Skip to content

Informator międzynarodowy: Hazza i Meg Fall Flat; Morze Czerwone rysuje kurtynę; Przyszłość BBC i ITV; Głębokie nurkowanie Buzzy’ego Agenta

9 de grudzień de 2022
deadline newsletter international insider 1000x563 1

Dzień dobry Insiderzy, szczęśliwego tygodnia Harry’ego i Meghan. Westchnienie. To było długie, ale to Max Goldbart przecina hałas i przedstawia najbardziej królewskie wiadomości i analizy z ostatnich siedmiu dni.

„Hazza i Meg”

Ciągłe kłopoty: Większość brytyjskiej publiczności i Twitterati znalazła pierwsze trzy odcinki szokującego Netflixa Harry’ego i Meghan doktor tylko trochę mokry charłak, kiedy zakochana para rzuciła wczoraj rano bardzo oczekiwany program. Bardziej interesujące było to, co działo się wokół doktora. Tydzień rozpoczął się od duetu przyczep i chłopca, gdzie były pikantne, czarno-białe obrazy, na które nałożono ulubiony książę La La Land, deklarujący „Muszę zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby chronić moją rodzinę” i inne komentarze tego pilnego rodzaju. Nie minęło dużo czasu, a brytyjskie media rozbierały kolejny zwiastun. Weteran Royal komentator Robert Jobson szybko zwrócił uwagę, że ujęcie, które miało ilustrować wtargnięcie prasy, zostało w rzeczywistości zrobione z akredytowanej puli, na którą wpuszczono tylko trzech dziennikarzy, podczas gdy inne klipy/zdjęcia, które miały pokazać parę ściganą przez „prasę” pack” zostały w rzeczywistości zaczerpnięte z Harry’ego Pottera premiera, prawnik Donalda Trumpa, Michael Cohen, a nawet pojawienie się w sądzie Katie Price. Podczas gdy zwiastuny niewątpliwie stosowały tę metodę od zarania ery telewizyjnej, posunięcie to pozostawiło kwaśny smak w brytyjskim pakiecie medialnym, który – jak wielokrotnie słyszeliśmy w filmie dokumentalnym – nie jest uważany przez szczęśliwą parę za przyjaciela. Ironia była widoczna dla wszystkich.

Właściwa królewska odpowiedź: Jak na razie nic. A pytanie, czy rodzina Harry’ego w Wielkiej Brytanii miała wcześniej wgląd w doktora, jest pytaniem, na które tak naprawdę nie ma odpowiedzi. Podczas gdy dokument zaczyna się od fajnego zastrzeżenia stwierdzającego, że „Członkowie rodziny królewskiej odmówili komentowania treści w tej serii”, połączony korespondent BBC Royal Jonny Dymond zrozumiał, że rodzina nie została poproszona o komentarz. Ani Netflix, ani producent Archewell nie wypowiadali się na ten temat w chwili pisania tego tekstu, a także trudno było uzyskać odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób materiał filmowy „tego” BBC Panorama wywiad z księżną Dianą znalazł się w pierwszym odcinku, po tym jak BBC oświadczyło, że nigdy nie udzieli licencji na materiał filmowy po opadu zeszłorocznego wybuchowego raportu Dysona. Uwaga Harry’ego, że Diana „mówiła prawdę o swoim doświadczeniu” w Panorama wywiad był całkowicie sprzeczny z linią rodziny królewskiej, że należy ją wymazać z wszelkiego istnienia.

Wilgotny charłak: Poza kilkoma wybornymi uwagami na temat Brexitu i wielokrotnym krytykowaniem mediów, program, zgodnie z dyskusją, spadł nieco. „Straightforward Romance Lacks Real Royal Dirt”, zdaniem naszej recenzentki Stephanie Bunbury, którą warto przeczytać. Rzeczywistość jest taka, że ​​”H&M” w dużej mierze wymieniają historię, która została już opowiedziana – co najmniej trzy razy publicznie. Kiedy widz zrozumie, że podróż do Botswany, nieszczęścia na odległość i spotkanie z „babcią” zostaną opowiedziane z boleśnie kochanymi szczegółami, chce więcej, ale tak naprawdę tego nie dostaje. Trudno powiedzieć, czy Meghan wolałaby, aby premiera w tym tygodniu była jej całkowicie niezwiązaną serią animacji Netflix, która teraz znajduje się w puszce, zamiast kolejnej przeróbki osobistej historii. Więcej nadchodzących, gdy odcinki od czwartego do szóstego wypadną w następny czwartek, ale czy widzowie są już zmęczeni? A w dłuższej perspektywie, co dalej z parą?

Morze Czerwone rysuje kurtynę

Siła i siła gwiazdy: Przesyłka Mela Goodfellowa z tętniącego życiem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Morza Czerwonego tutaj ponieważ wydarzenie zakończyło się w czwartek ceremonią z udziałem gwiazd, w której uczestniczyły takie modelki jak Naomi Campbell i Toni Garrn, z mężem aktorem Alexem Pettyferem, a także ikony francuskiego kina Isabelle Adjani i Gaspar Noé. Historie nagrodzonych zostały wyraźnie skontrastowane z blichtrem i przepychem w sali, z iracko-brytyjskim reżyserem Ahmedem Yassinem Al Daradji Wiszące Ogrody, o zubożałym, młodym śmieciarzu z Bagdadu, który adoptuje porzuconą amerykańską lalkę erotyczną, zdobywając nagrodę dla najlepszego filmu i nagrody za osiągnięcia filmowe. Ta mieszanka siły gwiazd i niezależnego charakteru była obecna przez cały festiwal, ponieważ zespół zarządzający kierowany przez dyrektora generalnego Mohammeda Al Turkiego próbował znaleźć równowagę między zwróceniem uwagi na wydarzenie na arenie międzynarodowej a jednoczesnym wypełnianiem podstawowego zadania, jakim jest pomoc w budowaniu lokalnego filmu przemysł. Druga edycja była większa, bardziej gwiaździsta i płynniejsza niż w zeszłym roku. Tratwa celebrytów, którzy przylecieli samolotem, na czele z Sharon Stone, Shah Rukh Khan i Spike Lee, sugerowała, że ​​stosunek do Arabii Saudyjskiej i jej sytuacji w zakresie praw człowieka topnieje. Obrońcy praw człowieka zasugerowali w przeddzień festiwalu, że kraj wykorzystuje wydarzenia takie jak Morze Czerwone do prania swojej reputacji – podczas gdy władze nadal przeprowadzają masowe egzekucje i tłumią sprzeciw – i wydawało się symboliczne, że cały czas trwały mistrzostwa świata w sąsiednim Katarze. W międzyczasie wielu znanych gości powiedziało, że ludzie muszą przyjść, aby osobiście zobaczyć tempo zmian i reform. Działał także przemysł międzynarodowy. Dyrektor generalny Wild Bunch International, Vincent Maraval, podsumował wszystkich bez wyjątku, opisując podczas rozmowy branżowej „ogromny potencjał wzrostu” w Arabii Saudyjskiej, a także w całym regionie MENA. Pełna relacja tutaj.

Powstanie skowronka

Najbardziej ruchliwy butik w mieście: Była dyrektor Troiki, Harriet Pennington Legh, założyła Lark z siedzibą w Londynie dwa lata temu, a firma po cichu zaczęła zdobywać godną pozazdroszczenia listę klientów (m.in. Joanna Hogg, Sebastián Lelio i Charlie Covell), podpisując kontrakt z byłym Casarotto i 42 przedstawicielami Sophie Dolan i wieloletnia niezależna agentka talentów Roxana Adle. Trzech agentów dynamo prowadzi teraz jeden z najgłośniejszych butików w mieście i na początku tego tygodnia spotkało się z Andreasem Wisemanem, aby przeprowadzić pierwszy duży wywiad od czasu założenia. Zajrzyj tutaj, aby przeczytać o tym, jak powstała firma, czego branża może oczekiwać od trio i jak postrzegają zmieniający się krajobraz.

Miło poznać Viu

Bycie zwinnym: Viu z Azji Południowo-Wschodniej może być jedną z bardziej imponujących usług przesyłania strumieniowego, o których możesz nie wiedzieć. Uruchomiony siedem lat temu przez firmę telekomunikacyjną i medialną PCCW z Hongkongu, SVoD utrzymuje się w całym regionie w starciu z globalnymi gigantami. Nasza ekspertka ds. Azji, Liz Shackleton, postanowiła zbadać, w jaki sposób, rozmawiając z szefową ds. treści Viu Asia, Marianne Lee (na zdjęciu), która omówiła z nią zwinną i hiper-lokalną strategię treści Viu oraz podzieliła się swoimi ogólnymi przemyśleniami na temat branży. „Nasza publiczność jest młoda i to cyfrowi tubylcy. Być może pominęli etap płatnej telewizji i przeszli od razu do oglądania treści na swoich telefonach komórkowych” – wyjaśniła. Kliknij tutaj i przeczytaj więcej – wiesz, że chcesz Viu.

Droga przyszłości

BBC i ITV skierowane do przodu: Ogromny tydzień dla przyszłości brytyjskich nadawców publicznych, ponieważ zarówno BBC, jak i ITV zatknęły flagi na nadchodzące lata. W ustalonym przemówieniu, gładki dyrektor generalny BBC, Tim Davie, przedstawił swój plan BBC działającej wyłącznie w Internecie, co, jak powiedział, może stać się rzeczywistością za dekadę. „Mniej linearnych usług nadawczych i konsolidacja działalności pod jedną prostą, jedną marką – »BBC«” – głosił Davie, ale ruch ten będzie wymagał gotówki, a BBC nie ma zbyt wiele. Nastąpi to dzień po tym, jak nowa brytyjska sekretarz kultury Michelle Donelan powiedziała, że ​​utrzymanie obecnego modelu finansowania jest „niemożliwe”. Tim wciąż wymaga odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób BBC może przyjąć plan bez „spalania milionów funtów”, ale był zdecydowany, aby korporacja nie „po prostu dryfowała do punktu, w którym pojawienie się ogromnych amerykańskich i chińskich graczy marginalizuje nas, podczas gdy my przybieramy bardzo brytyjską odważną minę, tak jak oni to robią”. Trudna rozmowa. Dzisiejsza poranna nominacja byłego prezesa Foxa, Gary’ego Newmana, do Rady Komercyjnej BBC, była wymowna. W White City ITV uruchamiało nowy streamer ITVX w milionach domów w Wielkiej Brytanii – odnowiony ITV Hub, który zaczyna się od zastrzyku gotówki w wysokości 160 milionów funtów, tysięcy godzin treści, w tym thrillera Damiana Lewisa Szpieg wśród przyjaciół (na zdjęciu) i zobowiązanie do jednej premiery tygodniowo. Szef treści, Kevin Lygo, powiedział mi, że publiczności „zajmie trochę czasu znalezienie, zrozumienie i zakochanie się w” nowym streamerze, ale porozmawiaj z każdym dyrektorem ITV i to jest rzecz, która sprawia, że ​​rano wstają z łóżka.

Niezbędniki

🌶️ Gorący: Zabójcy Piersa Morgana został osadzony w Fox Nation, najnowszym w ramach globalnej umowy szefa Talk TV z News Corp i Fox News Media. Nasz nowy redaktor ds. dochodzeń, pan Jake Kanter, z tym. Witamy ponownie Jake’a!

🌶️ Kolejny: Taron Egerton gra główną rolę i jest producentem wykonawczym Podpalacz dla Apple TV+ z Twórca Czarnego Ptaka Dennisa Lehane’a, dla Andreasa i Nellie.

🌶️ Boże jak gorąco: Jim Belushi i Christina Ochoa dołączyli do obsady dramatu wojennego Walcz innego dnia. Mel miał wyłączność.

🍿 kasa: Pasożyt autorstwa Bong Joon Ho Miki 17 ujawniono datę premiery, według Anthony’ego D’Alessandro po drugiej stronie stawu.

🤝 MAMA: Przestań Fremantle. Kolejny tydzień, kolejny zakup dla należącego do RTL stroju, gdyż przyniosłem wiadomość o przejęciu Ta Anglia producent Pasażer.

🤝 Więcej fuzji i przejęć: Banijay Americas wybrał brazylijskiego producenta telewizyjnego i filmowego A Fábrica.

🏆 Najnowsze nagrody: Potężny debiut Charlotte Wells z Paulem Mescalem w roli głównej Po słońcu zmiecione na BIFA, według artykułu Zaca.

🏆 Więcej nagród: Do Australii na AACTA, gdzie Baz Luhrmann Elvisa był wielkim zwycięzcą.

🏆 Nagrody, nagrody wszędzie: BAFTA zaprezentowała „zrewitalizowane” nagrody filmowe, w tym cztery ostatnie kategorie emitowane na żywo. Życzę powodzenia nowemu zespołowi produkcyjnemu…

🏪 Zakładanie sklepu: Cień wampira wykonawczy Richard Johns, który założył Argo Films.

🌊 Droga wody: James Cameron był w Londynie, aby zaprezentować Awatara dalszy ciąg. Nasz Baz Bamigboye był gospodarzem czerwonego dywanu.

🚪 Wyjście: Niezwiązany z dramatem dokumentalnym, prezydent Archewell Mandana Dayani ustępuje ze stanowiska i zostaje zastąpiony przez księcia i księżną Sussex po „polubownej i zaplanowanej zmianie”.

🖊️ Zarejestrowany: Zac przekazał wiadomość o podpisaniu przez UTA kontraktu z południowokoreańskim filmowcem Na Hong-Jinem we wszystkich obszarach wraz z gontem Forged Films.

I w końcu: Channel 4 złożył hołd „wspaniałej i hojnej” dyrektorce PR Lesley Land, która zmarła niespodziewanie tydzień temu. Lesley była „wspaniałym przyjacielem, hojnym współpracownikiem i sprawiała ogromną radość, gdziekolwiek się pojawiła”, zgodnie z oświadczeniem C4, które podkreślało liczne niesamowite kampanie PR prowadzone przez Lesley. Każdy, kto ją spotkał, zgodziłby się z oświadczeniem C4 w najsilniejszy możliwy sposób, a wyrazy uznania zalały media społecznościowe. Myśli Wszykina są z rodziną Lesley.

Mel Goodfellow przyczynił się do wydania International Insider w tym tygodniu.

Czy ten post był pomocny?