Skip to content
TV

Jak Michael Shannon i Jessica Chastain przygotowywali się do swoich ról w „George i Tammy”.

5 de grudzień de 2022
l intro 1670253097

Jessica Chastain Michael Shannon

Granie królewskiej muzyki country nie jest łatwe, nawet dla dwojga profesjonalnych aktorów, takich jak Michael Shannon i Jessica Chastain, którzy wcielają się w rolę George’a Jonesa i Tammy Wynette w emitowanym obecnie miniserialu stacji Showtime „George i Tammy”. Kronika dzikiej i niespokojnej historii miłosnej dynamicznego duetu country, która doprowadziła do powstania niezapomnianej muzyki, „George & Tammy” śledzi ich burzliwy związek osobisty i zawodowy, który trwał około 30 lat, od lat 60. do 90. XX wieku. W tym czasie para zdobyła szczyty list przebojów i nagrody, jednocześnie mając do czynienia z zakulisowym połączeniem, które doprowadziło ich do wspólnej pracy na długo po rozwodzie, pomimo osobistych demonów.

Podczas wywiadu przy okrągłym stole, w którym uczestniczyli Looper, Shannon i Chastain opowiedzieli, co trzeba zrobić, aby przywrócić te ukochane ikony do życia na małym ekranie, co Chastain przyznała, że ​​było to „zniechęcające” przedsięwzięcie, które wymagało od niej i Shannon narzuconej sobie pracy. podróż, aby naprawdę ucieleśnić Jonesa i Wynette.

Ani Shannon, ani Chastain nie chcieli po prostu naśladować śpiewaków

Istnieje cienka granica między podszywaniem się pod inne osoby a wcielaniem się w prawdziwą osobę, którą aktorzy muszą kroczyć, mierząc się z ekranowymi biografiami, ale Shannon i Chastain poświęcili wiele badań, aby znaleźć idealną równowagę w „George i Tammy”.

„Poszedłem do Country Music Hall of Fame, aby zobaczyć, czego mogę się dowiedzieć o George’u Jonesie, i mieli tam jeden z jego garniturów na manekinie, który sięgał mi tuż pod szyję” – mówi Shannon. „Pomyślałem:” Hmm, cóż, nie sądzę, żebym zmieścił się w tym garniturze ”. Musiałem więc porzucić pomysł, że będę wyglądał dokładnie jak George Jones. Chodziło bardziej o zastanowienie się, jak to jest być tą osobą pod względem psychologicznym i jak to jest żyć ich życiem i chodzić w ich buty.”

W międzyczasie Chastain zwróciła się do Wynette, skupiając się na jej głosie, zarówno podczas śpiewania, jak i mówienia. „Dla mnie to była wielka droga, ponieważ jej głos jest tak głęboko w jej ciele”, mówi Chastain o piosenkarce „Stand By Your Man”, dodając: „Nawet jeśli grasz prawdziwą osobę, musisz pozwolić przestrzeń, w której możesz je od siebie wyciągnąć. To tak, jakby używać siebie jako sposobu na uhonorowanie kogoś innego i nigdy nie myśleć o tym w ten sposób: „Muszę być dokładnie taki jak ta osoba”. Ponieważ jeśli to zrobisz, wyeliminujesz to, co jest tak ekscytujące w tej formie sztuki. Równie dobrze mógłbym obejrzeć film dokumentalny o Tammy Wynette. To jest bardziej interesujące niż próbowanie naśladowania jej każdego ruchu. Muszę zostawić trochę miejsca na niespodzianki.

„George & Tammy” jest teraz transmitowany na antenie Showtime.

Czy ten post był pomocny?