Skip to content

Jak długo zajęłoby obejrzenie pełnego anime Dragon Ball? Aktualizacja 2022

28 de październik de 2022
dragon ball super 3 1200x675 1

Seria Dragon Ball od dawna stała się klasykiem i na zawsze nim pozostanie. Zdobył wielu fanów i stworzył historię w branży anime. Z długością serii nowicjusze mogą się martwić, ile czasu faktycznie zajmie obejrzenie całej serii Dragon Ball.

Oglądanie pełnego anime Naruto i Bortuo zajęłoby 255,6 godziny. Od 2022 roku jest 575 odcinków anime Dragon Ball z 24 minutami każdy, co oznacza, że ​​nadrobienie zaległości w oglądaniu przez 8 godzin lub więcej każdego dnia zajęłoby 396,8 godzin lub co najmniej 31 dni.

Choć może się wydawać, że jest to przejażdżka, którą trzeba znieść, seria Dragon Ball to długa, radosna podróż. Tak bardzo, że warto przyjrzeć się dokładnie, ile dokładnie jest treści i ile czasu zajęłoby przejście przez każdą z nich.

Ile jest filmów o Dragon Ballu?

Chociaż większość filmów nie jest uważana za kanon, są bardzo lubiane przez fanów i tworzą wiele ekscytujących historii. W tym momencie w serii anime Dragon Ball jest w sumie 21 filmów i jeden hollywoodzki film akcji na żywo. W tej chwili nie ma planów na więcej, chociaż możliwe, że w przyszłości może się zdarzyć więcej. Większość z nich nie jest tak popularna jak oryginalne anime, ale mimo to udowodniono, że warto je obejrzeć.

Jak długo są filmy o Dragon Ballu?

Filmy Dragon Ball różnią się długością, ale zwykle trwają krócej niż godzinę, z pewnymi wyjątkami, zwłaszcza tymi ostatnimi. Aby być bardziej dokładnym, oto lista wszystkich filmów z każdej serii, od najwcześniejszych do najnowszych, wraz z ich czasem trwania.

Film Dragon Ball Rok Czas trwania
Smocza kula
Dragon Ball: Klątwa Krwi Rubinów 1986 50 minut
Dragon Ball: Śpiąca Księżniczka w Diabelskim Zamku 1987 45 minut
Dragon Ball: Mistyczna przygoda 1988 46 minut
Dragon Ball: Droga do władzy 1996 1 godz. 20 min
Dragon Ball Z
Dragon Ball Z: Martwa strefa 1989 42 minuty
Dragon Ball Z: najsilniejszy na świecie 1990 58 min
Dragon Ball Z: Drzewo Mocy 1990 1 godz. 05 min
Dragon Ball Z: Lord Slug 1991 52 minuty
Dragon Ball Z: Zemsta Coolera 1991 47 minut
Dragon Ball Z: Powrót Coolera 1992 1 godz. 02 min
Dragon Ball Z: Super Android 13! 1992 42 minuty
Dragon Ball Z: Broly – Legendarny Super Saiyan 1993 1 godz. 12 min
Dragon Ball Z: Bojack Unbound 1993 51 minut
Dragon Ball Z: Broly – Drugie przyjście 1994 52 minuty
Dragon Ball Z: Bio-Broly 1994 46 minut
Dragon Ball Z: Odrodzenie Fuzji 1995 52 minuty
Dragon Ball Z: Gniew Smoka 1995 52 minuty
Dragon Ball Z: Bitwa Bogów 2013 1 godz. 25 min
Dragon Ball Z: Zmartwychwstanie „F” 2015 1 godz. 34 min
Dragon Ball Super
Dragon Ball Super: Broly 2018 1 godz. 40 min
Dragon Ball Super: Super bohater 2022 1 godz. 39 min
Akcja na żywo
Ewolucja Dragonballa 2009 1 godz. 25 min

W sumie obejrzenie każdego filmu Dragon Ball zajęłoby 1377 minut, około 23 godzin. Jednak przeskakiwanie przez dodatki, takie jak napisy, prawdopodobnie zajęłoby znacznie mniej czasu. Ale dodaje trochę dodatkowej jakości treści dla fanów, którzy chcą więcej.

Jak długo zajęłoby obejrzenie serii Dragon Ball?

Jak długo zajęłoby obejrzenie pełnego anime Dragon Ball? Aktualizacja 2022

Seria Dragon Ball istnieje od 1984 roku wraz z wydaniem mangi w Shonen Jump Magazine i jej anime dwa lata później. Fani konsumują treści Dragon Ball od dzieciństwa i zdadzą sobie sprawę, ile mają lat, gdy zobaczą, jak daleko zaszły anime i manga. Goku ma teraz nawet wnuczkę! Zapewne niektórzy fani oldskulu też to robią.

Ponieważ w niedalekiej przyszłości nadchodzi nowy sezon Dragon Ball Super, fani Dragon Ball mogą zapytać, ile jest w sumie odcinków w październiku 2022 roku i ile czasu zajmie im nadrobienie zaległości.

Ile odcinków ma seria Dragon Ball?

Do października 2022 roku dostępnych jest 575 odcinków anime Dragon Ball, czego można się spodziewać od długiej mangi i tego, jak dobrze sprzedają się jej produkty. Nawet po zakończeniu oryginalnej mangi i anime Dragon Ball, niedługo po tym, pojawiła się kontynuacja Dragon Ball Z, a ostatnio obecna instalacja z Dragon Ball Super.

Jak długo trwają odcinki Dragon Ball?

Każdy z odcinków anime Dragon Ball trwa 24 minuty od początku do końca, co obejmuje również wprowadzenia, zakończenia i zapowiedzi. Jednak każdy odcinek różni się nieznacznie pod względem całkowitego czasu trwania.

Jak długo jest oryginalne anime Dragon Ball?

Oryginalne anime Dragon Ball zostało wydane w 1986 roku i ukończone w 1989 roku z łącznie 153 odcinkami adaptującymi pierwsze 194 rozdziały mangi.

Jak długo trwa anime Dragon Ball Z?

Anime Dragon Ball Z zostało wydane w 1989 roku i ukończone w 1996 roku z łącznie 291 odcinkami adaptującymi ostatnie 325 rozdziałów mangi. Przyrostek z tytułu anime został dodany, aby dodać uroku i odróżnić go od pierwszego sezonu, ponieważ oba były adaptacjami tej samej mangi, podobnej do Naruto i Naruto Shippuden.

Jak długo trwa Super Anime Dragon Ball?

Anime Dragon Ball Super zostało wydane w 2015 roku i zakończyło się w 2018 roku z łącznie 131 odcinkami. Po raz pierwszy był oryginałem anime i wcześniej nie miał mangi. Jest to kontynuacja anime Dragon Ball Z i dostosowuje historię dwóch filmów kanonicznych, które pojawiły się wcześniej w pierwszych odcinkach.

ZWIĄZANE Z:

Czy Dragon Ball dla dzieci: Przewodnik dla rodziców i klasyfikacja wiekowa

Jak długo zajęłoby obejrzenie pełnego anime Dragon Ball? Aktualizacja 2022

Ile dni zajęłoby obejrzenie serii Dragon Ball?

Widzowie mogliby teoretycznie obejrzeć wszystkie odcinki anime Dragon Ball w ciągu 11 dni, jeśli wyjdą na całość i nie jedzą, nie śpią ani nie robią przerw, co byłoby wyjątkowo niezdrowe i prawdopodobnie niemożliwe. Z drugiej strony, większość widzów zajęłaby 31 lub więcej dni, aby nadrobić wszystkie odcinki anime z serii Dragon Ball, gdyby mieli oglądać przez 8 godzin lub więcej każdego dnia. Oczywiście oznacza to również, że fani nie będą mogli sprawdzić mangi Dragon Ball Super.

Ile godzin zajęłoby obejrzenie serii Dragon Ball?

Ponieważ każdy odcinek anime Dragon Ball trwa około 24 minut od początku do końca, obejrzenie wszystkich dostępnych 575 odcinków Dragon Ball zajmie około 15 336 minut. Oznaczałoby to około 255,9 godzin, czyli około 11 dni.

Jak długo trwa franczyza Dragon Ball bez wypełniaczy?

Filler to odcinki stworzone, aby wydłużyć czas działania anime, zwykle ze względu na to, że dogania mangę, więc studio tworzy nowe historie, które nie były pierwotnie w mandze. Nie są one niezbędne w głównym wątku, więc można je pominąć.

Chociaż nie są one niezbędne w głównej podróży, mogą być zabawne do oglądania i warte sprawdzenia. Ale możesz obejść się bez nich, jeśli nie masz nic przeciwko przegapieniu takich treści, pomijając te odcinki Dragon Ball, które musiałbyś obejrzeć tylko 502 odcinki, co skróciłoby całkowity szacowany czas do około 12 048 minut lub 200 godzin lub około 9 dni.

Ile odcinków wypełniających ma seria Dragon Ball?

Oryginalne anime Dragon Ball ma 21 odcinków wypełniających, procent 14%, Dragon Ball Z ma 38 odcinków wypełniających, również na 13%, a Dragon Ball Super ma 14 odcinków wypełniających, procent 11%. To dość mały procent epizodów wypełniacza.

Ile serii specjalnych ma Dragon Ball?

Jak długo zajęłoby obejrzenie pełnego anime Dragon Ball? Aktualizacja 2022

Seria Dragon Ball ma również dwie inne serie anime, które warto sprawdzić, które są bardzo lubiane przez fanów. Te serie nie są uważane za 100% kanonów, ale mogą mieć miejsce w równoległym wszechświecie.

Smocza kula

Dragon Ball GT został wydany w 1997 roku i ukończony rok później. Zawierała dorosłego Goku zamienionego w dziecko podróżujące razem z Trunksem i córką Gohana, Panem. Nie była to adaptacja z żadnej mangi i służyła jako kontynuacja Dragon Ball Z. Mimo że nie była to kanon, jego produkcję nadzorował twórca Dragon Ball, Akira Toriyama.

Jak długo trwa Dragon Ball GT?

Dragon Ball GT ma 64 odcinki trwające około 24 minuty, co oznacza, że ​​ukończenie anime zajęłoby 1536 minut lub około 27 godzin. Mimo że nie jest częścią głównej historii, może warto poświęcić więcej czasu, ponieważ jest ulubieńcem fanów.

Bohaterowie Super Dragon Ball

Super Dragon Ball Heroes to seria anime stworzona w celu promowania marki i jej gry zręcznościowej o tej samej nazwie. Został oficjalnie wydany na YouTube i nie jest uważany za kanon. Jednak wielu fanom spodobało się to tak bardzo, ponieważ ukazywał postacie w sytuacjach, których zwykle nie widzimy w głównej serii.

Jak długo trwają Super Dragon Ball Heroes?

Dragon Ball GT ma obecnie 45 odcinków trwających około 9 minut, co oznacza, że ​​ukończenie anime zajmie 307 minut lub około 5 godzin. Każdy odcinek jest dostępny na YouTube i można go oglądać za darmo.

ZWIĄZANE Z:

Dragon Ball Wartość netto, zarobki i dochody (2022): Ile pieniędzy zarobiła franczyza

Jak szybciej oglądać franczyzę Dragon Ball?

Jak długo zajęłoby obejrzenie pełnego anime Dragon Ball? Aktualizacja 2022

Spędzanie setek godzin na oglądaniu Dragon Ball może wydawać się marzeniem dla zagorzałych fanów, ale może to być trudne, jeśli próbujesz nadrobić zaległości. Na szczęście istnieje kilka sposobów na oglądanie serii Dragon Ball bez pomijania najważniejszych wydarzeń i szczegółów.

1. Pomiń wprowadzenie/zakończenie

Odcinki anime Dragon Ball trwają zwykle 24 minuty, ale otwarcie i zakończenie każdego odcinka zwykle zajmuje około 3 minut na odcinek. Pominięcie za każdym razem sekcji intro i outro może być zadaniem, ale dzięki temu zaoszczędzisz około 1725 minut lub 28,7 godziny do końca Dragon Ball Super bez pomijania wypełniaczy.

2. Oglądaj z prędkością 2x

Niektórzy ludzie mogą uznać to za niepokojącą opcję, ale jest to opłacalne. Jeśli oglądasz franczyzę Naruto z szybkością 2x, skrócisz czas potrzebny na obejrzenie całości o połowę, wystarczy poświęcić 6900 minut lub 115 godzin na oglądanie ekranu. Może to jednak przeszkadzać w ogólnej przyjemności z każdego odcinka, ponieważ nie miało to być oglądane w ten sposób, a rzeczy mogą się dziać zbyt szybko, aby przyciągnąć twoją uwagę.

3. Pomiń wypełniacze

Najłatwiejszy i najpopularniejszy wybór. Nie każdy chce przechodzić przez nieco niepotrzebne epizody, więc w końcu pomijasz wypełniacze. Ponieważ zajmują większość anime, jest to naprawdę zrozumiałe. Główna historia wydaje się o wiele bardziej atrakcyjna niż te wypełniające, które mogą być zabawne, ale czasami są wszędzie.

4. Przeczytaj mangę

Możesz także zwrócić się do mangi w całości lub gdy anime wydaje się powolne. Przeczytaj łuk w mandze, a następnie wróć do anime i na odwrót. Pamiętaj tylko, że Dragon Ball Super ma więcej treści niż anime.

ZWIĄZANE Z:

20 najsilniejszych ludzi w Dragon Ball Z (Ranking)

Chociaż wszyscy chcą zacząć oglądać bieżący odcinek serialu, pamiętaj, aby rozkoszować się każdym odcinkiem serii Dragon Ball, ponieważ radość tkwi w jeździe, a nie w miejscu docelowym. Wszyscy wiemy, że pożałujesz, że nie ma więcej do oglądania, gdy dojdziesz do najnowszego odcinka. Może wydawać się to długa, ale podróż Goku do stania się tak silnym jak Bóg jest niezwykle zabawna i jest odpowiedzialna za wiele kultowych momentów przemysłu anime i mangi. Niemniej jednak nie spiesz się i wyciągnij jak najwięcej z tej wspaniałej serii.

 • Lucas Brito

  Lucas Brito

  Lucas Brito

  Niezwykle lubi filmy, anime i jego tematy, od My Hero Academia po Grand Hotel Budapest. Obiecujący student filmoznawstwa w Brazylii z nadzieją na zrobienie kariery w branży i opowiedzenie historii światu.

Czy ten post był pomocny?