Skip to content
TV

Jak fani Ozarka naprawdę myślą o śmierci tej postaci

24 de lipiec de 2022
l intro 1658350666

Marty wygląda na zaniepokojonego Ozarkiem

Choć prawie nie zabił swoich głównych graczy z taką samą oszałamiającą, żądną krwi radością jak „Gra o tron”, dramatyczny dramat kryminalny Netflixa „Ozark” z pewnością nie skąpił na tym froncie. W rzeczywistości pod koniec serii praktycznie każda postać, która współpracowała lub walczyła z Martym i Wendy Byrde (Jason Bateman i Laura Linney) była martwa lub całkowicie zrujnowana na froncie osobistym lub zawodowym.

Tak jak było, po prostu pozbywanie się tych, którzy stali im na drodze, było znacznie częstszym podejściem do Byrdes, ich szefów kartelu, a zwłaszcza do żądnej spustu królowej heroiny Darlene Snell (Lisa Emery). Heck, nawet nieprzyjemna ulubiona fanka Ruth Langmore (Julia Garner) przelała trochę krwi w imię zemsty (i biznesu), zanim spotkała swój niefortunny koniec. Oczywiście nie każda postać, która złapała kulę lub znalazła wczesny grób, zasłużyła na nią. Ale wydaje się, że była jedna śmierć w sezonie 3, którą niektórzy fani uznali za bardziej niż pasującą do rachunku. Tak bardzo, jeden fan zabrał się do Reddit, aby przeprowadzić ankietę widzów, pytając, co inni naprawdę myślą o tym konkretnym upadku, a wyniki były trochę zaskakujące.

Fani Ozarka uważają, że Sue ostatecznie dostała to, co do niej przyszło

Sporo bohaterów spotkało się ze swoim przysłowiowym twórcą podczas trzeciego sezonu „Ozarka”. Choć śmierć Helen Pierce (Janet McTeer) i Bena Davisa (Tom Pelphrey) z pewnością była szokiem, nie były one całkowicie nieoczekiwane w kontekście nadrzędnej narracji. Z drugiej strony, zwodniczo słodka terapeutka Marty’ego i Wendy Byrde, Sue Shelby (Marylouise Burke), była. Koniec Sue trafia w ręce czyściciela kartelu Nelsona (Nelson Bonilla) po tym, jak wyłudza pieniądze od Byrdes, którzy zaskakująco dostarczają zbyt wiele informacji o swoich nielegalnych przedsięwzięciach podczas sesji terapeutycznych dla par.

Zabójstwo Sue jest odgrywane w równych częściach w dramacie i komedii, co sprawia, że ​​wielu zastanawia się, czy naprawdę zasłużyła na swój wodnisty grób McLarena. Redditor u/jjThomson69 był wśród nich i zadał pytanie: „Czy ktoś był smutny, gdy Nelson zabił proces?” przed poddaniem go pod głosowanie. Łącznie odpowiedziało 348 fanów „Ozark”, a aż 257 zgodziło się, że nierozważna chciwość terapeutki bardziej niż zasługuje na jej odejście z serii.

Obejmuje to u/netritojosesito, który wyraźnie znalazł humor w występie Sue, publikując w komentarzach: „Haha, ona całkowicie to miała. Mam na myśli, daj spokój, żółty McLaren?” Podobnie jak wielu innych, u/sixtus_clegane119 zgodził się, zauważając, że los Sue został przypieczętowany, gdy pojawił się jej niesławny żółty McLaren. „W chwili, gdy zobaczyłem jej samochód, wiedziałem, że już nie żyje” – głosili.

Było jednak kilka plakatów, którzy czuli, że Sue dostała surowy interes, a u/LunaSeedie oferowała: „Byłam z tego powodu smutna. Była słodka”, zanim zrzuciła ciężar śmierci na Marty’ego i Wendy. Ale nawet jeśli Byrdes odegrali kluczową rolę w śmierci Sue, trudno jest twierdzić, że jej własna chybiona chciwość nie spowodowała tego bezpośrednio.

Śmierć Sue wskazywała na przerażający wpływ Byrdesów na krajobraz Ozark

Marty i Wendy wyglądają na psychotycznych

Niezależnie od tego, czy Sue Shelby była winna własnej śmierci, czy nie, nie powinno dziwić, że sprawy potoczyły się tak, jak w przypadku terapeuty. Jak wspomniano, niewielu, którzy spotkali Marty’ego i Wendy Byrde, gdy dzwonili do domu w Missouri, doczekało się, gdy napisy pojawią się w finale serii. A upadek Sue wskazuje na chaos i rzeź dokonaną przez Byrdesa w regionie Ozark. Tak całkowicie zdziesiątkowali każdego na swojej drodze, że trudno było nie widzieć Marty’ego, a zwłaszcza Wendy, jako prawdziwych złoczyńców „Ozark”.

Byrdes prawie ugruntowali ten tytuł w ostatnim sezonie. Ich egoistyczne ambicje stały się szczególnie wyraźne w zapierających dech w piersiach chwilach, gdy mrożąca krew w żyłach końcowa linia Wendy uderza w jeden z głównych tematów „Ozark”: żyjemy w świecie, w którym pieniądze, władza i wpływy nadal pozwalają źli ludzie (nawet ci ze stosunkowo szlachetnymi intencjami), aby uniknąć wszelkiego rodzaju nadużyć. Jeśli chodzi o ten ostry komentarz społeczny, Laura Linney powiedziała niedawno LA Times: „Żartujesz? Oglądaj wiadomości … To [reaction] nie był dla mnie wielkim skokiem”.

Tak więc, tak jak każdy, kto spotkał Byrdesów, bez względu na to, czy była niewinną ofiarą celownika, czy głupcem, który sprowadził na siebie śmierć, Sue Shelby była tylko jednym z wielu ubocznych szkód pozostawionych po śmierci Marty’ego i Wendy.

Czy ten post był pomocny?