Skip to content

Jak Ginjō i inni Fullbringerzy wciąż żyją w Bleach?

29 de listopad de 2022
Fullbringers

Pomimo faktu, że wątek Zagubionego agenta, znany również jako wątek Fullbringera, przez wielu uważany jest za najgorszy Wybielacz arc, było to jednak bardzo ważne z punktu widzenia narracji i miało duży wpływ na przyszłe wydarzenia, tak bardzo, że niektóre postacie z tego arcu powróciły w ostatnim arcie serii. W tym artykule wyjaśnimy, w jaki sposób Fullbringerowie z Wybielacz wrócili do historii, chociaż wielu z nich faktycznie zginęło podczas wątku Fullbringera.

Ponieważ Fullbringerowie byli ludźmi, ci, którzy zginęli podczas ostatecznej bitwy z członkami Gotei 13, faktycznie trafili do Soul Society i, jak się okazało, byli to Kūgo Ginjō, Shūkurō Tsukishima i Giriko Kutsuzawa. Wszyscy trafili do Rukongai i zostali uratowani przez Kūkaku Shibę, który wyszkolił ich, aby mogli walczyć z Wandenreich i później pomóc Ichigo.

Pozostała część tego artykułu zostanie podzielona na dwie części. Pierwsza z nich przedstawi podsumowanie losów omawianych postaci, a druga opowie o tym, jak przetrwali i powrócili podczas wątku Wojna Quincy. W tym artykule będzie kilka głównych spoilerów, więc bądź ostrożny.

Jak zginęli Fullbringerowie Wybielacz?

Kūgo pojawił się po raz pierwszy 17 miesięcy po zwycięstwie Ichigo nad Sosuke Aizenem, w którym ten ostatni stracił swoje moce Shinigami. Podążał za Ichigo przez jakiś czas, a następnie zaoferował mu pomoc w ochronie jego przyjaciół, którzy byli ścigani przez nieznanego napastnika niosącego Zanpakuto, a także przywrócenie mu mocy. Ichigo trenuje z grupą o nazwie Xcution i udaje mu się przywrócić swoje moce, ale właśnie wtedy, gdy myślał, że Ginjō jest jego przyjacielem, ten ostatni zdradził go i ujawnił się jako prawdziwy złoczyńca, który po prostu chciał, aby Ichigo przywrócił swoje moce, aby mógł je odebrać mu a następnie zemścić się na Gotei 13.

Po odzyskaniu swoich mocy, Ichigo zdaje sobie sprawę, że jego moce są wynikiem Reiatsu wszystkich oficerów Gotei 13. Czterej członkowie Xcution docierają na pole bitwy, a Ginjo, zgodnie z ustaleniami, przyznaje im część mocy Ichigo, chociaż Riruka nie chciałem tego. Yukio, dzięki swoim nowym mocom, dzieli wojowników na odrębne środowiska: tak utworzone pary to Yukio-Toshiro, Ikkaku-Shishigawara, Kenpachi-Giriko, Byakuya-Tsukishima, Riruka-Rukia i Renji-Jackie.

Zamiast tego Ichigo kontynuuje walkę z Ginjo. Uryu, po wyleczeniu przez Rukię, dołącza do walki pomiędzy Ichigo i Ginjo, przepraszając Ichigo za to, że nie przekazał swoich teorii na temat możliwego poprzedniego zastępczego shinigami, zdobytego po wysłuchaniu opowieści kapitana Ukitake na temat zastępczego herbu shinigami. Byakuya określa moc Tsukishimy jako „nikczemną”, Ikkaku dochodzi do siebie bez problemów po ciosie Shishigawary, Zaraki zabija Giriko jednym cięciem, a Renji powala Jackie jednym ciosem rękojeści Zabimaru, ale odmawia jej zabicia. Do Yukio w swoim pokoju koordynacyjnym dołącza Toshiro, który po pokonaniu go oferuje mu uratowanie życia w zamian za anulowanie Invaders Must Die. Ikkaku udaje się pokonać Shishigawarę gołymi rękami.

W międzyczasie Tsukishima i Byakuya zrozumieli swoje moce, a Fullbringerowi udaje się użyć Księgi Końca na polu bitwy, tworząc różne pułapki na Senbonzakurę i samego Byakuyę. Riruka udaje się uwięzić Rukię w wypchanym króliczku i wyjaśnia jej powody, które skłoniły członków Xcution do podążania za Ginjo, tj. nie chcą już dłużej być mniejszością. Rukia stwierdza, że ​​rozumie jej punkt widzenia, ale nadal nie może pozwolić na niebezpieczeństwo dla swoich przyjaciół; Następnie Riruka wyciąga ją z marionetki, używa dziwnej techniki i znika.

Byakuya używa Bankai, aby spróbować uderzyć Tsukishimę, nawet gdy znajduje się w „bezpiecznej strefie” (obszar o średnicy około 85 cm, do którego, dla bezpieczeństwa Byakuyi, ostrza Senbonzakury nie wchodzą), ale w końcu poważnie rani jego ramię: w rzeczywistości Byakuya, z tym podstępem, udaje się chwycić kilka ostrzy Senbonzakury i szybko przebić Tsukishimę w klatkę piersiową, który zamiast tego spodziewał się, że kapitan przejdzie do Kido.

Uryu zdaje sobie sprawę, że Ginjo nie tylko ukradł Fullbring Ichigo, ale także część jego reiatsu i prawdopodobnie wszystkie jego umiejętności: z tego powodu Ginjo udaje się rzucić Getsugę Tensho przeciwko Ichigo. Sześciu shinigami wysłanych przez Soul Society zbiera się, ale Yukio nie jest w stanie wyeliminować wymiaru, w którym walczą Ichigo i Ginjo, ponieważ po wymianie części swoich mocy z nim, nałożył ograniczenie, że Yukio nie będzie interweniował, chyba że wyraźnie zamówienie.

Ginjo, odnosząc się do Ichigo pokonania Tsukishimy i wyniku, jaki miałaby śmierć tego ostatniego (czyli powrotu do normalności wspomnień ofiar Księgi Końca), wyjawia mu, że emblemat Zastępczego Shinigami to nic innego niż narzędzie, za pomocą którego Soul Society absorbuje, analizuje i kontroluje jego reiatsu: zatem nie uznanie autorytetu Ichigo, ale wulgarna smycz, za pomocą której można go kontrolować; wskazuje również na kapitana Ukitake jako odpowiedzialnego za to wszystko.

ZWIĄZANE Z:

15 najważniejszych zgonów spowodowanych wybielaniem (uszeregowane według ważności)

Ichigo, wściekły, ucieka się do Bankai, który z samym swoim Reiatsu udaje się przełamać wymiar Invaders Must Die; zastępca Shinigami przyznaje, że miał wątpliwości co do Ukitake, ale także, że gdyby chciał go oszukać, i tak by mu się udało. Ginjo również ucieka się do Bankai. Kapitanowie decydują się na powrót do Soul Society, ponieważ potwierdzili, że Ichigo, pomimo rewelacji Ginjo, wciąż jest taki sam.

Ichigo w końcu udaje się pokonać Ginjo, ale ożywiony Tsukishima próbuje zaatakować go od tyłu: Riruka, który ukrył się w Rukii, stoi między nimi. Następnie sugeruje, aby Tsukishima zmierzył się z rzeczywistością: Ginjo ich uratował, ale nie byli w stanie zrobić tego samego, podczas gdy Ichigo to zrobił. Yukio, niegdyś uwolniona, spotyka Jackie, teraz pozbawioną swoich mocy, po tym, jak pochowała Giriko. Shishigawara zabiera Tsukishimę, podczas gdy Riruka budzi się obok Orihime po tym, jak został uratowany przez Uraharę, po czym ucieka.

jak się masz Ginjo i innych żyjących Fullbringerów Wybielacz?

Przede wszystkim musimy stwierdzić, że nie wszyscy Fullbringerzy zginęli w przedostatnim łuku Wybielacz; ci, którzy przeżyli, przynajmniej niektórzy z nich, powrócili później w historii jako sojusznicy Soul Society, chociaż nie byli martwi. Ci, którzy przeżyli, to Riruka Dokugamine, Jackie Tristan (która straciła Fullbring), Yukio Hans Vorarlberna i Moe Shishigawara. Zginęli więc Kūgo Ginjō, Giriko Kutsuzawa i Shūkurō Tsukishima. Więc jak wrócili?

Cóż, w rzeczywistości jest to bardzo łatwe do wyjaśnienia. Mianowicie, wszyscy Fullbringers byli w istocie ludźmi, a ci, którzy umarli, oczywiście stali się Duszami, co jest naturalnym porządkiem rzeczy. Ponieważ wszyscy trzej zginęli z rąk Shinigami – Ginjō został zabity przez Ichigo, Tsukishima przez Byakuyę, a Giriko przez Kenpachiego – ich Dusze zostały automatycznie oczyszczone i wysłane do Soul Society, gdzie powróciły jako Dusze. Zostali reinkarnowani w Dystrykcie Rukongai i odnalezieni przez Kūkaku Shibę, który ich uratował, przyjął i wyszkolił, aby mogli spłacić dług wobec Ichigo i pomóc Soul Society w walce z Wandenreich. Więc, co dokładnie się z nimi stało?

Po ich śmierci ich Dusze, jak już powiedzieliśmy, przybyły do ​​Soul Society. Tam zostały znalezione przez Kūkaku Shibę, która przyniosła je do swojego domu; Tsukishima i Giriko Kutsuzawa zostali sprowadzeni jako pierwsi, a Ginjō nieco później. Razem trenowali razem z Ganju. Po ataku Wandenreich na Soul Society, Ichigo został zabrany wraz z Gwardią Królewską przez Kukkę do królestwa Króla Dusz. Po wykonaniu tej czynności powiedziała, że ​​Ganjo i reszta powinni kontynuować trening, ponieważ wezmą udział w następnym meczu, po czym Ganjo, Ginjo, Tsukishima i Giriko udali się do sali treningowej.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?