Skip to content
TV

Ile właściwie wart był sowiecki myśliwiec na gwiazdach pionków

17 de październik de 2021
l intro 1634429379

Nie jest tajemnicą, że historia to coś więcej niż wypowiedziane słowa i wydarzenia zapisane w szkolnych podręcznikach. Historia może przetrwać także dzięki przedmiotom fizycznym, obejmując obszary takie jak polityka, muzyka, sport i wszystko pomiędzy. Tego rodzaju artefakty i wiele innych sprawiły, że „Gwiazdy pionka” – program telewizyjny poświęcony rzeczywistości kupowania, sprzedawania i zastawiania kawałków historii – trwają przez ponad dekadę. Teraz, 17 sezonów i prawie 600 odcinków, program zaprezentował kilka niezwykłych przedmiotów podczas swojej kadencji, z których każdy jest bardziej imponujący niż poprzedni.

Jak zawsze powtarzał Rick Harrison, nigdy nie wiadomo, co trafi przez drzwi Gold & Silver Lombard Lombard, a to stwierdzenie zostało udowodnione niezliczoną ilość razy na przestrzeni lat. Limitowane edycje marionetek Pinokia, prezydenckich pudełek na cygara i gitar ikon rock’n’rolla same w sobie robią wrażenie, ale to tylko wierzchołek góry lodowej, jeśli chodzi o towary pojawiające się w „Gwiazdach pionka”. Od czasu do czasu rodzina Harrisonów, obok niezapomnianego Austina „Chumlee” Russella, przyjrzy się przedmiotowi, który stoi ponad resztą.

Jednym z takich przykładów jest myśliwiec wyprodukowany w czasach Związku Radzieckiego, który sprzedawca miał nadzieję dołączyć do zapasów Gold & Silver – oczywiście za odpowiednią cenę. Oto, ile podobno wart jest samolot.

Odrzutowiec może przynieść tysiące

Załoga „Pawn Stars” przyjrzała się radzieckiemu myśliwcowi podczas sezonu 5, a konkretnie w odcinku „Mile High Club”. Rick i Chum poszli to sprawdzić, zabierając ze sobą swojego przyjaciela, eksperta lotnictwa i byłego pilota United States Navy Blue Angel Matta, aby ocenić, jak wysoką cenę może mieć taki samolot. Według niego to L-39 Albatross: samolot produkowany w Czechosłowacji w stosunkowo niewielkich ilościach. Po wykonaniu lotu testowego dał mu pieczęć aprobaty, co oznaczało, że negocjacje cenowe mogły się oficjalnie rozpocząć.

W profesjonalnej opinii Matta, tak jak jest, odrzutowiec znajdował się w okolicach 170 000 do 180 000 USD, chociaż widział, jak osiągnęły granicę 1 miliona dolarów. Zauważa również, że gdyby Rick musiał się tego trzymać przez długi czas, ogólne utrzymanie i przechowywanie kosztowałoby go tysiące miesięcznie. Niemniej jednak sprzedający utrzymał pierwotną pożądaną cenę 200 000 USD, na co Rick odpowiedział ofertą 80 000 USD, ale wkrótce przyznał, że taka inwestycja była dla niego zbyt duża. Dlatego nie było do zawarcia umowy.

Nie można zaprzeczyć, że posiadanie eleganckiego, dobrze utrzymanego radzieckiego myśliwca byłoby super, ale ostatecznie Rick i spółka mają interes do prowadzenia. Kłopot z utrzymaniem go podczas szukania kogoś, kto go kupi – zatopienie w nim pieniędzy po drodze – jest po prostu zbyt ryzykownym przeprowadzką. Jeśli nic więcej, przynajmniej stworzyło to interesujący segment „Gwiazdy pionków”, którym mogą się cieszyć widzowie w domu.

Czy ten post był pomocny?