Skip to content

Ile lat ma Thorfinn w Vinland Saga? Od początku do końca

4 de styczeń de 2023
thorfinn

Cała fabuła Vinland Saga obejmuje lata od początku serii, kiedy Thors porzucił Jomsvikings, aby przenieść się na Grenlandię, gdzie założył rodzinę. Pod tym względem Thorfinn jeszcze się nie narodził, ale został później przedstawiony jako młody chłopiec na początku głównej fabuły. Oczywiście, po śmierci ojca, Thorfinn w bardzo młodym wieku dołączył do grupy najemników wikingów Askeladda. Ile lat ma Thorfinn w Vinland Saga?

Thorfinn został przedstawiony w fabule Vinland Saga jako sześcioletni chłopiec. Spędził następne 11 lat pod Askeladdem, kiedy stał się częścią jego zespołu Wikingów. Thorfinn miał około 17 do 18 lat, kiedy Askeladd spędził następne cztery lata jako niewolnik. Obecnie Thorfinn ma około 25 lat.

Cała fabuła Vinland Saga w zasadzie obraca się wokół historii życia Thorfinna, gdy zaczęliśmy śledzić jego podróż, gdy miał zaledwie sześć lat. Pod tym względem widzieliśmy wiele o jego życiu i rzeczach, które mu się przydarzyły w ciągu jednego sezonu. Powiedziawszy to, spójrzmy, ile lat ma Thorfinn podczas wydarzeń z Vinland Saga.

Wiek Thorfinna na początku

Ci, którzy chcą odświeżającego typu anime, powinni móc cieszyć się Vinland Saga, ponieważ nie zawiera przesadnej akcji i wydarzeń, z którymi zwykle wiąże się anime. Ta seria przedstawia historię Thorfinna, który zaczynał jako młody chłopiec i wiódł spokojne życie ze swoją rodziną na Grenlandii. Ale nie wiedział, że jest synem legendarnego dowódcy Wikingów.

Fabuła rozpoczęła się, gdy Thors, ojciec Thorfinna, został przedstawiony podczas wielkiej bitwy, która rzekomo go zabiła. Jednak upozorował swoją śmierć, aby uciec od życia w ciągłych wojnach i bitwach i założyć rodzinę z żoną. Wtedy właśnie przeprowadzili się na Grenlandię, gdzie mogli rozpocząć spokojne życie w dobrej rodzinie.

ZWIĄZANE Z:

Czy Thorfinn kiedykolwiek przewyższy Thorsa w Vinland Saga?

Pod tym względem Thorfinn został po raz pierwszy przedstawiony jako kochający zabawę i ciekawski chłopiec w wieku sześciu lat. Widziano go, jak prowadził życie normalnego chłopca w spokojnej wiosce na Grenlandii. Kiedy jednak armia duńska dowiedziała się, że Thors cały czas żyje, postanowiła ponownie wezwać go na wojnę. Obawiając się o życie swojej rodziny i mieszkańców wioski, Thors nie miał innego wyjścia, jak tylko iść na wojnę.

Thorfinn zakradł się na pokład statku, którym Thors dołączył do głównej armii. Ale nie wiedzieli, że przez cały czas był to spisek mający na celu zabójstwo, ponieważ Floki, dowódca Jomsviking, chciał śmierci Thorsa za opuszczenie ich wiele lat temu. Floki zlecił usługi Askeladdowi, przywódcy najemników, w celu zabicia Thorsa.

Thors zginął w zasadzce Askeladd, ponieważ legendarny Jomsviking postanowił umrzeć, aby jego syn i inni mężczyźni mogli żyć. Jednak zamiast dołączyć do innych mężczyzn, którzy wrócili na Grenlandię, Thorfinn podążył za bandą Askeladd, aby móc zemścić się za śmierć ojca. Zdecydował się przyłączyć do bandy najemników, ponieważ musiał stać się na tyle silny, by zmierzyć się z Askeladdem w pojedynku, by ten mógł go zabić w honorowy sposób.

Wiek Thorfinna w zespole Askeladda

Podczas gdy Thorfinn był z bandą Askeladda, spędził lata pracując nad swoimi umiejętnościami i tocząc niezliczone bitwy, by stać się na tyle silnym, by zabić człowieka odpowiedzialnego za śmierć jego ojca. Widziano go walczącego w ataku na Wschodnią Anglię, gdy miał zaledwie 12 lat. Mimo młodego wieku był bardzo przydatną częścią zespołu Askeladda, ponieważ był szybszy i bardziej precyzyjny niż którykolwiek z pozostałych najemników.

Przez kilka następnych lat Thorfinn kontynuował swoje życie jako najemnik pracujący pod dowództwem Askeladda podczas wątku wojennego, czyli wojny między Danią a Anglią. Pomimo swojego wieku stał się odrętwiałym młodym nastolatkiem, który nie dbał o otaczający go świat, dopóki mógł dostać to, czego chciał – uczciwy pojedynek z Askeladd.

Thorfinn miał około 16 lat na początku wątku Wojna. Spędził około jednego lub dwóch lat tocząc niezliczone bitwy i zabijając setki ludzi. Thorfinn był zaledwie nastolatkiem, kiedy walczył ze swoim wujkiem Thorkellem podczas wojny z Anglią.

Pod koniec łuku wojennego zwyciężyła Dania. Jednak król Sweyn zdecydował się na inwazję, co rozgniewało Askeladd, ponieważ wszystko, co chciał zrobić, to chronić swoją ojczyznę przed atakami Wikingów. To wtedy Askeladd szalał w całej jadalni, zabijając przy okazji króla Sweyna. Książę Kanut zakończył życie Askeladda, co rozgniewało Thorfinna, ponieważ odebrano mu jedyną rzecz, której pragnął w życiu.

Wiek Thorfinna w serii niewolników

Po tym, jak Canute zabił Askeladda, wściekły Thorfinn postanowił zaatakować księcia, ponieważ jedyna rzecz, którą chciał osiągnąć w życiu, była już niemożliwa. Ale został zatrzymany przez ludzi Kanuta za zamach na życie księcia, ponieważ Thorfinn został następnie sprzedany w niewolę.

Thorfinn spędził następne trzy lub cztery lata pracując jako niewolnik na farmie Ketila podczas łuku Niewolnictwo. W tym czasie stał się zimnym i pozbawionym życia młodym człowiekiem, ponieważ nie miał już powodu do życia. Był też niestrudzenie nawiedzany przez ludzi, których zabił w przeszłości.

Koszmary, których doświadczył Thorfinn podczas swojego życia jako niewolnika, sprawiły, że zdecydował, że już nigdy więcej nie skrzywdzi innej osoby bez dobrego powodu. Thorfinn zdał sobie również sprawę, że jego dążenie do zemsty było puste i bez znaczenia. Pod koniec łuku Niewolnictwa Thorfinn miał około 22 lat.

ZWIĄZANE Z:

Czy Vinland Saga jest oparta na prawdziwej historii i ile jest historycznie poprawnych?

Obecny wiek Thorfinna

Po zakończeniu życia niewolnika Thorfinn wrócił do domu na Grenlandię po raz pierwszy, odkąd opuścił ją w wieku sześciu lat. Celem dla niego była podróż na wschód do Grecji, aby mógł znaleźć sposób na sfinansowanie swojego marzenia o znalezieniu Winlandii, czyli ziemi, którą Leif znalazł podczas swoich podróży wiele lat temu. W mandze Thorfinn ma obecnie 25 lat.

  • Ysmael Delicana

    Ysmael Delicana

    Ysmael Delicana

    Ysmael jest samozwańczym geekiem, który kocha wszystko, co jest związane z fantasy, science fiction, grami wideo i anime. Wolny czas spędza na oglądaniu filmów, programów telewizyjnych i graniu w gry.

Czy ten post był pomocny?