Skip to content

Gotei 13 kontra Sternritter kontra Arrancar: Która grupa wygrałaby w walce?

29 de marzec de 2023
G13vAvSR1

Istnieją cztery główne światy Wybielacz, ale istnieją tylko trzy główne grupy mocy, ponieważ te, które posiadają mieszkańcy piekła, nie są w tej chwili znane. Moce Shinigami są wcielone w Żniwiarzy Dusz z Gotei 13 i ich sojuszników. Moce Quincy są ucieleśnione w Yhwachu i jego Sternritterze, podczas gdy najpotężniejszymi Hollowami byli Arrancarowie i Espada. Te trzy główne grupy będą przedmiotem tego artykułu, ponieważ zamierzamy je porównać i określić, która grupa jest najsilniejsza.

Bazując na danych, które posiadamy, Gotei 13 byliby najsilniejszą z trzech grup ze względu na różnorodność ich mocy i szkolenie, któremu zostali poddani. Sternritterowie zajęliby drugie miejsce ze względu na potężne zdolności, które zdobyli od Yhwacha, który indywidualnie jest jedną z najsilniejszych postaci w serii. Ostatecznie Arrancarowie zajęliby trzecie miejsce, ponieważ są w większości surową mocą, ale bez zbytniej finezji.

Ten artykuł przedstawi grupy, a nie będzie miał strukturę jak nasze zwykłe artykuły porównawcze. Mianowicie zostaliśmy do tego zmuszeni, ponieważ moce i zdolności używane przez te trzy grupy nie są jednakowo porównywalne. Na przykład Bankai można porównać do uwolnienia Espady, ale nie ma podobnej techniki po stronie Sternrittera. Innym przykładem jest Quincy: Vollständig, technika, której nie można porównać z żadną inną techniką. Takich przykładów jest wiele, więc po prostu musieliśmy inaczej podejść do tego artykułu, ponieważ w innym przypadku nasza analiza nie miałaby większego sensu.

Gotei 13 z Wybielacz

Gotei 13 to organizacja, do której dołącza większość shinigami. Jest podzielony na 13 dywizji (stąd nazwa), z kilkoma dywizjami o różnych specjalnościach. 4. dywizja to dywizja medyczna i zaopatrzeniowa, 11. dywizja to dywizja bojowa (specjalizująca się w walce fizycznej), a 12. dywizja to dywizja badawczo-rozwojowa. Nie jest jasne, czy inne firmy są wyspecjalizowane, ponieważ te trzy wyróżniają się jako jedyne oprócz swoich członków.

Chociaż samo Gotei 13 składa się z 13 firm, istnieją inne odgałęzienia tej organizacji, które również można nazwać firmami. Są to Gwardia Królewska, Trupa Kidō i Onmitsukidō. Jak każda inna armia, Gotei ma 13 stopni. Istnieje 20 stopni oficerskich, ale nie ma stopni nieoficerskich. Im niższa liczba, tym silniejszy i ważniejszy oficer. Poniżej znajdują się stopnie i ich opisy, od najwyższych do najniższych, pod względem siły.

POWIĄZANY:

13 najsilniejszych dywizji w Bleach uszeregowanych według mocy

Wśród najbardziej znanych członków grupy są Genryūsai Shigekuni-Yamamoto, Shunsui Kyōraku, Jūshirō Ukitake, Byakuya Kuchiki, Rukia Kuchiki, Renji Abarai, Shinji Hirako, Sajin Komamura, Tōshirō Hitsugaya, Retsu Unohana, Sōsuke Aizen, Mayuri Kurotsuchi i Kenpachi Zaraki.

Yhwach i jego Sternritter

Sternritter to 28 najsilniejszych członków Wandenreich, których można porównać do dowódców Gotei 13 pod względem rangi i siły bojowej. Wszyscy rycerze to Quincy z inskrypcją autorstwa Yhwacha. Tak więc teraz każdy z nich nosi jedną z liter alfabetu, która służy zarówno jako ich epitet, jak i inicjał poszczególnych mocy nadanych im przez Yhwacha.

Sternritter 29

Yhwach może przypisać literę kilka razy w tym samym czasie, albo z tymi samymi mocami, albo z dwiema różnymi mocami, z których obie reprezentują odpowiednią literę. Również litery niekoniecznie muszą pochodzić z alfabetu łacińskiego. Na przykład Yhwach dał Gwiezdnemu Rycerzowi Shaz Domino grecką literę „Σ”. Wielki Mistrz Gwiezdnych Rycerzy jest przywódcą Gwiezdnych Rycerzy i zastępcą Yhwachów, Jugramem Haschwalthem. Pięciu najsilniejszych i najbardziej elitarnych Gwiezdnych Rycerzy tworzy tak zwaną Schutzstaffel, osobistą ochronę Yhwachsa.

POWIĄZANY:

Czy Soul King Yhwach jest ojcem i czy Ichigo zostanie Soul King w Bleach?

Najbardziej znani członkowie to Yhwach, Jugram Haschwalth, Pernida Parnkgjas, Askin Nakk Le Vaar, Bambietta Basterbine, Ęs Nödt, Quilge Opie, Bazz-B, Gerard Valkyrie, Lille Barro, Gremmy Thoumeaux, Robert Accutrone, BG9, Candice Catnipp i nawet Uryū Ishida w pewnym momencie, między innymi.

Arrancar z Hueco Mundo

Arrancarowie to Hollowowie, którzy zrzucili część swoich dawnych pustych masek, aby częściowo zyskać moce Shinigami. Używają Zanpakutō jak Shinigami, dlatego moce Arrancarów są również mieszanką mocy Hollowa i Shinigami, chociaż moce Hollowa przeważają. Arrancary były bardzo rzadkie aż do początku panowania Sōsuke Aizena nad Hueco Mundo; Aizen stworzył ich więcej, używając Hōgyoku. Kiedy maska ​​Hollowa zostaje zniszczona przez Hōgyoku lub przez jakieś naturalne zjawisko i rodzi się Arrancar, moc Hollowa zostaje zapieczętowana w jego Zanpakutō.

Odc.145EspadaGathering

Ta moc nazywa się Resurrección i jeśli jest aktywowana, Arrancar na krótko odzyskuje kształt podobny do tego z czasów Menosa i może teraz używać swoich technik, które zostały wielokrotnie wzmocnione.

Kluczową różnicą między Zanpakutō Arrancarów i Shinigami jest to, że kiedy Arrancar uwalnia miecz, Resurrección, to nie miecz się zmienia (jak w przypadku shinigami), ale sam Arrancar. Dzieje się tak dlatego, że Zanpakutō Arrancarów to nic innego jak moc Hollowa oddzielonego od ich duszy i zapieczętowanego w formie broni, z którą ponownie łączą się podczas Resurrección.

Kolejną różnicą jest to, że Arrancarowie mogą zapieczętować swoje moce nie tylko w różnych formach, nie tylko miecza, ale także w wielu różnych modelach broni. Podobnie jak Shinigami, Arrancarowie są w stanie osiągnąć dwa etapy uwolnienia, Resurrección, do którego zdolny jest każdy Arrancar, oraz Segunda Etapa, który jak dotąd osiągnął tylko Ulquiorra Cifer. Każde Resurrección ma specjalne zdolności; rzadko zdarza się, że Zanpakutō ma już zdolność w stanie zapieczętowanym.

Arrancarowie posiadają wiele zdolności, z których niektóre mogą się nauczyć lub rozwinąć tylko poprzez osiągnięcie ludzkiej postaci, takich jak Garganta czy Gran Rey Cero.

Najbardziej znani członkowie to Nnoitra Gilga, Baraggan Luisenbarn, Grimmjow Jaegerjaques, Aaroniero Arruruerie, Tier Harribel, Yammy Llargo, Coyote Starrk, Ulquiorra Cifer, Szayelaporro Granz i Zommari Rureaux.

Gotei 13 to wciąż najpotężniejsza grupa Wybielacz

Przedstawiliśmy wam teraz te trzy grupy i możemy teraz mówić o równowadze sił między nimi. Naszym szczerym zdaniem Gotei 13 przewyższa trzy grupy, nie tylko dlatego, że są bohaterami. Mianowicie, Gotei 13 wykazało największe zróżnicowanie mocy i zdolności poszczególnych członków, co z pewnością jest zaletą w takiej sytuacji.

Gotei 13 również zostali poddani rygorystycznemu szkoleniu i wykazali ogromny potencjał wzrostu przekraczający ich postrzegane maksimum. Co więcej, Yamamoto był najsilniejszą postacią obok Yhwacha i był w stanie pokonać praktycznie wszystkich innych. Nie wspominając o takich jak Aizen, Kenpachi, Ukitake i Kyōraku, którzy również są niezwykle potężni. Gotei 13 udało się pokonać zarówno Sternritterów, jak i Arrancarów, dlatego zajmują pierwsze miejsce.

Z drugiej strony nasze drugie miejsce zajmuje Sternritter. Żołnierze Yhwacha byli wyjątkowo potężni, tak potężni, że zmusili nawet Gotei 13 do podniesienia poziomu mocy, aby walczyć z nimi uczciwie. Ale chociaż są potężni i mają różnorodne umiejętności, istnieją dwa główne powody, dla których nie są pierwsi.

Pierwszym z nich jest fakt, że bardzo polegają na Yhwachu; bez niego (i Jugrama, który również ma swoje umiejętności), większość z nich ma ograniczone ramy, w których mogą używać swoich mocy. Drugim powodem jest to, że musieli uciec się do kradzieży Bankai Gotei 13, aby ich pokonać, co oznacza, że ​​byli świadomi faktu, że Bankai Gotei 13 było więcej niż wystarczające, aby ich pokonać, co ostatecznie okazało się prawdą.

Jednak, jak pokazała inwazja na Hueco Mundo, są potężniejsi od Arrancarów. Ok, żeby być uczciwym, Sternritterowie najechali Hueco Mundo z Yhwachem, który z łatwością pokonał Herribela, a najpotężniejszy Arrancar, jak Baraggan, Coyote Starrk i Ulquiorra, nie żyli; och, jest też fakt, że Grimmjow pociął Quilge Opie, jakby był kawałkiem papieru. Ale Sternritterowie pokonali Arrancarów z Hueco Mundo i mają znacznie szerszy wachlarz mocy i umiejętności, które mogą wykorzystać na swoją korzyść. I dlatego Arrancarowie są najsłabszą grupą z całej trójki.

POWIĄZANY:

Najsilniejsze formy Ichigo w Bleach (ranking)

A to jest nasz ranking oparty na informacjach, które mamy z mangi i anime. Uważamy, że odpowiednio oceniliśmy moce i zdolności tych postaci oraz grup, do których należą, i że byliśmy w stanie określić równowagę sił między nimi, co było istotne dla naszego ostatecznego rankingu, który jest taki, jak opisaliśmy To.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe jest pisarzem mieszkającym w Europie. Posiada stopień doktora. i mówi pięcioma językami. Jego wiedza jest różna, od filmów Alfreda Hitchcocka po Bleacha, ponieważ badał wiele fikcyjnych wszechświatów i autorów. Obecnie skupia się na anime, swojej miłości z dzieciństwa, ze szczególnym uwzględnieniem…

Czy ten post był pomocny?