Skip to content

Kiedy odbędzie się Dragon Ball Super: Super Hero? Wyjaśniono

20 de sierpień de 2022
super hero

Dragon Ball Super: Super Hero właśnie był dostępny w wybranych międzynarodowych kinach na całym świecie, a to sprawiło, że fani zastanawiali się nad całą osią czasu fabuły Dragon Ball i czy Super Hero jest w ogóle kanonem osi czasu. Oczywiście jest wiele rzeczy, które możesz zastanawiać w tym filmie, a my postaramy się o nich porozmawiać. Kiedy jednak odbędzie się Dragon Ball Super: Super Hero?

Akcja Dragon Ball Super: Super Hero toczy się mniej więcej cztery miesiące po wydarzeniach z Dragon Ball Super: Broly. Wskazywał na to fakt, że Whis powiedział, że Beerus drzemał przez około cztery miesiące i że Broly był na planecie Whisa, obserwując walkę między Goku i Vegetą.

Oczywiście, biorąc pod uwagę, że Dragon Ball Super: Super Hero został napisany przez Akirę Toriyamę, nie trzeba dodawać, że ten film jest kanoniczny na osi czasu Dragon Ball. W związku z tym wszystko, co wydarzyło się w filmie, mieści się w szerszym zakresie osi czasu całej fabuły Dragon Ball Super. Ale, żeby wszystko było łatwiejsze do zrozumienia, omówmy, kiedy rozgrywa się Dragon Ball Super: Super Hero.

Kiedy odbędzie się Dragon Ball Super: Super Hero?

Minęły ponad cztery miesiące od wyemitowania ostatniego odcinka Dragon Ball Supe, a my wciąż czekamy na kontynuację fabuły w anime. Oczywiście wszyscy wiemy, że historia jest nadal kontynuowana w mandze, ponieważ fabuła jest już bardzo daleko od miejsca, w którym anime się skończyło. Niemniej jednak, odkąd wyemitowano odcinek 131 Dragon Ball Super, widzieliśmy, jak historia kontynuuje się na ekranie w dwóch wydanych filmach.

Wszyscy wiemy, że Dragon Ball Super: Broly kilka miesięcy po odcinku 131. Jednak Dragon Ball Super: Super Hero właśnie ukazało się w wybranych kinach na całym świecie zaledwie dwa miesiące po premierze w Japonii. A ponieważ zagorzali fani Dragon Ball Super wiedzą, że Dragon Ball Super: Super Hero nie było w mandze przed wydaniem jej powieści, ludzie zastanawiają się teraz, kiedy ten film rozgrywa się w większej osi czasu.

Oczywiście Dragon Ball Super: Super Hero nie był zbyt bezpośredni, mówiąc nam, kiedy mają miejsce wydarzenia z filmu, ale istnieją pewne wskazówki, które mogą zobaczyć tylko ci, którzy mieli oczy szeroko otwarte. A większość wskazówek została przekazana we wczesnej scenie, kiedy Goku i Vegeta trenowali na planecie Whisa.

ZWIĄZANE Z:

15 najpotężniejszych postaci niekanonicznych w Dragon Ball (ranking)

Jak film ujawnił na początku, Goku i Vegeta, najpotężniejsi wojownicy Ziemi, nie byli na planecie, aby chronić ją przed zagrożeniami. Według Bulmy, kiedy zadzwonił Piccolo, Saiyanie byli na planecie Whisa już od trzech tygodni. I chociaż Bulma próbowała się z nimi skontaktować, nigdy nie była w stanie się z nimi skontaktować, ponieważ Whis był zbyt zajęty obserwowaniem Goku i Vegety, podczas gdy Beerus nie zwracał nawet uwagi przez cały czas, gdy jadł lody.

Ale umieszczenie Dragon Ball Super: Super Hero na osi czasu Dragon Ball Super można było zauważyć w wydarzeniach na planecie Whisa, kiedy Goku i Vegeta trenowali. Oczywiście pierwszą wskazówką jest fakt, że Broly również był na tej samej planecie.

Broly był tam, aby uczyć się od Goku i Vegety, którzy również próbowali stać się silniejszymi, aby mogli osiągnąć poziom Broly’ego. Wszyscy wiemy, że Dragon Ball Super: Broly miało miejsce po wydarzeniach z Turnieju Władzy, ponieważ to właśnie zakończenie turnieju doprowadziło do zmartwychwstania Friezy. W związku z tym, biorąc pod uwagę, że Broly jest na planecie Whisa podczas wczesnej części Dragon Ball Super: Super Hero, oznacza to, że film ma miejsce po filmie Broly.

Oczywiście kolejną wskazówkę można było zobaczyć, gdy Beerus obudził się z drzemki. Powiedział, że już od dłuższego czasu drzemał, co potwierdził Whis. Bóg Zniszczenia zapytał swojego anioła, jak długo go nie było, a Whis powiedział, że spał już cztery miesiące.

Jeśli pamiętasz, Beerus był tam podczas wydarzeń Dragon Ball Super: Broly, ale nigdy nie spotkał Broly’ego, ponieważ nie towarzyszył Goku, Vegecie i Whisowi do miejsca, w którym wylądował statek kosmiczny Friezy. Mimo to był tam w filmie Broly, a to może oznaczać, że prawdopodobnie zdrzemnął się zaraz po wydarzeniach z Dragon Ball Super: Broly, biorąc pod uwagę, że nawet nie wiedział, kim był Broly, kiedy obudził się z drzemki.

Może to oznaczać, że Dragon Ball Super: Super Hero miało miejsce co najmniej cztery miesiące od wydarzeń z Dragon Ball Super: Broly, zwłaszcza jeśli Beerus zdrzemnął się zaraz po wydarzeniach z tego filmu. Niemniej jednak może to być również dłuższe, ponieważ zarówno Trunks, jak i Goten byli już dość wielcy, gdy pojawili się podczas konfrontacji z Cellem Maxem. Podczas wydarzeń anime Dragon Ball Super zarówno Trunks, jak i Goten byli wciąż dość mali.

Gohan jednak wyjaśnił, że Saiyanie mają tendencję do pozostawania małymi przez bardzo długi czas, zanim doznają gwałtownego wzrostu, który gwałtownie zwiększa ich rozmiar. Tak więc, jeśli Dragon Ball Super: Super Hero wydarzyło się cztery miesiące po Dragon Ball: Broly, szybki wzrost, którego doświadczyli zarówno Trunks, jak i Goten, można wytłumaczyć tym, co Gohan powiedział o zrywie wzrostu, którego doświadczają Saiyanie.

Jakkolwiek by nie było, wiemy, że jest to kolejna fabuła po wydarzeniach z Dragon Ball Super: Broly. I oczywiście oś czasu filmu ma miejsce po Turnieju Władzy, biorąc pod uwagę, że Gohan był w stanie uzyskać dostęp do swojego potencjalnego uwolnionego stanu.

Czy Dragon Ball Super: Super Hero Canon na osi czasu?

W przeszłości filmy Dragon Ball Z były nieco trudne do dopasowania do całej linii czasowej fabuły Dragon Ball Z, ponieważ miały miejsce w dziwnych okresach. Oczywiście głównym powodem, dla którego żaden z filmów DBZ nie był w stanie wystarczająco dobrze dopasować się do osi czasu, był fakt, że Akira Toriyama nigdy nad nimi nie pracował i że nigdy nie były kanoniczne. W związku z tym nie było istotne, aby te filmy pasowały do ​​​​całej linii czasu, ponieważ jeśli chodzi o fabułę DBZ, nigdy się nie wydarzyły.

ZWIĄZANE Z:

Recenzja „Dragon Ball Super: Super Hero”: niesamowity film, który wreszcie odkrywa sekret anime CGI

Jednak w Dragon Ball Super sytuacja się zmieniła, ponieważ Akira Toriyama brał aktywną rolę w pisaniu i reżyserowaniu filmów Dragon Ball Super. Dlatego dwa filmy, które zostały oznaczone jako filmy Dragon Ball Super, są w rzeczywistości kanonami. Obejmuje to oczywiście Dragon Ball Super: Super Hero, który został napisany przez samego Toriyamę.

Biorąc pod uwagę, że Dragon Ball Super: Super Hero rzeczywiście jest kanonem, oznacza to, że można go umieścić gdzieś na osi czasu Dragon Ball Super. I wierzymy, że dzieje się to zaraz po Dragon Ball Super: Broly.

Czy Dragon Ball Super: Super Hero rozgrywa się przed galaktyczną sagą więźniów Patrolu?

Teraz, po Turnieju Władzy, wiemy na pewno, że anime zajęło długą przerwę, która wciąż trwa w chwili pisania tego tekstu. Niemniej jednak manga nadal publikowała rozdziały, podobnie jak fabuła kontynuowana w Sadze Więźniów Galaktycznego Patrolu, która ma miejsce po Dragon Ball Super: Broly, jeśli chodzi o oś czasu. Więc, mówiąc, czy Dragon Ball Super: Super Hero toczy się przed galaktyczną sagą Patrol Prisoner?

Kiedy odbędzie się Dragon Ball Super: Super Hero?  Wyjaśniono

O ile nam wiadomo, wygląda na to, że Dragon Ball Super: Super Hero rozgrywa się przed Sagą Więźnia Galaktycznego Patrolu, ponieważ wygląda na to, że Goku nie ma jeszcze opanować Perfected Ultra Instinct podczas wydarzeń Super Bohater.

Była też część, w której Goku mówił Vegecie, że muszą ciężko trenować, aby dogonić takich jak Jiren i Broly. Ale nigdy nie wspomniał o Moro, który jest głównym złoczyńcą Sagi Więźniów Galaktycznego Patrolu. W związku z tym Goku i Vegeta jeszcze się nie spotkali i nie pokonali Moro podczas wydarzeń Dragon Ball Super: Super Hero, ponieważ oś czasu tego filmu przypada przed Sagą Więźniów Galaktycznego Patrolu. I całkiem możliwe, że następny łuk wydarzy się zaraz po wydarzeniach z Super Hero.

Czy ten post był pomocny?