Skip to content

Harrison Ford wyjaśnia, dlaczego skoczył do telewizji na prequel Yellowstone 1923

14 de grudzień de 2022
l intro 1670946099

Harrison Ford na imprezie z 1923 roku

„Yellowstone” był niezwykle popularnym hitem w Paramount Network, pobijając nawet rekord oglądalności swoją premierą w piątym sezonie. Jednym z powodów jego niespodziewanego sukcesu może być to, że Kevin Costner jest gwiazdą, a „Yellowstone” był jego pierwszym występem w serialu telewizyjnym.

Teraz, gdy wszechświat „Yellowstone” ponownie się rozszerza, po sukcesie spin-offu „1883”, w którym występują Tim McGraw, Faith Hill i Sam Elliott, nic dziwnego, że twórca Taylor Sheridan był w stanie zdobyć dwa więcej żyjących legend w nadchodzącym prequelu „Yellowstone” „1923”, z Harrisonem Fordem i Helen Mirren w rolach Jacoba i Cary Dutton.

Podczas gdy zarówno Ford, jak i Mirren parali się wcześniej telewizją, większość ich ekranowych aktorów miała miejsce w filmie. W szczególności Ford ma bardzo ograniczone udziały w programach telewizyjnych od czasu, gdy pod koniec lat 70. i na początku lat 80. odniósł ogromny sukces dzięki serii „Gwiezdne wojny” i „Indiana Jones”. Podczas wirtualnej konferencji prasowej poświęconej „1923”, w której uczestniczył Looper, weteran aktor wyjaśnił, dlaczego przeskoczył z filmu do telewizji, by zagrać w „1923”, którego premiera odbędzie się 18 grudnia na antenie Paramount+.

Ford postrzega rok 1923 jako jedno ze swoich „najbardziej ambitnych przedsięwzięć”

Harrison Ford przyznaje, że wielką atrakcją dla niego w „1923” była możliwość ponownego spotkania się ze zdobywczynią Oscara Helen Mirren, z którą zagrał w filmie „Wybrzeże komarów” z 1986 roku. Poza tym wszystko sprowadzało się do jakości, a aktor przyznał, że nie widzi już różnicy między graniem w filmach i telewizji, a telewizja ma tę dodatkową zaletę, że pozwala na większy rozwój postaci w dłuższym okresie czasu.

„Kiedyś myśleliśmy, że telewizja ma mniej ambicji niż filmy fabularne” – powiedział Ford. „W ogóle już tak nie jest. To jedno z najbardziej ambitnych przedsięwzięć, jakie kiedykolwiek podjąłem, i jestem bardzo zadowolony z tego, co do tej pory zobaczyłem”.

Jeśli chodzi o to, co wyniósł z całego doświadczenia, Ford powiedział: „Lubię pracować z aktorami i aktorkami o bardzo wysokiej jakości, a my mamy możliwości techniczne i ambicje, aby nakręcić to [as if it were] film fabularny. Całkiem pięknie się na to patrzy. Jestem zachwycony całym projektem”.

Czy ten post był pomocny?