Skip to content

„Dragon Ball Super: zakończenie superbohatera i wyjaśnienie sceny post-kredytowej”

21 de sierpień de 2022
dragon ball 1

Witamy w wyjaśnionym zakończeniu Dragon Ball Super: Super Hero! Jest to 21. film z serii Dragon Ball i pierwszy w serii, który został wykonany w całości przy użyciu animacji CGI. Wykorzystanie animacji 3D wzbudziło w branży spore kontrowersje, ale animatorom w Toie udało się wreszcie rozwiązać formułę, tworząc cudownie płynną animację zarówno podczas dialogów, jak i podczas widowiskowych sekwencji akcji.

Film wyróżnia się również spośród wielu innych z serii, ponieważ Goku i Vegeta nie są bohaterami. Zamiast tego film postanawia dać tę rolę Piccolo, który zawsze był bardzo ważną postacią w serialu, ale którego znaczenie od jakiegoś czasu zanika na rzecz potężniejszych wojowników. Piccolo to niesamowita postać, pełna warstw, a ten film przypomina nam, że cała obsada Dragon Ball jest pełna uroku i ma ciekawe rzeczy do powiedzenia.

ZWIĄZANE Z:

Jak silny jest pomarańczowy Piccolo? (W porównaniu z innymi postaciami Dragon Ball)

Dragon Ball Super: Super Hero to film pełen uroku, komedii i cudownie ekscytujących momentów. Poniższe akapity zawierają spoilery na cały film. Czytaj na własne ryzyko.

Kim są złoczyńcy w Dragon Ball Super: Super Hero i czego chcą?

Dragon Ball Super: Super Hero przywraca Armię Czerwonej Wstążki jako głównych złoczyńców. Oryginalna iteracja organizacji została zniszczona przez Goku, gdy był dzieckiem. Od tego czasu organizacja dokonała kilku powrotów. Oczywiście najważniejszy z tych powrotów dotyczy Androida i Cella. W tej sadze dr Gero, jeden z najważniejszych naukowców Armii Czerwonej Wstążki, tworzy wiele androidów w celu wyeliminowania Goku i jego przyjaciół.

Na początku filmu poznajemy Gedo, syna doktora Gero. Gedo jest równie mądry jak jego ojciec, a do tego jest niezłym maniakiem. Młody człowiek ma obsesję na punkcie super bohaterów typu Sentai. Tak więc, gdy Magenta, nowy przywódca Armii Czerwonej Wstążki, rekrutuje Gedo, aby stworzył androidy, które pomogą mu rządzić światem, Gedo tworzy Gamma 1 i 2. Bliźniacy androidów są dość potężni i gotowi do pokonania zła.

Gamma 2 walczy z Piccolo, a Wojownik Z uświadamia sobie, że nie może go pokonać. Jednak pokazano nam również, że Gamma 2 i jego brat nie są tak naprawdę źli, ale zostali nakarmieni niewłaściwą informacją. Powiedziano im, że Bulma i Capsule Corp są w rzeczywistości źli, a Z Warriors to w większości źli kosmici, którzy rządzą światem. Dr Gero próbował ich powstrzymać, tworząc Cella i androidy, ale mu się nie udało. To trochę dezinformacji, która miałaby sens dla kogoś spoza kręgu przyjaciół Goku.

Piccolo przeżywa spotkanie z Gammą 2, a następnie wyrusza w podróż, aby zwiększyć swoje moce, próbując obudzić jego ukrytą siłę, tak jak Gohan zrobił podczas sagi Majin Buu. Idzie do DenDe, który zasila Shenlong, a następnie idzie do Bulmy, która ma już Smocze Kule. Prosi smoka, aby go wzmocnił, a Shenglong to robi, nawet dodając nieco więcej mocy w prezencie. W tym momencie Piccolo wie, że jest gotowy do walki z nowymi wrogami. Potrzebuje tylko potężnego sojusznika.

Jak Piccolo i Gohan pokonują Armię Czerwonej Wstążki?

Piccolo idzie zwerbować do walki swojego ucznia, Gohana. Jednak jedną z rzeczy, które zawsze były znakiem rozpoznawczym postaci Gohana, jest to, że nigdy nie chce walczyć. Nawet jeśli w zasadzie ma potencjał, aby być najpotężniejszym stworzeniem na planecie Ziemia. Tak więc Piccolo realizuje plan, wraz z Panem, córką Gohana, aby zabrać go z domu i ponownie walczyć. Pan udaje, że został porwany, a Gohan wpada w złość. Ten gniew zwiększa jego siłę do tego stopnia, że ​​staje się Bestią Gohanem.

Transformacja Bestii Gohana jest na tyle potężna, że ​​bracia Gamma nie mogą go pokonać. Piccolo również otrzymuje nową transformację, Orange Piccolo, staje się dość potężny i staje się jasne, że wygrali bitwę. Jednak zamiast zniszczyć braci Gamma i doktora Gedo, Piccolo uświadamia im, że zostali zmanipulowani przez Magentę. Magenta ucieka i przygotowuje się do aktywacji ostatecznej broni Czerwonej Wstążki. Maks. liczba komórek

Dragon Ball Super: Super bohater

Cell Maxis jest niedokończony, Gedo próbuje powstrzymać Magenta, ale to uwalnia potwory przed śmiercią. Rezultatem jest Piccolo, Gohan i reszta Z Warriors, Krillin i 18 walczących z bestią wraz z braćmi Gamma, którzy teraz wiedzą, kto jest prawdziwym wrogiem. Gohan musi wzmocnić atak, aby zabić Cella Maxa, więc Piccolo blokuje bestię, a Gamma 2 poświęca się, bardzo raniąc Cella. Gohan w końcu ma gotowy atak i pokazuje swoją jedyną wersję Super Bean Cannon. Cell Max umiera, a nasi bohaterowie ratują sytuację.

Piccolo jest dumny z Gohana. Wersja Super Beam Cannon Gohana jest bardzo potężna, a Gohan rozumie, że nie może po prostu odpuścić, jeśli chodzi o jego trening. Zawsze będzie musiał być gotowy na stawienie czoła niebezpieczeństwom zagrażającym planecie. Gedo przeprasza za bałagan i postanawia poprosić Bulmę o pracę w Capsule Corp. Gedo zostanie naukowcem pracującym w firmie, a Gamma 1 zostanie ochroniarzem Bulmy.

Gdzie byli Goku i Vegeta i co to oznacza w scenie po kredycie?

Goku i Vegeta są nieobecni w głównym konflikcie w filmie. Powodem jest to, że trenują na planecie Beerusa. Beerus proponuje walkę między Goku i Vegetą w ramach ich treningu. Bitwa odbędzie się w formie podstawowej i nie będą dozwolone żadne transformacje ani ki-blasty. Rozpoczyna się bitwa, a Beerus, Whis, Cheelai, Lemo i Broly są świadkami sparingu między rywalami. W zaskakującym rozwoju Beerus wydaje się być przyciągany do Cheelai.

W scenie post-kredytowej widzimy wynik bitwy pomiędzy Goku i Vegetą. Vegeta jest zwycięzcą. Tylko Broly i Lemo wciąż nie śpią i płaczą po obejrzeniu tak pięknej walki między mężczyznami. Beerus, Cheelai i Whis wreszcie się obudzili, a Whis odbiera telefon od Bulmy. Są całkowicie nieświadomi wszystkiego, co wydarzyło się na planecie Ziemia. Wygrana jest dla Vegety dość ważna, ponieważ jedną z jego głównych motywacji podczas serii jest pokazanie, że jest lepszy od Goku. Vegeta w końcu spełnia swoje życzenie.

Czy ten post był pomocny?