Skip to content

Ile lat ma Piccolo w każdej serii Dragon Ball?

22 de sierpień de 2022
Piccolo

Piccolo lub Piccolo Jr. jest jednym z głównych bohaterów, który pojawia się w Smocza kula manga i anime. Jest Nameczaninem, który powstał po stworzeniu w ostatnich chwilach życia ojca, będąc jego obecną reinkarnacją. Chociaż początkowo był największym wrogiem Son Goku, z czasem stał się mniej zły, aż w końcu stał się życzliwą istotą i członkiem Z Warriors. Z czasem zaczął też polubić swego ucznia Son Gohana, którego uważał za swego rodzaju „potomstwo” i nawiązującego z nim więź przyjaźni.

W tym artykule przedstawimy wiek Piccolo w każdej iteracji Smocza kula serial anime, zaczynając od Smocza kula i kończąc na Smocza kula Super. Ponieważ niektóre części chronologii są nieco mylące, przedstawimy również wyjaśnienia dla każdej sekcji.

Ile lat ma Piccolo w Smocza kula?

Wiek Piccolo w Smocza kula: 0-3 lat

Po klęsce króla Piccolo, Piccolo Jr. urodził się w 753 z ostatniego jaja króla Piccolo. Teraz, ponieważ Piccolo starzeje się inaczej niż inne postacie, po zaledwie trzech latach treningu wyglądał jak młody dorosły.

W końcu, kiedy wziął udział w 23. Światowym Turnieju Sztuk Walki, był młodym mężczyzną w wieku zaledwie 3 lat z powodu swojej nameczańskiej fizjologii. Więc co się wydarzyło w tym czasie?

Od urodzenia Piccolo chce pomścić swojego rodzica, zabijając Son Goku, ale ostatecznie został pobity w finale podczas Tenka Ichi Budokai, pokonując w tym procesie Kuririna, który wykazał wielki opór, ale znacznie słabszy niż Piccolo i trudniejszy niż Bóg . Podczas finału rozgrywa zaciekły mecz ze swoim wieloletnim rywalem, Son Goku, i zobowiązuje się użyć przeciwko niemu wszystkich swoich technik, z których każda jest potężniejsza od drugiej.

Ale wytrwałość Son Goku jest nienaruszona, a obaj uczestnicy są wyrównani. Piccolo wysadza nawet cały stadion Tenkai Ichi Budōkai, ale Son Goku wciąż nie jest pokonany. Torturuje go stopniowo pod sam koniec walki, ale Goku wraca i wygrywa dzięki Buku Jutsu. Mimo wszystko Son Goku nie wykańcza go, bo nie chce stracić swojego największego rywala. Co więcej, jego śmierć spowodowałaby utratę Boga i Smoczych Kul.

Ile lat ma Piccolo w Dragon Ball Z?

Ile lat ma Piccolo w każdej serii Dragon Ball?

Wiek Piccolo w Dragon Ball Z: 8-29 lat

Historia Dragon Ball Z toczy się przez bardzo długi okres, rozpoczynający się pięć lat po wydarzeniach z Smocza kula, gdzie spotykamy Piccolo, który ma teraz 8 lat, ale wygląda mniej więcej tak samo jak Goku. Umiera w 762 roku, ale zostaje wskrzeszony ponownie.

Kiedy przybywają androidy, ma 11 lat, a podczas walki z Cellem ma 12 lat. Wciąż wyglądając tak samo, Piccolo ma chronologicznie 19 lat, kiedy Majin Buu zostaje pokonany, a ostatecznie skończyłby 29 lat po 10-letnim skoku. Co wydarzyło się w tym czasie?

W pełnym szkoleniu zostaje skonfrontowany z potężnym Raditzem, nieco zaskoczonym potencjałem bojowym Piccolo, który jest wyższy niż u Ziemian. Dyskretnie go ściga i jest obecny podczas strasznych rewelacji o Son Goku. Proponuje swojemu największemu rywalowi wspólne zmierzenie się z tym zagrożeniem.

Podczas walki Piccolo zostaje zraniony przez Raditza, pomimo względnej prędkości bez ciężarów treningowych, ale traci rękę. Używa straszliwego Specjalnego Działu Promieniowego, jedynej naprawdę śmiercionośnej broni zdolnej do pokonania Raditza. Po ukradkowym pojawieniu się Son Gohana, ponownie używa swojej techniki i jednocześnie zabija Raditza i Son Goku, którzy poświęcili się, aby pomóc mu pokonać Raditza.

ZWIĄZANE Z:

Jakie są nowe formy Gohana i Piccolo? (i jak silne są?)

Świadom ukrytego potencjału Son Gohana, postanawia trenować go przez rok, zanim przybędą towarzysze Raditza. W ten sposób Piccolo postanowił trenować małego Son Gohana (który mimo młodego wieku wykazywał niesamowitą siłę) i wtedy zaczął się uspokajać. Podczas walki z pozostałymi dwoma Saiyanami (Vegeta i Nappa), Piccolo wykazał się świetną strategią, wyeliminował Saibaimana w dwóch trafieniach i oparł się Nappa z Kuririnem, raniąc go kilka razy.

Poświęcił się, by uratować Son Gohana przed atakiem Nappy. Podczas szkolenia Son Gohana Piccolo zaprzyjaźnia się z nim, choć mimo pozornej surowości nie chce tego okazywać. Odcina swój ogon, gdy Gohan staje się Oozaru i powierza mu miecz, aby lepiej się bronił. Prawie rok później Gohan zostaje pierwszorzędnym wojownikiem. Piccolo czeka, aż Saiyanie, Nappa i Vegeta wyjdą im na spotkanie.

Piccolo odkrywa, że ​​jest Nameczaninem, co wyjaśniałoby, dlaczego był w stanie zadać Raditzowi śmiertelny cios. Podczas bitwy Piccolo zabija w ułamku sekundy Saibaimana, który miał nieszczęście zaatakować Son Gohana. Pomimo swojej względnej siły, nie może się równać z Nappą, jego ciosy są przeciwko niemu nieskuteczne. Próbuje mocno trzymać ogon, słaby punkt Saiyan, ale kolos już trenował. W końcu zostaje zabity, chroniąc Son Gohana przed śmiertelnym atakiem.

Ile lat ma Piccolo w Smocza kula?

Ile lat ma Piccolo w każdej serii Dragon Ball?

Wiek Piccolo w Smocza kula: 34-36 lat (nie kanon)

Więc, GT zaczyna się pięć lat później Z, dzięki czemu Piccolo ma 34 lata. I podczas gdy wiek Goku był znacznie pomieszany podczas tej niekanonicznej sagi, Piccolo pozostał taki sam. Historia kończy się, gdy ma 36 lat. To jedna z bardziej zagmatwanych serii, szczerze mówiąc. Co wydarzyło się w tej serii?

Piccolo wystąpił dwa krótkie występy w sadze Baby; wykrywszy złą moc, Piccolo postanowił pójść zobaczyć, co się dzieje. Zmutowane dziecko wzięło w posiadanie ciało Son Gohana. Potem przyszło działo specjalne. Atak przeszedł tuż obok wroga. Nameczanin wiedział, że Son Gohan jest opętany. Baby Son Gohan wysłał Kamehameha. Piccolo wyglądał na martwego od uderzenia i rozpadu, ale mimo to przeżył szczęście.

Po klęsce Baby poświęcił się, gdy Ziemia eksplodowała, by zniszczyć Smocze Kule, które sprowadziły nieszczęście na niebieską planetę. Piccolo po śmierci trafił do nieba. Tam medytuje, dopóki nie dowiaduje się, że Goku jest zamknięty w piekle, chce zostać wysłany do piekła, aby pomóc Goku, ale Enma odmawia. Piccolo, wkurzony, zaczyna wszystko niszczyć, co zmusiło Enmę do zmiany zdania i wysłania go do piekła.

Uda mu się pomóc Goku wydostać się z piekła dzięki telepatycznej fuzji z Dendé, aby otworzyć drzwi między Innym Światem a Ziemią. To dzięki niemu w dużej mierze udało się uratować Ziemię. Piccolo będzie obrońcą, egzekwując zasady w piekle. W ostatnim odcinku zbudował się przeciwko potworowi i wygrał jednym trafieniem. Potem przyszedł Son Goku, który zatrzymał się w piekle, żegnając się z nim po raz ostatni, ściskając dłoń, a następnie powiedział Piccolo, że pewnego dnia wyjdzie z piekła.

Ile lat ma Piccolo w Dragon Ball Super?

Ile lat ma Piccolo w każdej serii Dragon Ball?

Wiek Piccolo w Dragon Ball Super: 16-17 lat

Super toczy się w ciągu 10 lat od porażki Majin Buu do końca Dragon Ball Z. W tym czasie Piccolo ma 16 lat, a gdy historia kończy się rok później, ma 17 lat, chociaż wygląda tak samo jak zawsze. Co wiemy o wydarzeniach z tej serii?

Piccolo jest obecny na urodzinach Bulmy, choć wciąż czuje się zakłopotany w imprezowych ustawieniach. Kiedy Beerus zaczyna przybywać, jest wkurzony postawą Majin Boo, więc zaczyna się mała bitwa. Piccolo zostaje szybko zdeklasowany przez tego boskiego przeciwnika. Widząc zbliżające się nowe zagrożenie, Piccolo przygotowuje się do ponownej walki z Friezą.

Pokonuje niesamowitą liczbę sług pod nieobecność Son Goku i Vegety. W przeciwieństwie do filmu, Shisami bezpośrednio ściga Son Gohana. Później to Tagoma, dzięki jego postępom w służbie jako partner Friezy, pokonuje terrańskich wojowników. Kiedy Ginyu zabiera ciało Tagomy, Piccolo ponownie zostaje pokonany i umiera, chroniąc Son Gohana przed atakiem Friezy.

ZWIĄZANE Z:

Jak silny jest pomarańczowy Piccolo? (W porównaniu z innymi postaciami Dragon Ball)

Jednak nie będzie w stanie go pomścić, a jego Ki ostrzega Son Goku i Vegetę o sytuacji. Po śmierci Friezy z rąk Goku Piccolo zostanie wskrzeszony dzięki Smoczym Kulom. Piccolo i Son Gohan trenują po powtarzających się awariach tych dwóch ostatnich łuków. Son Gohan nie będzie mógł wziąć udziału w turnieju, który przygotował Champa, jednak Piccolo akceptuje.

Konfrontuje się z Frostem wkrótce po klęsce Son Goku, Saiyan ostrzega Piccolo, że nie widzi go triumfującego. Jednak Piccolo używa specjalnego działa promieniowego w nadziei, że go dosięgnie. Projektuje w tym celu klony, aby go oszukać.

Wyciągając rękę, unieruchamia Frost, ale ten ponownie używa swojej trucizny, aby pokonać przeciwnika. Po tym kontrataku Piccolo zostaje usunięty z ringu. Jednak po oszustwie ujawnionym przez Jaco i sędziego, to Piccolo zostaje ogłoszony zwycięzcą, ale mimo wszystko zostawia Vegetę, aby zająć się resztą.

Czy ten post był pomocny?