Skip to content
TV

Gra wideo, która przywróciła jedną z największych postaci Jamesa Caana

7 de lipiec de 2022
l intro 1657222040

James Caan uśmiechnięty

Świetny aktor James Caan zmarł 6 lipca. Fani dowiedzieli się o wiadomościach po tym, jak jego rodzina wydała oświadczenie za pośrednictwem jego osobistego Świergot konto następnego dnia. Tweet dostarczył wiadomości, podziękował fanom za wsparcie i poprosił o prywatność w tym trudnym czasie. Oświadczenie otrzymało już tysiące odpowiedzi, a fani wyrażają rodzinie swój smutek i kondolencje, a także wspominają wiele ról Caana.

Kariera Caana trwała sześć dekad i obejmuje wiele klasycznych filmów i programów telewizyjnych. Jego dorobek obejmuje filmy „Ojciec chrzestny”, „Misery”, „Pieśń Briana” i Elf. Wystąpił także w programach telewizyjnych „NewsRadio”, „Simpsonowie” i Family Guy. To, czego fani jego filmów mogą nie wiedzieć, to to, że znakomity aktor miał również zasługi w grze wideo. W 2006 roku Caan musiał ponownie wcielić się w jedną ze swoich najbardziej kultowych postaci dla graczy, kiedy EA opracowało grę opartą na „Ojcu chrzestnym”.

Gra w Ojca Chrzestnego

„Ojciec chrzestny” był trzecioosobową grą akcji z otwartym światem, która została wydana na konsole, a później na PlayStation Portable. Gracze wcielają się w nową postać w świecie „Ojca chrzestnego”, wkraczając w podbrzusze zorganizowanej przestępczości. W trakcie gry gracze podejmują misje, walczą z rywalami i awansują w szeregach filmowej rodziny Corleone. Otrzymał ogólnie pochlebne recenzje i był chwalony przez WorthPlaying, GameSpot i New York Times za wierność materiałowi źródłowemu. Być może najbardziej godny uwagi w tej grze był powrót kilku gwiazd filmu, aby ponownie wcielić się w swoje role.

Twórcy nigdy nie mieli wątpliwości, że Caan powinien być częścią gry. Producent wykonawczy David DeMartini powiedział NBC News, że nikt nie może zastąpić Caana, który zbliżył grę do doświadczenia filmowego. EA miało szczęście, że Caan zapisał się do projektu zarówno dla aktorstwa głosowego, jak i motion capture.

Ze strony Caana wydawało się, że spodobało mu się to nowe doświadczenie. Rozmawiając z NeoGamer, Caan opisał to jako nowe i wyjątkowe doświadczenie, podkreślając niezwykłe uczucie posiadania markerów przechwytywania ruchu (tych małych kropek, które widzisz zakrywających wykonawców mo-cap) zakrywających jego twarz. Mówienie bezpośrednio do kamery zamiast do innego aktora było również nowym zwrotem akcji dla Caana. „Nigdy nie widziałem czegoś takiego, to jest dość dzikie”, powiedział o grze.

Trwałe dziedzictwo

Sonny rozmawia z graczem

Oprócz Jamesa Caana, gra zawierała również powrót Roberta Duvalla i Marlona Brando, w jego ostatnim występie przed śmiercią. Wraz z Caanem trio dodało do gry prawdziwą moc gwiazd i pomogło uczynić ją taką, która jest nadal czule pamiętana przez wielu na platformach takich jak Reddit. Wyróżnia się jako rzadka licencjonowana gra, która była zabawna sama w sobie, pozostając wierna oryginalnemu materiałowi i rozwijając go.

Niestety, gra nie została jeszcze wydana w wersji cyfrowej, chociaż wylew miłości fanów może w przyszłości zmienić zdanie EA. Jeśli chcesz to sprawdzić, będziesz musiał wyśledzić fizyczną kopię w staromodny sposób. Warto jednak doświadczyć tego, co wielu uważa za klasykę i kawałek historii gier i filmów. To zabawne doświadczenie samo w sobie i kawałek dziedzictwa wielkiego aktora.

Czy ten post był pomocny?