Skip to content

Jak Scott Speedman zachowywał się na anatomii Greya, według Ellen Pompeo

6 de kwiecień de 2023
l intro 1680785085

Rozmowa Nicka i Meredith

Przez cały swój szalenie długi odcinek „Chirurdzy” widzieli, jak obrotowe drzwi imponujących gwiazd gościnnych przechodzą przez Seattle Grace-Grey Sloan Memorial Hospital, czy jak to się nazywa w danym momencie. Demi Lovato gra młodą dziewczynę, która słyszy każdą czynność zachodzącą w jej własnym ciele; Seth Green gra faceta, którego tętnica szyjna jest niebezpiecznie odsłonięta; Mandy Moore zostaje złapana w środku strzelaniny w szpitalu, by po fakcie umrzeć podczas operacji. Częścią tej listy gwiazd jest Scott Speedman, który pojawia się w późniejszych sezonach serialu jako dr Nick Marsh, intrygująca miłość do Meredith Gray granej przez Ellen Pompeo i wyjątkowa postać Speedmana.

Jak więc pracowało się Pompeo ze Speedmanem? Jaki był na planie? Według wywiadu udzielonego Harper’s Bazaar jesienią 2021 roku, to był po prostu zachwyt. „Och, czyż on nie jest uroczy? Jest świetny” – powiedział Pompeo w rozmowie z outletem. „Mamy z nim świetną chemię, jesteśmy przyjaciółmi od dłuższego czasu i znamy się towarzysko, a on jest po prostu taki łatwy. Zawsze rozmawiamy o tym, jak sprawić, by sceny były trochę lepsze, trochę bardziej interesujące, nie tak na nosie. Telewizja sieciowa jest pod tym względem wyzwaniem. Wszystko jest bardzo na nosie. Więc staramy się przenieść wszystko trochę poza centrum i sprawić, by było trochę chłodniej. Czuję się bardzo wdzięczny, że mogę z nim pracować pora roku.”

Nick Marsh był doskonały dzięki naturalnej chemii na planie

Dodanie nowej miłości do Meredith zawsze było trochę trudne, biorąc pod uwagę, że fani wciąż opłakują jej największą miłość, Dereka Shepherda (Patrick Dempsey). Po tym, jak jego postać zmarła w wyniku obrażeń odniesionych w wypadku samochodowym, Dempsey opuścił serial, a wielu fanów uważało, że nikt nie powinien go zastąpić. Pompeo zawsze był ostrożny, aby zbyt mocno koncentrować się na jakichkolwiek zainteresowaniach miłosnych, biorąc pod uwagę, że była tytułową „Grey” w „Chirurgach” – ale jak powiedziała Harper’s Bazaar, po prostu zadziałało ze Speedmanem.

„Uwielbiam romanse, ale musimy uważać na to, czego uczymy młode kobiety, prawda?” powiedział Pompeo. „Więc uwielbiam mieć Scotta Speedmana. Mieliśmy wielkie szczęście, ale musi to być właściwa osoba. To po prostu nie może być romans dla samego romansu. Musi to być właściwa osoba, a wtedy ma to sens”.

Pompeo opuściła serial w lutym 2023 r. – chociaż nadal będzie producentem wykonawczym serialu i zapewni pewną narrację – ale skoro Meredith przeprowadza się do Bostonu bez Nicka, los Speedmana może leżeć albo w Bostonie, albo w Seattle. Ostatnim razem, gdy widzieliśmy, jak wchodzi w interakcję z doktorem Greyem, mówił Meredith, że odwzajemnia jej miłość, podczas gdy ona czeka na swój lot do Bostonu, i nie ma żadnych aktualizacji na ten temat — ale biorąc pod uwagę to, co wiemy o Meredith, ona postawi siebie i swoje dzieci na pierwszym miejscu, a Nick będzie musiał to rozgryźć.

Gdzie jeszcze widziałeś Scotta Speedmana?

Scotta Speedmana

Jeśli pamiętasz „Felicity”, na pewno pamiętasz Speedmana jako Bena Covingtona, jeden róg trójkąta miłosnego serialu wraz z Felicity Keri Russell i Noelem Scotta Foleya. Foleya Również pojawił się jako krótkotrwała miłość w „Chirurgach”, ale on i Speedman nigdy się nie pokrywali i był zaangażowany w postać Kim Raver, a nie Meredith. Jednak Speedman działa stabilnie od lat. Niedawno pojawił się w trzecim sezonie przebojowego dramatu Netflix „Ty” jako Matthew Engler, sąsiad Joe Goldberga (Penn Badgley), którego żona zostaje zabita przez równie sadystyczną żonę Joe, Love Quinn (Victoria Pedretti). Odegrał także kluczową rolę jako Barry „Baz” Blackwell w „Animal Kingdom” TNT obok Ellen Barkin jako jego ekranowa przybrana matka.

Speedman wykroił też dla siebie fajną niszę filmową — tylko w 2022 roku pojawił się w filmie Leny Dunham „Ostry kij” i niepokojącym filmie Davida Cronenberga „Zbrodnie przyszłości”. Być może widzieliście go także w serii „Underworld” jako Michael Corvin. Jeśli chodzi o „Chirurdzy”, obecnie emitowany jest sezon 19, a Speedman nadal występuje jako dr Nick Marsh.

Czy ten post był pomocny?