Skip to content

Aizen kontra Yhwach: kto wygrałby w walce?

10 de listopad de 2022
YA 1

Liczba epickich pojedynków w Tite Kubo Wybielacz jest po prostu niesamowita i przez lata manga dostarczyła nam naprawdę niesamowitych walk. Niektóre z nich stały się nawet częścią historii anime. Pojedynek ten może nie należy do najbardziej znanych i epickich serii, ale zajmuje ważne miejsce w historii i skupia się na dwóch niezwykle ważnych postaciach z Wybielacz franczyzowa. Jednym z nich jest Sōsuke Aizen, główny czarny charakter sagi Arrancarów, a drugim Yhwach, przywódca Quincy. W tym artykule dowiemy się, kto z nich jest silniejszy i kto wygrałby w bezpośredniej walce.

Indywidualnie Aizen jest nieco słabszy od Yhwacha, dlatego wygrywa ten Imperator Quincy. Aizen był nieco poniżej poziomu Yamamoto, a ponieważ Yhwach i Yamamoto są mniej więcej na tym samym poziomie, Yhwach bierze ten pojedynek. Chociaż Aizen sprawił Yhwachowi wiele problemów podczas Tysiącletniej Wojny Krwi, przegrałby z Imperatorem Quincy bez pomocy Ichigo.

Teraz, gdy masz skróconą wersję odpowiedzi, reszta artykułu zostanie podzielona na trzy sekcje. Dwie pierwsze będą dotyczyły postaci, ich mocy i umiejętności, podczas gdy w ostatniej przedstawimy nasz werdykt i wyjaśnienie, dlaczego tak trudno jest ustalić ostatecznego zwycięzcę tego pojedynku.

Sōsuke Aizen i jego moce

Sōsuke Aizen jest byłym kapitanem 5. Dywizji Gotei 13. Wraz ze swoimi podopiecznymi, Gin Ichimaru i Kaname Tōsen, Aizen dopuścił się zdrady i opuścił Soul Society dla Hueco Mundo, aby zostać władcą obu światów. Jego porucznikiem był Momo Hinamori. Dawniej służył jako porucznik Dywizji 5 pod Shinji Hirako. Po rozpoczęciu wojny przeciwko Gotei 13 ze swoją armią Arrancarów, Aizen został pokonany przez Ichigo Kurosaki i zapieczętowany przez Kisuke Uraharę, a następnie uwięziony za swoje zbrodnie.

Aizen jest niezaprzeczalnie jedną z najsilniejszych postaci w Wybielacz wszechświat. Jest znacznie potężniejszy niż kapitanowie Gotei 13, którzy są również wykwalifikowanymi wojownikami. Zademonstrował swoje wielkie umiejętności bojowe, łatwo pokonując grupę czterech kapitanów i czterech Vizardów. Trzeba przyznać, że hipnotyczne Zanpakutō Aizena, Kyōka Suigetsu, idzie w parze z jego gigantyczną potęgą. Dzięki temu ma przewagę taktyczną na polu bitwy.

Aizen jest geniuszem, oprócz posiadania niezwykłych umiejętności walki i przoduje zarówno w opracowywaniu nowych technologii, jak i udoskonalaniu istniejących. Ponadto jest sprytnym taktykiem, który myśli o wiele kroków przed swoimi przeciwnikami, nawet jeśli chodzi o zabijanie żołnierzy lub wymyślanie własnej śmierci.

Aizen urodził się z ogromnym potencjałem, ale stał się nadmiernie zarozumiały, co dało mu przebiegły i wojowniczy wygląd, który doprowadza jego przeciwników na skraj przepaści. Wreszcie, Aizen wie, jak otaczać się najsilniejszymi żołnierzami. Jego zastępca, Gin Ichimaru, jest raz na dziesięć lat geniuszem i bezwzględnym wojownikiem jak Zaraki (jak Hitsugaya). Tylko Kaname Tōsen jest odporny na jego hipnotyczne zdolności. W końcu zebrał swoje najbardziej uzdolnione Hollowy w armię Arrancarów (Pusty z umiejętnościami Shinigami), w tym Espadów, którzy sami byli Kapitanami 13 Oddziałów.

Aizen ma ogromną moc duchową, nawet jak na standardy kapitana. Udało mu się przekształcić Wonderweissa Margelę w Arrancara jeszcze przed aktywacją Hōgyoku, ujawniając zakres jego mocy. Aizen twierdzi, że nawet w stanie na wpół rozbudzony, Hōgyoku może być w pełni aktywowany, gdy tymczasowo łączy się z kimś o mocy duchowej dwukrotnie większej niż średni poziom Kapitana Shinigami, odnosząc się do siebie.

Twierdzi, że jest silniejszy niż wszyscy Espada. Aizen jest uważany za znacznie silniejszy niż był przed pokonaniem przez Ichigo Kurosakiego po spędzeniu 17 miesięcy w więzieniu Muken.

Jeśli chodzi o jego Zanpakutō, Kyōka Suigetsu jest wyjątkowo potężnym Zanpakutō opartym na iluzji. W formie Shikai, Aizen używa swojej specjalnej mocy Totalnej Hipnozy, aby oszukać wszystkich wokół Zanpakutō i stworzyć iluzje, jak mu się podoba. Mianowicie moc jest aktywowana, gdy osoba po prostu patrzy na Zanpakutō, co czyni go wyjątkowo niebezpiecznym, ponieważ nigdy nie wiadomo, co jest prawdziwe, a co nie. Shikai Aizena był tak potężny, że tylko Ichigo nie był nim dotknięty. Jego Bankai nie zostało ujawnione.

Yhwach i jego moce

Yhwach jest ojcem Quincy i cesarzem Wandenreich z oznaczeniem „A” – „Wszechmocny”. Jest synem Króla Dusz, a także przywódcą Sternritterów, a także przywódcą buntu Quincy przeciwko Shinigami. Yhwach jest jedną z najpotężniejszych postaci w serii i jest prawie niezwyciężony.

1668082595 652 Aizen kontra Yhwach kto wygralby w walce.webp

Yhwach jest jedną z najpotężniejszych istot duchowych we wszechświecie Bleach, uznawaną za najpotężniejszą Quincy. Już jako dziecko jego moc skupiała wokół siebie ludzi, którzy uważali go za cud. W pojedynkę podporządkował sobie wszystkie terytoria Quincys w mniej niż 200 lat. Historia zapamiętała go jako jedynego przeciwnika, którego Yamamoto nie mógł pokonać i jedynego, który przeżył jego Bankai.

Był w stanie z niesamowitą łatwością zabić kapitana generalnego 13 dywizji, zniszczyć Seireitei, a nawet najechać na Pałac Królewski. Nawet Ichibee Hyōsube, przywódca Gwardii Królewskiej, którego można opisać jako niepokonanego wojownika ze swoimi licznymi umiejętnościami, został pokonany przez Quincy. Podczas jego ostatecznej walki z Ichigo i Aizenem, zanegowanie mocy Yhwacha na krótki czas, aby król Quincy został pokonany.

Yhwach jest w stanie korzystać z całego bogactwa technik Quincy, zarówno tych podstawowych, jak i tych, które tylko on opanował. Potrafi oczywiście wchłonąć cząstki ducha, aby poruszać się w powietrzu, lewitować, twardnieć, tworzyć kulistą barierę, tworzyć gigantyczny duchowy łuk, a nawet strzelać strzałami z palca. Jego mistrzostwo w pochłanianiu cząsteczek ducha sięga aż do kradzieży mocy od wroga za pomocą techniki Świętego Ołtarza.

Nawet jak na standardy Quincy, Yhwach posiada bardzo silną duchową moc. Ta duchowa moc jest tak potężna, że ​​jest w stanie unicestwić ciała Arrancarów, ale pokryte Hierro. Jego rezerwy Reiryoku pozwalają mu używać Bankai Yamamoto, Zanka no Tachi, który nie tylko wysusza środowisko, ale także niszczy ciało użytkownika.

Może nawet sprawić, by jego duchowa presja nabrała kształtu, pod przykrywką przepełnionej aury. Potrafi bez większych trudności wchłonąć duchową moc swoich przeciwników, zwłaszcza za pomocą Ołtarza Świętego. Jego potężne Reiatsu pozwala mu wziąć Getsuga Tenshō bez żadnych obrażeń lub eksplodować ciała Ichibe’ego Hyōsube po ogromnej walce.

Nawet po jego śmierci jego duchowa moc była wystarczająco silna, by przetrwać 10 lat. Wielokrotnie demonstrował także ogromną siłę. Jednym ciosem przeciął ciało Yamamoto od lewego ramienia do prawej nogi, przecinając go na pół i skazując na śmierć. Zatrzymał pierwszy Bankai Ichigo gołymi rękami, a nawet chwycił ciało Aizena ramieniem.

Jego umiejętności jako wojownika są niezrównane. Udało mu się wyprzedzić Ichigo, ale w Bankai, powalić go na ziemię i wbić mu miecz w szyję, bez możliwości obrony. Posiada znaczne mistrzostwo w posługiwaniu się mieczem, często używając go jako swojej głównej broni w walce, będąc w stanie zmierzyć się z Ichibe’em Hyōsube na równych warunkach i pokonać Ichigo w pojedynku na dwa miecze. Jego tolerancja na ból jest również bardzo wysoka, używając gigantycznych strzał, które przebijają jego ciało, aby umożliwić mu nabranie rozpędu.

Sōsuke Aizen kontra Yhwach: Kto by wygrał?

Podczas Tysiącletniej Wojny Krwi, Yhwach, znając moc Aizena, chciał zwerbować zbuntowanego Shinigami do swojej sprawy, ale Aizen na zewnątrz odmówił. Yhwach później go wypuścił, ale Aizen podziękował mu i zwrócił się przeciwko niemu. Yhwach zakwestionował taki ruch, ale Aizen po prostu wyjaśnił, że nie chce, aby ktokolwiek go kontrolował, nawet Yhwach.

Podczas gdy Aizen i Yhwach rozmawiali, Renji i Ichigo zaatakowali Imperatora Quincy i wywiązała się między nimi walka. W tym miejscu Kyōka Suigetsu Aizena naprawdę znalazła się w centrum uwagi, ponieważ nie tylko pomogła osłabić Yhwacha, nawet jeśli trochę, ale także dała Ichigo niezbędną możliwość pokonania i zabicia Yhwacha.

Po początkowym ataku Yhwacha na Ichigo, Aizen przeprowadza atak Bankai, udając Renjiego, ale Yhwach łamie mu lewą rękę i po prostu postanawia osobiście zniszczyć Aizena. Aizen następnie używa Hadō 99, Goryūtenmetsu, niezwykle potężnego zaklęcia, które rozbija ziemię wokół nich, a przede wszystkim tworzy gigantycznego smoka z energii, który szarżuje do przodu, po czym powraca do swojej pierwotnej formy, zachowując swój Zanpakutō w nienaruszonym stanie. .

Yhwach drwi z niego, a Aizen pojawia się, by chronić Renjiego przed nim. Niezależnie od wszystkiego, Yhwach po prostu zauważa, że ​​ostrze Aizena jest złamane, po czym wyrzuca go do tyłu podmuchem energii. Yhwach stwierdza zwycięsko, że nawet potężny Kyōka Suigetsu jest bezużyteczny w porównaniu z jego ogromną mocą. Następnie zatrzymuje swój miecz, gdy Aizen, udając Ichigo, pojawia się za nim z Tensą Zangetsu.

ZWIĄZANE Z:

20 najsilniejszych żniwiarzy dusz w Bleach (ranking)

Aizen następnie komplementuje Ichigo za to, że tak szybko zaczął używać iluzji i opisuje, jak wykorzystał siłę Kōyki Suigetsu do pokonania Wszechmogącego, zanim skomentował, że Ichigo był ostatnim krokiem w jego planie, ponieważ nie miał na niego wpływu jego iluzje. Kiedy rozmawiają, Yhwach zapada się w kałużę ciemności. Aizen przyznaje, że nigdy nie wyobrażał sobie, że trzymanie Ichigo z dala od jego Shikai będzie dla niego tak korzystne, i jest zszokowany, gdy kałuża ciemności otaczająca Yhwacha nagle pęka i pochłania go. Ichigo wkrótce pokonał Yhwacha na dobre, a Aizen został ponownie uwięziony; dziesięć lat później w końcu poczuł, że znikają ostatnie ślady Reiatsu Yhwacha.

Ta bitwa była ogólnie zbyt krótka, aby dać nam właściwy wgląd w równowagę sił między tymi dwiema postaciami, ale wystarczyło nam, aby zobaczyć, jak przebiegły był wojownik Aizen, nawet w obliczu Yhwacha, który był uważany za niezwyciężonego i kto zabił Yamamoto. Aizen zdecydowanie miał coś do powiedzenia przeciwko Yhwachowi, ale jak powiedział sam Imperator Quincy, był stosunkowo odporny na moce Shikai Aizena, co daje mu ostateczną przewagę w tej walce. Dlatego właśnie Yhwach wygrałby to, ponieważ bez pomocy Ichigo zostałby zabity przez Yhwacha.

Istnieje szansa, że ​​Aizen mógł pokonać Yhwacha swoim Bankai, ale ponieważ nie znamy Bankai Aizena i jego mocy, nie możemy tego potwierdzić; pozostaje tylko możliwością.

  • Artur S. Poe

    Artur S. Poe

    Artur S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów, zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?