Skip to content

Ile może podnieść Saitama? W porównaniu z rekordami z życia wziętymi

26 de sierpień de 2022
saitama lifting

W tym momencie historii anime nie może być żadnych argumentów przeciwko Saitamie i jak silna jest ta postać, ponieważ jest on prawdopodobnie na szczycie, jeśli chodzi o jedne z najsilniejszych postaci anime wszechczasów. Jako superbohater, który może być nawet postacią gag, Saitama jest prawdopodobnie najsilniejszą postacią anime, jaka istnieje i może nawet walczyć z takimi jak Goku. Ale ile może podnieść Saitama?

Saitama może podnieść tyle, ile powinien, ponieważ nigdy nie było dachu pod względem jego siły. Mówiąc najprościej, autor może uczynić Saitamę tak silną, jaka musi być, ponieważ taki właśnie jest i jak silny jest. Za jego siłą nie ma logiki, ale jest po prostu silniejszy niż ktokolwiek inny.

Rzecz w Saitamie polega na tym, że zawsze był postacią przekraczającą logikę, ponieważ nigdy nie było powodu, dla którego stał się tak silny, jak jest. Oczywiście to dlatego, że zawsze był postacią parodii, która wymykała się logice. W związku z tym nigdy nie możemy podać liczby określającej, ile może podnieść. Niemniej jednak przyjrzyjmy się, jak silny fizycznie jest Saitama.

Ile może podnieść Saitama?

Wiemy, że w historii jest wiele różnych silnych postaci anime, ale często patrzymy na kilka postaci, jeśli chodzi o te, które według nas są naprawdę najsilniejsze. Oczywiście, przez najdłuższy możliwy czas, chłopaki z Dragon Ball byli najsilniejsi, jaka kiedykolwiek istniała w historii anime, ale było kilka innych postaci, które były w stanie zacienić granicę między nimi pod względem siły.

Jedną z takich postaci, która stała się dość popularna pod względem rankingu, która jest najsilniejszą postacią w historii anime, jest Saitama, która jest bohaterką popularnej mangi i anime One Punch Man. I jest niesamowicie dobry powód, dla którego Saitama jest jedną z najsilniejszych, jeśli nie najsilniejszą postacią anime w historii.

Od pierwszych kilku części One Punch Man było już jasne, że Saitama zawsze będzie silniejszy niż ktokolwiek inny, ponieważ może po prostu przebić się przez walkę bez żadnego wysiłku. Nastąpiło to po tym, jak ten zwykły pracownik od 9 do 5 wyruszył w podróż, aby zostać superbohaterem, i to skłoniło go do trenowania swojego ciała, wykonując 100 pompek, 100 brzuszków, 100 przysiadów w powietrzu i 10-kilometrowy bieg. To może być imponujące pod względem sprawności fizycznej w prawdziwym życiu, ale nie jest nawet bliskie imponowaniu, jeśli chodzi o trening, aby zostać superbohaterem.

Niemniej jednak, z jakiegoś niewyjaśnionego powodu, Saitama zawsze był silniejszy niż ktokolwiek inny w One Punch Man, ponieważ postacie, których niesamowicie silni bohaterowie nie mogą pokonać, mogły łatwo zostać pobite przez Saitamę jednym ciosem przy minimalnym wysiłku, ponieważ on jest po prostu tak silny. Ale jeśli Saitama jest tak silny, jak wiele mógłby podnieść?

Widzieliśmy kilka razy, jak Saitama podnosił ciężary podczas mangi i anime One Punch Man i nie wkładał żadnego wysiłku w żadne z podnoszonych przez siebie wyczynów. Ale problem polega na tym, że nie podano żadnych liczb określających, ile Saitama może podnieść, a to wraca do samej natury Saitamy jako postaci.

ZWIĄZANE Z:

Czy Saitama zniszczyła galaktykę jednym ciosem?

Często postrzegany jako postać gaga, jeśli chodzi o Saitamę, jesteśmy pewni, że jest postacią parodii, ponieważ miał parodiować niezwykle potężne postacie z anime, które pozornie nie mają ograniczeń co do ich mocy, szczególnie po bardzo ciężkim treningu. dostać się do tego poziomu. Ale nadchodzi Saitama wykonujący prosty reżim treningowy, który robią sportowcy, ale był w stanie stać się silniejszy niż ktokolwiek inny we wszechświecie One Punch Man. Zasadniczo parodiuje silne postacie z anime, będąc od nich silniejszym bez żadnego logicznego powodu.

Wracając więc do naszego pytania, Saitama może podnosić tyle, ile chce i tak ciężko, jak autor chce, aby był w stanie podnosić. Widać to w wielu wyczynach, których dokonał w mandze i anime.

Na przykład w mandze Saitama jedną ręką rozerwał jeden z księżyców Jowisza, odwracając powierzchnię księżyca i wysyłając kamienie do Garou. I zrobił to bez większego wysiłku, ponieważ nie ma wątpliwości, że mógłby z łatwością rozerwać na strzępy całą planetę, gdyby chciał.

Ile może podnieść Saitama?  W porównaniu z rekordami z życia wziętymi

Jako taki, ponieważ miał parodiować wszystkie potężne postacie w historii mangi i anime, Saitama może być tak silny, jak chce tego autor, ponieważ taka jest natura jego istnienia jako postaci. Na przykład, jeśli Goku może podnieść 2 biliony ton, Saitama również może to zrobić, ponieważ zawsze miał być silniejszy niż ktokolwiek inny. Tak więc, w pewnym sensie, cały żart w One Punch Man to sam Saitama, który zawsze może przewyższyć każdego, ponieważ został stworzony, by być silniejszym niż ktokolwiek inny.

W tym miejscu możesz się zastanowić, czy powinieneś poważnie traktować Saitamę, umieszczając go na liście jednych z najpotężniejszych istniejących postaci anime. Niemniej jednak One Punch Man ma w sobie pewien poziom powagi, z wyjątkiem faktu, że nigdy nie wyjaśniono, dlaczego Saitama jest tak silny.

Jak siła Saitamy wypada w porównaniu z zapisami z prawdziwego życia?

Jedną z rzeczy, które nigdy nie były tajemnicą, jeśli chodzi o Saitamę, jest fakt, że zawsze był zwykłym człowiekiem, który w jakiś sposób trenował wystarczająco ciężko, by stać się tak silnym jak on. Niemniej jednak, jak ten normalny człowiek ma się do prawdziwych ciężarowców, którzy trenowali niesamowicie ciężko, aby bić rekordy?

W 2020 roku Julius Maddox ustanowił rekord świata 770 funtów w kategorii wyciskania na ławce bez użycia żadnego specjalnego sprzętu, który pomógłby mu w podnoszeniu. To niewiarygodnie imponująca płyta, która może nie być aż tak imponująca w porównaniu z faktem, że Saitama prawdopodobnie mógłby go podnieść jednym palcem, nawet nie okazując żadnego wysiłku. W związku z tym osoba z prawdziwego życia, która trenowała do granic możliwości w kategorii wyciskania na ławce, nigdy nie pokonałaby Saitamy, który każdego dnia robił tylko 100 pompek podczas treningu klatki piersiowej.

Tymczasem wiemy, że światowy rekord w martwym ciągu należy do Hafþóra Júlíusa Björnssona, który pobił rekord w martwym ciągu, zdobywając 501 kg w 2020 roku. Aktor Game of Thrones był w stanie osiągnąć ten rekord w konkursie Strongman i nadal ma na swoim koncie rekord dzisiaj. A on ma 6’9 cali i prawdopodobnie około 400 funtów mięśni.

Dla porównania, Saitama nigdy nie trenował żadnego ruchu, który byłby bliski naśladowania martwego ciągu, który jest często nazywany prawdziwym testem siły danej osoby. Niemniej jednak, mimo że jest znacznie mniejszy od Hafþora Júlíusa Björnssona, może pobić ten rekord w martwym ciągu jednym palcem, ponieważ jest tak silny.

Tak więc, kiedy porównasz Saitamę do prawdziwych ciężarowców, jeszcze bardziej absurdalne staje się to, jak silny jest. Wymyka się logice, ponieważ zawsze był prostym człowiekiem, który stał się silny dzięki wykonywaniu prostych ćwiczeń z ciężarem ciała przez rok. Z drugiej strony, nikt nigdy nie powinien traktować Saitamy poważnie jako postaci, ponieważ zawsze był tym, co czyniło One Punch Man parodią, choć niesamowicie zabawną.

Czy ten post był pomocny?