Skip to content

Greta Gerwig i Noah Baumbach porównują pisanie filmu Barbie do zabawy lalkami Barbie

27 de maj de 2023
l intro 1684961535

Filmy Komedia

Gretę Gerwig

Greta Gerwig najwyraźniej świetnie się bawiła, pisząc film „Barbie” — co ma sens, biorąc pod uwagę materiał.

W profilu Vogue’a, który rozmawiał z Gerwig i jej dwiema gwiazdami, Margot Robbie i Ryanem Goslingiem — grającymi główne role Barbie i Kena — Gerwig i jej kreatywny i życiowy partner, Noah Baumbach, otworzyli się na temat tego, jak naprawdę wyglądało pisanie tego długo oczekiwanego film… i powiedział, że to było jak zabawa zabawkami.

Gerwig powiedział Vogue’owi, że pomimo obaw, że Mattel chce mieć dużo do powiedzenia na temat ich postaci, wydawało się to „szeroko otwarte”, a Baumbach zgodził się: „Naprawdę była taka otwarta, bezpłatna droga, którą mogliśmy dalej budować. To tak, jakbyś bawił się lalkami, kiedy coś piszesz, aw tym przypadku oczywiście była dodatkowa warstwa polegająca na tym, że były to lalki”. Gerwig zgodził się, mówiąc: „To była dosłownie gra z wyobraźnią”.

Baumbach zauważył również, że pisanie filmu w samym środku pandemii COVID-19 pomogło stworzyć luźniejszą atmosferę. „Byliśmy w czasie pandemii i wszyscy mieli poczucie:” kto wie, jak będzie wyglądał świat ”. To też go podsyciło. To uczucie: „no cóż, tutaj nic nie idzie”.

Greta Gerwig i Noah Baumbach przyjęli wyjątkowe podejście do pisania filmu Barbie

Według profilu Baumbach i Gerwig naprawdę po prostu poszedł po to jeśli chodzi o film Barbie, biorąc pod uwagę, że firma produkcyjna Mattela i Robbiego, Lucky Chap, dała im pełną swobodę twórczą. Najwyraźniej Gerwig napisał nawet wiersz; jak Robbie przekazał Vogue , „Greta napisała abstrakcyjny wiersz o Barbie. A kiedy mówię” abstrakcyjny ”, mam na myśli, że był super abstrakcyjny”. Dziennikarz Abby Aguire zauważył, że Gerwig zdecydował się nie czytać wiersza, ale powiedział, że „ma on pewne podobieństwa z Credo Apostolskim”.

Gerwig powiedziała również, że ogólny pomysł został w pewnym stopniu zainspirowany książką, którą czytała jako dziecko, zatytułowaną „Reviving Ofelia”, popularną książką w latach 90. Książka skupia się na tym, dlaczego młode dziewczyny w Ameryce stają się bardziej powściągliwe i ostrożne, gdy dorastają, co zwróciło uwagę Gerwig. „Są zabawne, zuchwałe i pewne siebie, a potem po prostu… przestają” – powiedziała Gerwig, dodając, że wspomnienie tego dało jej impuls twórczej inspiracji dla współczesnej historii Barbie. „W jaki sposób ta podróż jest tym samym, co czuje nastolatka? Nagle myśli: Och, nie jestem wystarczająco dobra” — kontynuował Gerwig.

Pierwsze dwa filmy Grety Gerwig również dotyczą dziewczęcości

Gretę Gerwig

Gerwig mogła napisać „Barbie” razem z Baumbachem – obie pracowały wcześniej razem przy „Greenbergu”, „Frances Ha”, „Mistress America” i „White Noise” – ale to ona ma wyjątkową pozycję, by opowiedzieć inną historię o zawiłościach dziewczęcego. Po napisaniu filmów z Baumbachem i pojawieniu się w nich, Gerwig całkowicie stanęła za kamerą w 2017 roku swoim debiutem reżyserskim „Lady Bird”, opowieścią o dojrzewaniu osadzoną w Sacramento, z udziałem współpracowniczki Gerwiga, Saoirse Ronan, która przyniosła Gerwigowi Akademię Nominacja do nagrody dla najlepszego reżysera.

Następnie, w 2019 roku, Gerwig wyreżyserował adaptację klasycznej powieści Louisy May Alcott „Małe kobietki” – i pomimo faktu, że jest już mnóstwo ukochanych filmowych i telewizyjnych adaptacji tej powieści, Gerwig’s więcej niż zasłużył na swoje miejsce wśród nich. Przełączając się bez wysiłku między dwiema liniami czasu, wersja Gerwig kończy się, gdy Jo March (ponownie Ronan) publikuje książkę o swojej rodzinie zamiast się ożenić (co robi tylko w sekwencji pozornie mającej być snem), oznaczając ją jako reżyserkę, która z natury rozumie jak opowiadać historie, które są zarówno nowe, jak i całkowicie znajome. Film „Barbie” pozostaje w dużej mierze owiany tajemnicą, ale dzięki osiągnięciom Gerwiga fani mają wszelkie powody do radości.

Czy ten post był pomocny?