Skip to content

Informator międzynarodowy: Fremantle odchodzi od Andreae; Mip TV robi siano; Towary z Cannes; Phil Hunt z Head Gear; Ruchome Piaski W St. Andrews

21 de kwiecień de 2023
deadline newsletter international insider 1000x563 1

Zwijaj się, zwijaj, Insiderzy. Cannes było w tym tygodniu na pierwszych stronach gazet zarówno z powodu festiwalu filmowego, jak i Mip TV, więc jest wiele do naśladowania. Jesse Whittock przeprowadzi cię. Nie zapomnij zapisać się do tego biuletynu, klikając tutaj.

Fremantle odchodzi od Andreae

Pojawiają się zarzuty: To było trudne kilka tygodni dla Fremantle UK, giganta produkcyjnego stojącego za serią Got Talent, Zbyt gorąco, by sobie z tym poradzić I Odpowiadający. W zeszły piątek czasu brytyjskiego Jake ujawnił historię, że dyrektor generalny Fremantle UK, Simon Andreae, odchodzi ze swojej roli, a dyrektor wykonawczy powołuje się na problemy „zdrowe”. Ale Wszykina ujawnił wtedy, że historia może być nieco bardziej skomplikowana. W rzeczywistości były nieskryptowany szef Channel 4, Discovery i Fox został zbadany wewnętrznie po tym, jak otrzymał skargi dotyczące niewłaściwego postępowania w miejscu pracy, które pojawiły się na imprezie różnorodności Fremantle w marcu. To był szokujący zwrot wydarzeń, ponieważ Fremantle dąży do osiągnięcia wielomiliardowego dochodu do 2025 r. (Możesz przeczytać więcej na ten temat tutaj, na podstawie śledztwa, które Jake i ja przeprowadziliśmy na początku tego roku). Fremantle zdominował branżową pogawędkę. odkąd.

Brązowe zawracanie: Historia przybrała nowy obrót wczoraj, gdy rozeszła się wiadomość, że Amelia Brown została następczynią Andreae. Brown był wcześniej jednym z kilku znanych szefów FM UK, który miał opuścić firmę, aby rozpocząć nowe przedsięwzięcie. W styczniu Max przekazała wiadomość o jej odejściu ze stanowiska dyrektora zarządzającego Zbyt gorąco, by sobie z tym poradzić Maker Thames, ale, niestety, pokusa wielkiej pracy zatrzyma ją przy Fremantle. Brown jest związany z Thames od 2003 roku i został dyrektorem zarządzającym w 2017 roku, kiedy połączył się z Talkback. Później się rozpadli. Niezależnie od tego, czy to już koniec sagi zarządzania Fremantle, poczekamy, aby zobaczyć. Dyrektor generalny Fremantle, Jennifer Mullin, przemawia na festiwalu Banff Media Festival w czerwcu, ale być może nie będziemy musieli czekać tak długo na więcej informacji.

Mip TV robi siano

Życie na starym rynku jeszcze: Mamy raport Maxa po kilku pracowitych dniach w Cannes, gdzie plotki o upadku Mip TV od dawna krążą w eterze. Czy jednak nie przesadzili zbytnio? Podczas gdy doroczna konferencja w Cannes – odpowiednik mini firmy Mipcom – wydawała się cichsza, uczestnicy zgłaszali pozytywną atmosferę i cieszyli się, że mają trochę więcej czasu na nawiązanie kontaktów i nadrobienie zaległości. Jak na ironię, będąc nieco mniejszym, Mip mógł znaleźć sobie przytulną niszę. Pomimo wielu prac drogowych, które sprawiały, że Croisette czasami brzmiało jak koniec dni, rynek był udany, czemu sprzyjało szeroko dyskutowane odrodzenie formatów i debiutancki szczyt FAST, który okazał się dużym zainteresowaniem. „Znaleźliśmy odpowiedni format i skalę dla MIPTV i jej działania” — powiedziała Lucy Smith, organizatorka wydarzenia. Podczas gdy telewizyjne konfabulacje stały się w ostatnich latach czymś więcej niż tylko rynkami sprzedaży, mimo to ujawniliśmy potrójną zdrajcy kupić dla kanadyjskiego Crave wraz z sześcioma innymi lokalnymi adaptacjami formatu przeboju, który zdominował rozmowy. Inne duże oferty zawarte w niemieckim eko-thrillerze Rój, formacie Czerwonej Strzały Uwięziony na Wyspie Miesiąca Miodowegoi Mój król Karol doktor Zanurz się tutaj, aby znaleźć najważniejsze dania na wynos, w których Jesse i ja analizujemy wyreżyserowane spowolnienie, przyszłość FAST i silne amerykańskie wyniki na równoległym rynku Cannesies.

Towary z Cannes

Kolejka w dół: Mel ciężko pracowała, dostarczając najnowsze informacje z Cannes. Oto jej relacja… Pozostało nieco ponad trzy tygodnie, zanim branża filmowa zjedzie do Cannes na 76. edycję matki wszystkich festiwali. Po ujawnieniu Oficjalnej Selekcji 13 kwietnia przyszła kolej na równoległe selekcje Tygodnia Krytyków i Dwutygodniowego Tygodnia Reżyserów, aby ogłosić swoje składy w tym tygodniu. Nadzorowany przez Francuski Syndykat Krytyków i skupiający się na pierwszych i drugich filmach, Tydzień Krytyków wychodzi z głośnej selekcji z 2022 roku, zwieńczonej przez Po słońcu, Alma Viva I Dalva. Najważniejsze z kompaktowego wyboru 11 funkcji na rok 2023 to koreański horror Spać przez byłego asystenta Bong Joon-Ho, Jasona Yu, z udziałem gości Pasożyt gwiazda Lee Sun-kyun i Jung Yu-mi (Pociąg do Pusanu) oraz opowieść Amandy Eu o nastoletnim buncie Tygrysie paski, który jest pierwszym malezyjskim filmem wyświetlanym w tej sekcji w ciągu 62-letniej historii. Dyrektor artystyczna Ava Cahen, która pracuje na tym stanowisku od drugiego roku, podkreśliła siłę zgłoszeń z Azji. „To była prawdziwa przyjemność odkrywania tego, co było tam w ofercie”, powiedziała Wszykina w wywiadzie rozpakowującym wybór.

Kierunek: Podczas Directors’ Fortnight nowy Delegat Generalny Julien Rejl przedstawił swój inauguracyjny skład 55. edycji. Były producent, dystrybutor i agent sprzedaży zaprezentował eklektyczny skład, w którym znalazły się nowe filmy uznanych nazwisk Michela Gondry’ego i Hong Sang-soo, nowicjusze, o których głośno było i garść tytułów spoza radaru. Rejl powiedział Wszykina, że próbuje zmienić pozycję sekcji jako miejsca odkryć, jednocześnie wspierając niezależnych filmowców pracujących na własną rękę. Wisienką na torcie dla sekcji było ogłoszenie w czwartek, że Quentin Tarantino będzie gościem honorowym Directors’ Fortnight w tym roku, prezentując swoją kontrhistorię kina i tajny pokaz.

Tymczasem na Festiwalu Filmowym w Cannes: Ogłoszenia z głównego festiwalu nadal spadały przez cały tydzień, zwłaszcza wybór nowego filmu Pixara Pierwiastkowy jako bliżej. Delegat generalny Cannes, Thierry Frémaux, powiedział na konferencji prasowej w zeszłym tygodniu, że spodziewa się kolejnych pięciu do sześciu tytułów, które dołączą do oficjalnej selekcji. Przemysł i spekulacje szerzą się nad tym, co dokonało ostatecznego cięcia.

Polowanie na złoto

Etos punka: Najnowszy artykuł Diany w International Disruptors przedstawia brytyjskiego weterana kina niezależnego, Phila Hunta — barwną postać, której kariera zaprowadziła go od fotografa zespołu punkowego do jednego z czołowych europejskich finansistów produkcji dzięki swojej niezależnej firmie Head Gear. „Punk nauczył mnie, jak na problemach robić aktywa”, mówi w szeroko zakrojonym wywiadzie, który opisuje jego życie zawodowe, filozofię biznesu i trudną sytuację na brytyjskim rynku. „Streamerzy zabrali całą ekipę i dobrze płacą ludziom, co jest wspaniałą rzeczą… ale dla niezależnych producentów i niezależnego świata filmowego nie działa to w najmniejszym stopniu” – dodaje. Aby uzyskać więcej takich zingerów, czytaj dalej.

Ruchome piaski

Russo zwraca: Zac był w Szkocji z redaktorem naczelnym Wszykina, Mikiem Flemingiem Jr. w zeszły weekend. Oto jego relacja… Szkocki Międzynarodowy Festiwal Filmowy Sands w St Andrews zakończył swoją drugą edycję w zeszły weekend po napiętym trzydniowym harmonogramie pokazów, paneli branżowych i pytań i odpowiedzi reżysera. Obrady rozpoczęto premierowym pokazem nadchodzącej megabudżetowej serii Prime Video Cytadela, wprowadzony przez producenta wykonawczego Joe Russo, który jest głównym sponsorem festiwalu za pośrednictwem swojej wytwórni AGBO. To poprzedziło światową premierę Cytadela w Londynie we wtorek wieczorem, z udziałem takich gwiazd jak Richard Madden, Priyanka Chopra Jonas i Stanley Tucci, a także dyrektorzy Russo i Amazon, tacy jak Jennifer Salke. Inne atrakcje Sands obejmowały pytania i odpowiedzi z Tucci, który pokazał jego komedię kulinarną z 1996 roku Wielka Nocoraz Reinaldo Marcus Green, który przyniósł swój thriller z 2018 roku Potwory i ludzie. Punktem kulminacyjnym weekendu był prawdopodobnie główny panel branżowy festiwalu, któremu przewodniczył Mike Fleming z Wszykina. W panelu wzięli udział Russo, założyciel Cinetic Media John Sloss oraz scenarzystka i reżyserka Adura Onashile (Dziewczyna), który prowadził ożywioną dyskusję na temat tworzenia filmów we współczesnym świecie streamingu i tego, co Sloss określił jako „gwiazdorstwo po filmie”. „Jesteśmy w epoce gwiazd post-filmowych, może z wyjątkiem Toma Cruise’a” — powiedział Sloss, wyjaśniając, że niewiele gwiazd jest w stanie przyciągnąć ludzi do teatru. Tuż po zakończeniu festiwalu Wszykina rozmawiało z dyrektorką festiwalu Anią Trzebiatowską o swoich planach na przyszłość festiwalu. Możesz przeczytać tutaj.

Niezbędniki

🌶️ Gorący: Starter za 10film, który zapoczątkował karierę Jamesa McAvoya, Benedicta Cumberbatcha i innych brytyjskich gwiazd, doczeka się remake’u musicalu scenicznego, ujawnił Baz.

🌶️ Inny: Juliette Binoche prowadzi obsadę Królowa na morzuobecnie kręcony w Wielkiej Brytanii.

🌶️ Jeszcze jeden: HanWay Films weszło na pokład dokumentu 3D Wima Wendersa Anzelma przed światową premierą na Festiwalu Filmowym w Cannes, według Andreasa.

🌶️ Bardzo, bardzo gorąco teraz: BBC najpierw zamówiła telewizor Władca much adaptacja, napisana przez Jacka Thorne’a.

🖊️ Zapisany: Sanjay Leela Bhansali, którego film nominowany do nagrody BAFTA w 2002 roku Devdas miał swoją premierę w Cannes z WME.

🖊️ Również podpisany: Weteran aktor Richard Dreyfuss, do reprezentacji z Innovative Artists. Łyżka Zaca.

🌍 Globalny przełom: Hiszpańska animowana komedia familijna Mumie robi fale. Nancy z wglądem.

🐦 Rząd Twittera: Organy mediów publicznych wzywają Twittera do zaprzestania etykietowania sieci publicznych jako „media finansowane przez rząd”.

🤝 Zatrudniony: Tom Watt-Smith jako dyrektor kreatywny w Witamy na Ziemi z Willem Smithem twórca Nutopii.

🧙‍♀️ Straszna noc: Brytyjski Teatr Narodowy straszy muzyczną wersją powieści dla dzieci Roalda Dahla Czarownice. Kolejny hit Baza.

⬆️ Podwyższony: Martin Backlund z Prime Video, dyrektorowi zarządzającemu krajów nordyckich, jak ujawniłem w poniedziałek rano.

🏆 Zwycięzca: Norweska satyra polityczna Mocne zagranie został uznany za najlepszy serial w Canneseries.

🎥 Przyczepa: Dla głośnego serialu HBO Max o zimnej wojnie Szpieg/Mistrz.

Melanie Goodfellow, Zac Ntim i Max Goldbart współtworzyli w tym tygodniu International Insider

Czy ten post był pomocny?