Skip to content

Jak długo zajęłoby obejrzenie kompletnego anime Pokemon? Aktualizacja 2022

24 de październik de 2022
1662559398 Quao bem o Pikachu de

Wiele osób jest często zaskoczonych ogromną liczbą odcinków anime, takiego jak One Piece, które ostatnio osiąga punkt orientacyjny 1000 odcinków, ale są jeszcze inne, takie jak Pokémon. Seria Pokémon istnieje od 1997 roku z wieloma sezonami i różnymi generacjami, więc zaczynamy się zastanawiać, ile czasu zajmie obejrzenie pełnego anime Pokemon?

Od 2022 roku jest 1214 odcinków anime Pokémon po 24 minuty każdy, co oznacza, że ​​nadrobienie zaległości zajęłoby 485,6 godzin lub co najmniej 60 dni, aby nadrobić zaległości w oglądaniu przez 8 godzin lub więcej każdego dnia.

Chociaż może się wydawać, że jest to przejażdżka, którą musisz znieść, seria Pokémon to długa, radosna podróż. Tak bardzo, że warto przyjrzeć się dokładnie, ile dokładnie jest treści i ile czasu zajęłoby przejście przez każdą z nich.

Ile jest filmów o Pokémonach?

Chociaż filmy nie są uważane za kanon, są bardzo lubiane przez fanów i tworzą wiele ciekawych historii. W tym momencie jest w sumie 23 filmów o Pokemonach opartych na każdym pokoleniu. Zazwyczaj skupiają się one wokół legendarnych Pokémonów i wprowadzają ogromną różnorodność postaci. Są też odpowiedzialni za wiele kultowych momentów z serii.

ZWIĄZANE Z:

Porządek filmów Pokémon: Kompletny przewodnik 2022

Jak długo trwają filmy o Pokémonach?

Filmy o Pokémonach różnią się długością, od około 63 minut do 100 minut. Mówiąc dokładniej, oto lista wszystkich filmów z każdego pokolenia, od najwcześniejszych do najnowszych, wraz z ich czasem trwania.

Film o Pokémonach Rok Czas trwania
Seria oryginalna
Pokemon: Pierwszy film 1998 1 godz. 25 min
Pokemon: Film 2000 1999 1 godz. 24 min
Pokemon 3: Film 2000 1 godz. 14 min
Pokémon: Powrót Mewtwo 2000 1 godz. 3 min
Pokémon 4Ever 2001 1 godz. 15 min
Bohaterowie Pokémonów 2002 1 godz. 11 min
Rubin i szafir
Pokémon: Jirachi – Kreator życzeń 2003 1 godz. 21 min
Pokemon: Destiny Deoxys 2004 1 godz. 38 min
Pokémon: Lucario i Tajemnica Mew 2005 1 godz. 43 min
Pokémon Ranger i Świątynia Morza 2006 1 godz. 47 min
Diament i Perła
Pokemon: Powstanie Darkrai 2007 1 godz. 30 min
Pokémon: Giratina i Niebiański Wojownik 2008 1 godz. 36 min
Pokémon: Arceus i klejnot życia 2009 1 godz. 34 min
Pokémon: Zoroark – Mistrz Iluzji 2010 1 godz. 36 min
Czarny i biały
Film Pokémon: Czarny – Victini i Reshiram 2011 1 godz. 36 min
Film Pokémon: Biały – Victini i Zekrom 2011 1 godz. 36 min
Film Pokémon: Kyurem kontra Miecz Sprawiedliwości 2012 1 godz. 11 min
Pokémon the Movie: Genesect and the Legend Awakened 2013 1 godz. 12 min
XY
Film Pokémon: Diancie i Kokon Zniszczenia 2014 1 godz. 26 min
Film Pokémon: Hoopa i zderzenie wieków 2015 1 godz. 23 min
Pokémon the Movie: Volcanion and the Mechanical Marvel 2016 1 godz. 37 min
Słońce i księżyc
Film Pokémon: Wybieram Cię! 2017 1 godz. 38 min
Film Pokémon: Potęga nas 2018 1 godz. 40 min
Pokemon the Movie: Mewtwo kontratakuje – ewolucja 2019 1 godz. 38 min
Podróże Pokémonów
Film Pokémon: Sekrety Dżungli 2020 1 godz. 38 min

Podsumowując, oglądanie każdego filmu o Pokémonach zajęłoby 2114 minut, około 35 godzin. Jednak przeskakiwanie przez dodatki, takie jak napisy, prawdopodobnie zajęłoby znacznie mniej czasu.

Ile jest miniseriali Pokémon?

Od października 2022 r. istnieje 5 miniseriali Pokémon. Te miniserie powstały głównie jako adaptacje historii gier Pokemon lub jako hołd dla nowych pokoleń.

Jak długo zajęłoby obejrzenie kompletnego anime Pokemon? Aktualizacja 2022

Początki Pokémon

Pokémon Origins to adaptacja historii Pokémon Red i Green, z niewielkimi zmianami i modernizacjami, takimi jak obecność Mega Ewolucji.

Składa się z czterech odcinków z około 22 minutami, łącznie 88 minut treści.

Pokolenia Pokémonów

Pokémon Generations to animowane wersje konkretnych momentów, które miały miejsce w pierwszych sześciu generacjach gier.

Ma osiemnaście odcinków z około 3 – 5 minutami, w sumie 54 – 90 minut treści.

Pokémon: Skrzydła Zmierzchu

Pokémon: Twilight Wings to animowany miniserial oparty na Pokémon Sword and Shield, w którym każdy odcinek skupia się na innej postaci i różnych motywach.

Ma osiem odcinków z około 5 minutami, w sumie 40 minut treści.

Ewolucje Pokémonów

Pokémon Evolutions to duchowy następca Pokémon Generations, skupiający się na konkretnych momentach każdej z pierwszych ośmiu generacji gier.

Ma osiem odcinków z około 6 – 10 minutami, w sumie 48 – 80 minut treści.

Pokémon: Hisuański Śnieg

Pokémon: Hisuian Snow to animowany miniserial oparty na Pokémon Legends: Arceus.

Ma trzy odcinki po około 6-12 minut, w sumie 30 minut treści.

ZWIĄZANE Z:

Ash kontra Leon: kto wygra World Coronation Series w Pokémon Journeys?

Jak długo zajęłoby oglądanie serii Pokémon w 2022 roku?

Seria Pokémon istnieje od 1996 roku, wraz z wydaniem Pokemon Red and Green na Gameboya i jego anime rok później. Fani konsumują treści Pokémon od dzieciństwa i zdadzą sobie sprawę, ile mają lat, gdy zobaczą, jak daleko zaszły anime i gry.

Ponieważ nowe odcinki są wypuszczane co tydzień, fani Pokémon mogą zacząć się zastanawiać, ile jest w sumie odcinków do października 2022 roku.

Jak długo zajęłoby obejrzenie kompletnego anime Pokemon? Aktualizacja 2022

Ile odcinków ma seria Pokémon?

Od października 2022 r. Do zdobycia jest 1214 odcinków anime Pokémon, czego można się spodziewać, ponieważ od dawna działają gry i jak dobrze sprzedają się jego produkty. Ponieważ co kilka lat wypuszczana jest nowa generacja gier Pokémon i jak dobrze sprzedają się ich produkty, anime i seria jako całość nie wydają się mieć zaplanowanego zakończenia i zawsze wymyśla się na nowo, aby dotrzeć do nowych odbiorców i zadowolić powracających fanów .

Jak długo trwają odcinki Pokemonów?

Każdy z odcinków anime Pokémon trwa 24 minuty od początku do końca, co obejmuje również wprowadzenia, zakończenia i zapowiedzi. Jednak każdy odcinek różni się nieznacznie pod względem całkowitego czasu trwania.

Ile dni zajęłoby oglądanie anime Pokémon?

Widzowie mogą teoretycznie oglądać wszystkie odcinki anime Pokémon w ciągu 20 dni, jeśli wyjdą na całość i nie jedzą, nie śpią ani nie robią przerw, co byłoby wyjątkowo niezdrowe i prawdopodobnie niemożliwe. Z drugiej strony, większość widzów zajęłaby 60 lub więcej dni, aby nadrobić wszystkie odcinki anime z serii Pokémon, gdyby mieli oglądać przez 8 godzin lub dłużej każdego dnia. Oczywiście oznacza to również, że fani nie byliby w stanie zagrać w niektóre z najlepszych gier Pokémon wszechczasów.

Ile godzin zajęłoby oglądanie anime Pokémon?

Ponieważ każdy odcinek anime Pokémon trwa około 24 minut od początku do końca, obejrzenie wszystkich dostępnych odcinków 1214 Pokémon zajmie około 29 136 minut. Oznaczałoby to około 485,6 godzin, czyli około 60 dni.

Jak długo zajęłoby obejrzenie kompletnego anime Pokemon? Aktualizacja 2022

ZWIĄZANE Z:

15 najlepszych gier Pokémon wszech czasów (ranking)

Jak długo trwa anime Pokémon bez wypełniaczy?

Ponieważ Seria Pokémon nie ma żadnego materiału, na którym można by oprzeć własne historie i postacie, poza grą, nie ma tego, co nazwalibyśmy epizodami wypełniającymi (odcinki, które nie są oparte na żadnym materiale kanonicznym).

Ale są odcinki, które w żaden sposób nie rozwijają głównej historii ani łuków postaci, więc można je pominąć. Większość fanów wolałaby obejrzeć całą serię, w tym wspomniane odcinki, ponieważ mogą być tak samo zabawne, jak te kanoniczne. Ale możesz obejść się bez nich, jeśli nie masz nic przeciwko przegapieniu takich treści, a pominięcie tych odcinków skróciłoby całkowity szacowany czas do około 23 544 minut lub 392,4 godzin.

Ile odcinków wypełniających ma seria Pokémon?

W chwili pisania tego artykułu jest co najmniej 223 nagranych odcinków wypełniacza anime Pokémon. Są to epizody, które nie mają większego znaczenia dla głównej podróży bohaterów. To tylko około 21% całkowitej liczby odcinków, więc wielu fanów może to pominąć.

Jak szybciej oglądać anime z serii Pokémon

Spędzanie setek godzin na oglądaniu Pokémonów może wydawać się marzeniem dla długoletnich fanów, ale może to być trudne, jeśli próbujesz nadrobić zaległości. Na szczęście istnieje kilka sposobów na oglądanie serii Pokémon bez pomijania najważniejszych wydarzeń i szczegółów.

Jak długo zajęłoby obejrzenie kompletnego anime Pokemon? Aktualizacja 2022

1. Pomiń wprowadzenie/zakończenie

Odcinki anime Pokémon trwają zwykle 24 minuty, ale otwarcie i zakończenie każdego odcinka zwykle zajmuje od 2 do 3 minut na odcinek. Zadaniem może być pominięcie sekcji intro i outro za każdym razem, ale dzięki temu zaoszczędzisz około 2428 – 3642 minut lub 40 – 60 godzin do końca odcinka Pokémon Journeys 129 bez pomijania wypełniaczy.

2. Oglądaj z prędkością 2x

Niektórzy ludzie mogą uznać to za niepokojącą opcję, ale jest to opłacalne. Jeśli oglądasz serię Pokémon z szybkością 2x, skrócisz czas potrzebny na obejrzenie jej całości o połowę i będziesz musiał spędzić tylko 14 568 minut lub 242,8 godziny na oglądaniu ekranu. Może to jednak przeszkadzać w ogólnej przyjemności z każdego odcinka, ponieważ nie miało to być oglądane w ten sposób, a rzeczy mogą się dziać zbyt szybko, aby przyciągnąć twoją uwagę.

ZWIĄZANE Z:

Czy podróże Pokémon to ponowne uruchomienie?

Chociaż wszyscy chcą zacząć oglądać bieżący odcinek serii, pamiętaj, aby rozkoszować się każdym odcinkiem serii Pokémon, ponieważ radość tkwi w jeździe, a nie w miejscu docelowym. Wszyscy wiemy, że pożałujesz, że nie ma więcej do oglądania, gdy dojdziesz do najnowszego odcinka. Niemniej jednak nie spiesz się i wyciągnij jak najwięcej z tej wspaniałej serii.

 • Lucas Brito

  Lucas Brito

  Lucas Brito

  Niezwykle lubi filmy, anime i jego tematy, od My Hero Academia po Grand Hotel Budapest. Obiecujący student filmoznawstwa w Brazylii z nadzieją na zrobienie kariery w branży i opowiedzenie historii światu.

Czy ten post był pomocny?