Skip to content
TV

Historia, która stoi w miejscu Odcinek Degrassi: Następne pokolenie

29 de sierpień de 2022
l intro 1661760389

Biała koszula Drake

Poniższy artykuł zawiera wzmianki o przemocy i przemocy domowej.

„Degrassi: The Next Generation” rzadko ucieka od ciężkich tematów, ale nawet jak na standardy dramatu dla nastolatków, dwuczęściowy „Time Stands Still” sezonu 4 jest dziwną zabawą. Odcinki, które pierwotnie wyemitowano w 2004 roku, przedstawiają ostateczny los Ricka Murraya (Ephraim Ellis), agresywnego chłopaka Terri McGregor (Christina Schmidt). Przez około rok Rick był wyrzutkiem z powodu swoich działań przeciwko Terri, a w „Czas stoi w miejscu” jest zastraszany, aż osiągnie punkt krytyczny i przyniesie broń do szkoły. Kiedy Rick ściga ludzi, którzy według niego go zlekceważyli, przypadkowo traci życie, gdy Sean Cameron (Daniel Clark) go rozbraja. Niestety, wcześniej strzela w plecy Jimmy’ego Brooksa (Aubrey „Drake” Graham). W rezultacie Jimmy traci kontrolę nad nogami i porusza się do przodu na wózku inwalidzkim.

W odcinkach dzieje się również wiele innych rzeczy, ale ten szokujący i smutny główny wątek jest prawdopodobnie głównym powodem, dla którego kulminacyjny „Time Stands Still, Part 2” jest uważany za największy odcinek „Degrassi: The Next Generation” w historii (poprzez IMDb), a pierwsza część zajmuje miejsce numer cztery. Przyjrzyjmy się historii tego nagrodzonego (za IMDb) odcinka.

Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, ma do czynienia z przemocą domową, możesz zadzwonić do Krajowej Gorącej Linii ds. Przemocy w Rodzinie pod numer 1-800-799-7233. Więcej informacji, zasobów i wsparcia można również znaleźć pod adresem ich strona internetowa.

Odcinek próbował zbadać przyczyny tragedii

Jak powiedział BuzzFeed News współautor i producent wykonawczy „Time Stands Still”, Aaron Martin, odcinek pojawił się w czasie, gdy strzelaniny w szkole istniały, ale nie były tak powszechne, jak dzisiaj. Konkretnie wspomniał o strzelaninie w Columbine jako o tym, który wpłynął na pisarzy. Intencją odcinka było przedstawienie powodów, które skłaniają nastolatka do przyniesienia pistoletu do szkoły, a także potępienie sposobu, w jaki ktoś taki jak Rick mógł z łatwością wyciągnąć broń z szuflady ojca w chwili gniewu i frustracji.

„To było dla nas ważne [and Brendon Yorke, who wrote the two teleplays] że przedstawiamy Ricka zarówno jako sprawcę, jak i ofiarę” – wyjaśnił Yorke. „Rick był agresywny i ofiarą przemocy. Kiedy został zepchnięty na skraj, Rick postanowił się zemścić w straszny sposób.

Następnie wyjaśnił główne tematy „Czas stoi w miejscu” i jak odcinek próbował spojrzeć na podstawowe pytania stojące za taką tragedią.

„Chcieliśmy zbadać, dlaczego. Dlaczego nastolatki robią takie okropne rzeczy? I jak. Jak nastolatek dostaje broń i przynosi ją do szkoły? Jak nikt nie widzi znaków ostrzegawczych? znaki ostrzegawcze? Albo zdecydować się przymknąć oko? Jak ktoś tak młody i inteligentny jak Rick tak głęboko pogrąża się we własnym gniewie i nienawiści, że postanawia zabić?

Widząc, że szokujące zakończenie dwuczęściowego odcinka jest jednym z najbardziej pamiętnych momentów w „Degrassi: Następne pokolenie”, można chyba uczciwie powiedzieć, że Martinowi i reszcie zespołu udało się zrealizować misję dostarczenia do myślenia.

Czy ten post był pomocny?