Skip to content

Gwiazda „Nocnego agenta”, Gabriel Basso, o dążeniu Petera do prawdy, miłości do Rose i powodu, dla którego może umrzeć

25 de marzec de 2023
TNA 103 Unit 00264RC

OSTRZEŻENIE SPOILERÓW: Poniższe informacje ujawniają główne wątki fabularne pierwszego sezonu serialu The Night Agent firmy Netflix.

Gabriel Basso zadebiutował jako agent FBI Peter Sutherland w tym tygodniu w dramacie politycznym Netflix Nocny agent, od twórcy Shawna Ryana. Rola jest bardzo daleka od czasów, gdy był gwiazdą dziecięcą, pracującą nad Nickelodeon iCarly i ABC Środekprzed wybiciem się w Showtime Wielkie Cu boku Laury Linney w wieku 16 lat.

Kiedy wyrusza w podróż odkrywania samego siebie i odkrywania swoich prawdziwych pasji — z kilkoma przerwami w przemyśle rozrywkowym — wszystko układa się tak, jak powinno. A jeśli musi się obrócić, ma już plan B.

Basso rozmawiał z Wszykina o przyjęciu roli, która może skierować go na ścieżkę zostania ulepszoną gwiazdą kina akcji, współpracy z potężnymi kobietami, takimi jak nominowana do Oscara Hong Chau w serialu, oraz o tym, jak może wyglądać przyszłość jego postaci.

DEADLINE: Peter angażuje się w jakiś ciężki dramat w sezonie 1 The Night Agent. Jak on się w to wszystko wplątał?

GABRIEL BASSO: Myślę, że został wepchnięty w tę pozycję – mógł to być ktoś inny na zmianie. Fakt, że to był Piotr, jest ważny, ponieważ jest osobą, która nie rezygnuje z dążenia do prawdy w obliczu przeciwności losu. Myślę, że cały ten program jest zasadniczo o: nawet jeśli obraża twojego przyjaciela lub Farra [Chau] lub jeśli wszystko wokół ciebie się rozpada, wszystko, co masz, to twoje wartości. To sprawi, że znajdziesz się w sytuacji, w której będziesz trzymał pistolet przy głowie Prezydenta — i tak kończy się on w finale. Nigdy nie wydaje się, że jest skłonny pójść na kompromis i nie zrobić obiektywnie słusznej rzeczy, która moim zdaniem jest ważna.

DEADLINE: Mówiąc o Farr, jest jedną z wielu postaci, które do samego końca każą ci zgadywać, co do ich zaangażowania, co zwiększa potrzebę widza, aby przyspieszyć przejście do następnego odcinka, gdy tylko jeden się skończy.

BASSO: To było fajne, co Shawn i scenarzyści zrobili z Farr, kiedy tak naprawdę nie była zaangażowana od początku fabuły. Pozostawia to więc mały niuans – co byś zrobił w takiej sytuacji? I czy to jest przykład… czy faktycznie jest zdrajczynią, czy po prostu robiła, co mogła, z ręką, którą jej rozdano? Myślę, że ludzie tacy jak Peter nie wykonaliby tego wezwania, wydaliby wszystkich i poszli na dno ze statkiem. Myślę więc, że stąd bierze się ten fajny konflikt, cenienie tego namacalnego świata nad własnymi wartościami, które są nienamacalne, a Farr zdecydowanie dokonał złego wyboru.

DEADLINE: Jakie było twoje doświadczenie w pracy z wieloma silnymi kobietami, takimi jak Chau?

BASSO: Moją ulubioną częścią było to, że żadne punkty fabularne ani żadna postać poboczna nie wydawały się sztucznie wprowadzone. Pracowaliśmy w sposób, w którym jedno nie zabierało drugiemu, co moim zdaniem było naprawdę fajne i wyjątkowe. Wszystkie ich mocne strony uzupełniają się i tak naprawdę nie jest tak, że jeden próbuje prześcignąć drugiego. Kiedy Peter jest słaby, Rose [Luciane Buchanan] pomaga mu, a kiedy Rose potrzebuje pomocy, Peter tam jest. Jeśli Farr potrzebuje agenta na miejscu… sama tego nie zrobi. Wszyscy ci różni ludzie są silni i profesjonalni na swój sposób i nikt nie depcze innym po piętach. Myślę, że to był naprawdę biegły sposób pisania i przedstawiania tego.

Wszystko jest tak splecione i konieczne, aby ta historia wydawała się kompletna. Myślę, że pod koniec, pomimo tego, że jest coś w rodzaju cliffhangera jako zakończenia, jest sam w sobie bardzo kompletny. Nie kończy się na tym, że publiczność czuje się pozbawiona satysfakcji, że to już koniec. Myślę, że wymagało to dużo dojrzałości ze strony Shawna i scenarzystów, aby ukończyć swoją historię, zanim zaczną kolejną.

DEADLINE: Czy chcesz dalej opowiadać historie Petera?

BASSO: Chciałbym, ale myślę, że historia w sezonie 1 jest zakończona. Wszystkie luźne końce są jakby związane w ładny sposób. Ale myślę, że Peter ma o wiele więcej poszukiwań z tym, co wie teraz o swoim tacie. Myślę, że tak, byłoby interesujące zobaczyć, co się z nim stanie, ponieważ prawie myślę, że umrze. Niemal myślę, że nie można mieć poczucia obiektywnego dobra w środowisku, w którym tak wiele rzeczy jest szarych, a granice zatarte, i myślę, że przyjęcie moralnej postawy byłoby dla niego krzywdzące.

BASSO: Nie może jeszcze umrzeć, dopiero co zdobył dziewczynę!

BASSO: Nie wiem, czy ją dostanie. Myślę, że zdobywanie implikuje, że oboje znają swoją trajektorię życia. I myślę, że ten pocałunek i te chwile między nimi były unikalne dla tych trzech dni, w których odbywał się program. Myślę, że jest między nimi rozpoznanie, kiedy ona patrzy na odrzutowiec, a on jakby spogląda na nią, że to może być ich ostatni raz, kiedy się widzą. Jest teraz w rękach rządu i robi to, co mu kazano, w supertajnym środowisku. Może z miłości do niej nie wciągnie jej w to, przez co przechodzi – nigdy nie wiadomo. Myślę, że to, co było tak wyjątkowe w tym związku, to jego nietrwałość w tym, jak bardzo był tymczasowy. W pewnym sensie spotkali się na dnie i pomogli sobie nawzajem odbudować, a potem to koniec. Może być, a może nie. Nie wiem. W kontekście serialu jest to świetny związek, ale trzeba wiedzieć, jak potoczyło się życie Petera i Rose, żeby powiedzieć, że to dobra rzecz.

DEADLINE: Więc jeśli będzie sezon 2, nie sądzisz, że ponownie się połączą?

BASSO: Myślę, że z miłości do siebie nawzajem iz szacunku dla Rose może nie odezwie się do niej. Może zrozumie, że gdyby to zrobił, naraziłoby to jej życie na niebezpieczeństwo. Ponowne zaangażowanie jej i niebezpieczeństwo wynikają z miłości do niej, której prawdopodobnie byś nie zrobił.

DEADLINE: W finale, kiedy Peter uratował życie Prezydentowi, ona oferuje mu wszystko, czego zapragnie. Prosi o prawdę o tym, co stało się z jego ojcem. Chociaż jest to ważna tajemnica, czy nie byłoby lepiej, gdyby prowadził śledztwo na własną rękę i poprosił o coś w rodzaju dożywotniego zwolnienia z podatku?

BASSO: To zabawne, że tak mówisz, ponieważ poprawiłem jedną linię — koniec z podatkami dochodowymi! Zwolnienia podatkowe dla mnie i moich znajomych. Myślę, że to, o co prosi, pokazuje, co ceni i wzmacnia to, na co przywiązuje wagę w swoim życiu, czyli prawdę. Myślę, że to dla niego ważny moment dla charakteru.

DEADLINE: Opowiedz mi o swojej drodze od bycia aktorem dziecięcym do chwili obecnej, gdy zbliża się premiera twojego nowego serialu.

BASSO: Wziąłem jakieś siedem lat przerwy od aktorstwa i zrobiłem kilka innych rzeczy, rzeczy z prawdziwego świata, które bardzo pomogły mi jako osobie. Myślę, że ciekawie jest wrócić do tego biznesu jako osoba dorosła, ponieważ jako istota ludzka masz o wiele więcej suwerenności, a teraz wszystkie moje życiowe doświadczenia pomogły mi umieścić ten biznes w kontekście tego, czym jest. I nie mam złudzeń, że to coś innego niż świat klaunów. Nie zajęło mi to dużo czasu i myślę, że to zaleta dziecięcego aktorstwa. Rozejrzałem się i zobaczyłem ludzi, którzy byli w tym przez całe życie, którzy byli nieszczęśliwi i projektowali swoje nieszczęście na ludzi. I po prostu muszę powiedzieć, wiesz co? Nie chcę tego teraz robić. Chciałem zdobyć licencję kamieniarza, więc teraz jestem certyfikowanym murarzem pierwszego poziomu. Jeśli nie będzie sezonu 2, będę murować.

1 sezon Netflixa Nocny agent jest już dostępny do transmisji strumieniowej.

Czy ten post był pomocny?