Skip to content

Goku kontra Deku: kto wygrywa walkę i jak?

5 de styczeń de 2023
SGvIMD

Do tej pory prawdopodobnie wiesz, że Son Goku jest jedną z najpotężniejszych i najsilniejszych fikcyjnych postaci, jakie kiedykolwiek stworzono. Nie jest najpotężniejszy, ale jest na samym szczycie. Z drugiej strony mamy też bardzo potężną postać z The Moja Akademia Bohaterów wszechświecie, Izuku Midoriya, znany również jako Deku, który jest bohaterem własnego wszechświata i ma potencjalnie najsilniejszy dar ze wszystkich. Więc jak Akademia mojego bohaterabohater stoi przeciwko bohaterowi Smocza kula? Cóż, to jest pytanie, na które odpowiemy w tym artykule.

Nawet w dzieciństwie Son Goku byłby w stanie z łatwością pokonać Deku. Obecna wersja Goku nie tylko wytarłaby podłogę Deku, ale byłaby w stanie pokonać całość Moja Akademia Bohaterów wszechświat prostym ruchem. Niezależnie od mocy zapewnionych mu przez jego dar, Deku nie zbliża się do mocy na poziomie wszechświata, jaką ma Son Goku, dlatego Goku wygrywa to wyraźnie i łatwo.

Dalsza część artykułu będzie poświęcona porównaniu dwóch postaci z gry Smocza kula oraz Moja Akademia Bohaterówodpowiednio. Dowiesz się, kim są Son Goku i Izuku Midoriya, a także jakie są ich dokładne moce i umiejętności. Na koniec, w oparciu o to, co przedstawiliśmy wcześniej, wydamy ostateczny werdykt, kto jest silniejszy. Zapowiada się zabawna historia, więc czytaj dalej do końca!

Son Goku i jego moce

Son Goku jest głównym bohaterem mangi Smocza kulai ich animowane adaptacje, Smocza kula oraz Dragon Ball Z / Dragon Ball Kainastępnie Super Dragon Balla także alternatywną animowaną kontynuację dwóch pierwszych serii, Smocza kula. Sierota wygnany z nieistniejącej planety Vegeta trafia na Ziemię, gdzie dorasta wraz ze swoim przybranym dziadkiem. Jego przygoda zaczyna się w dniu, w którym poznaje Bulmę, młodą poszukiwaczkę przygód, która zaprasza go na poszukiwanie Smoczych Kul.

Jeśli chodzi o czyste moce, możemy stwierdzić, że Son Goku stał się prawdziwym Saiyanin bóg w miarę rozwoju serii. Nie ma żadnych supermocy, jak niektórzy inni superbohaterowie, ale potrafi wykorzystać swoją budowę ciała i umiejętności walki w taki sposób, że naprawdę wydaje się nadludzki.

Jest stale ewoluującą postacią, która ulepsza swoje umiejętności i potencjał po każdym dużym wyzwaniu, stając się potężniejszym po każdej walce. Pod tym względem jego potencjał jest praktycznie nieograniczony i można śmiało założyć – choć, powtórzmy, nie ma na to twardych dowodów – że jego potencjał jest nocą nieskończony. Jeśli chodzi o szybkość, cóż, tak naprawdę nie wiemy, jak szybki jest Goku. Wiemy, że jest szybki. Jego refleks jest genialny i potrafi naprawdę szybko się poruszać. Ale jak on właściwie jest szybki? Nie mamy pojęcia.

Jeśli skonsultujemy się Super Dragon Ballgdzie moce Goku stały się niemal absurdalnie duże, i porównaj jego prędkość z ogólną prędkością Dragon Ball Z postaci, możemy założyć, że stał się najszybszą postacią w serii. Smutne jest to, że nie mamy na to absolutnie żadnego dowodu, co prowadzi nas do wspomnianej powyżej kwestii weryfikowalności. To jedno z takich niezweryfikowanych (lub wręcz nieweryfikowalnych) założeń, które można dowolnie interpretować.

Son Goku to wspaniały wojownik, który nigdy się nie męczy i po każdej bitwie staje się lepszy pod względem wytrzymałości. Son Goku jest wyszkolonym mistrzem sztuk walki, co czyni go naturalnie biegłym w walce wręcz; zamiast polegać na swojej sile i umiejętnościach, wykorzystuje swoje talenty i skomplikowane techniki walki. Dodatkowo, ze względu na swoją budowę Saiyanina, może walczyć przez bardzo długi czas – tak długo, że można dyskutować, czy kiedykolwiek się zmęczy – chociaż jest to kolejna niepotwierdzona koncepcja, która jest otwarta na interpretację. Dodatkowo rozwija się i rozszerza po każdej walce, co zwiększa jego wytrzymałość.

Nie jest jednak nieśmiertelny, o czym naszym zdaniem warto w tym momencie wspomnieć. Na koniec chcielibyśmy potwierdzić, że Goku tak naprawdę nie ma żadnych znanych słabości w klasycznym tego słowa znaczeniu. Jasne, można go pokonać, ale nie ma tajnej broni, której można by użyć w walce z nim. Jeśli jesteś lepszym wojownikiem, wygrasz; jeśli nie, naprawdę nie ma „kodu”, którego można by użyć.

Izuku Midoriya (Deku) i jego moce

Izuku Midoriya, znany również jako Deku, jest bohaterem opowieści i rywalem Katsukiego Bakugo. Nigdy jednak nie przejawiał daru, który nie powstrzymał go przed marzeniem o byciu bohaterem. Jest wielkim fanem All Mighta, bohatera numer jeden i symbolu pokoju dla ludności. Spotkanie z nim prowadzi go do jednej z największych przygód jego życia i głównego wątku anime: historii o tym, jak Deku zostaje bohaterem numer jeden.

1672892622 833 Goku kontra Deku kto wygrywa walke i jak

Ma nieśmiałe usposobienie i łatwo się boi, ponieważ był prześladowany jako dziecko, ale ma wielkie poczucie bezinteresowności i sprawiedliwości. Ma dobre umiejętności analityczne i będąc miłośnikiem bohaterów, dobrze zna ich dziwactwa i ich możliwości w terenie w najdrobniejszych szczegółach. Jest jednym z bardzo nielicznych ludzi, którzy urodzili się bez Daru, z którego wielokrotnie wyśmiewa się przezwiskiem Deku; później, dzięki Urarace, ten pseudonim stanie się powodem do dumy dla Izuku, który wybierze go jako pseudonim swojego bohatera.

Choć urodził się bez mocy, zawsze marzył o zostaniu prawdziwym bohaterem. Jego marzenie mogło się spełnić, gdy zdobył szacunek czempiona pokoju All Mighta, który wziął go pod swoje skrzydła i wyjawił mu sekret: posiada specjalny dar zwany One For All, który łączy w jednym ciele siłę nie tylko mężczyzn dając mu niezwykłe zdolności fizyczne. Dlatego Midoriya został wybrany przez niego na jego następcę, ponieważ ta umiejętność nie jest wrodzona, ale przekazywana z jednej osoby na drugą.

Początkowa wada Daru polega na tym, że jeśli ciało nie jest wystarczająco utwardzone, jego moc groziłaby zniszczeniem nowego pojemnika, więc Midoriya trenował wzmacnianie siebie. Kierując się swoim udanym wejściem do Yuei i determinacją, by zostać bohaterem, Midoriya zaczyna nabierać coraz większej samoświadomości, która z czasem doprowadziła go do odłożenia na bok tchórzostwa, a nawet wielokrotnie zmuszała go do przeciwstawienia się Bakugo. W nim Jeden za Wszystkich objawia się jako żyły pojawiające się na kończynie lub części ciała, w której aktywowany jest Dar, lub, gdy zamiast tego używa Pełnej Maski, jako wyładowania elektryczne, które chłopiec emituje z ciała.

Dar jest wciąż zbyt duży dla jego ciała, jeśli użyje go w całości: maksymalna moc, jakiej może do tej pory użyć bez łamania kończyn, wynosi 20%, chociaż używanie go na tym poziomie nadal powoduje, że odczuwa silny ból z powodu napięcia mięśni ; poza tym poziomem Midoriya ma wpływ na jego ciało i często był zmuszany do użycia 100% swoich mocy, co doprowadziło go do kilkukrotnego złamania rąk i nóg. Właśnie z tego powodu, czerpiąc inspirację z Iidy, rozwinął następnie styl walki znany jako Shoot Style, skupiający się w szczególności na używaniu nóg, co czyni Izuku jeszcze potężniejszym i szybszym. Po tym, jak Tomura budzi się i zaczyna niszczyć wszystko swoim obezwładnionym Darem, Izuku po raz pierwszy używa 45% Jednego za Wszystkich.

Jak widać w walce z Muscularem, Midoriya w przypływie adrenaliny może również prześcignąć 100% i zadać niszczycielskie ciosy, które mają gorsze reperkusje. Izuku jest także jedynym właścicielem One For All, któremu udało się wejść w interakcję z poprzednimi właścicielami: One For All w rzeczywistości czerpie siłę z tych, którzy go posiadali, a ta osobliwość oznacza, że ​​w labiryncie Daru istnieje pozostają wraz ze swoją mocą również częścią świadomości poprzedników.

Son Goku kontra Izuku Midoriya (Deku): Kto by wygrał?

A teraz najważniejsza i najciekawsza część naszego artykułu – analiza. Tutaj wykorzystamy to, czego dowiedzieliśmy się o tych dwóch postaciach i przeanalizujemy, w jaki sposób wszystkie te fakty pomogłyby (lub nie) im w walce ze sobą. Kontynuujmy.

Szczerze mówiąc, ten był kompletnym nieporozumieniem. Mianowicie Son Goku i większość Smocza kula postacie są tak potężne, że z łatwością mogłyby zniszczyć całość Moja Akademia Bohaterów wszechświat. I jednym pstryknięciem palca, i nie, nie mówimy nawet o Beerusie czy innych Bogach Zniszczenia, nie mówiąc już o Zenonie. Piccolo mógł to zrobić z łatwością. Gohan mógł. Frieza, Vegeta, Majin Buu, żeby wymienić tylko kilku… i nawet nie mieliby z tym żadnego problemu.

ZWIĄZANE Z:

Czy Son Goku może zniszczyć wszechświat?

Wynika to z zasadniczej różnicy między Moja Akademia Bohaterów oraz Smocza kula. Ta pierwsza rzeczywiście zajmuje się supermocami i innymi nadludzkimi umiejętnościami, ale maksymalny poziom tych mocy nigdzie nie zbliża się do niektórych przeciętnych mocy widzianych w Smocza kula. Nie ma ani jednej postaci z Moja Akademia Bohaterów które mogą zrobić wszystko przeciwko większości głównych Smocza kula znaków i to jest fakt (przepraszam, MHA fani, tak po prostu).

Jak więc wyglądałaby walka między Deku i Goku? Cóż, jeśli wiemy, że nawet Kid Goku byłby w stanie pokonać Deku, nie wiadomo, co obecna wersja Goku, która jest na poziomie mocy zbliżonym do Beerusa, po prostu mrugnęłaby i zniszczyła Deku tym. Nawet gdyby Deku użył 100% swoich mocy, nie byłby w stanie nawet podrapać Goku, nie mówiąc już o skrzywdzeniu go. Goku jest silniejszy, szybszy, trwalszy i ma wszystko inne, o czym myślisz. Bez względu na to, którą kategorię wybierzesz, Goku pokonuje Deku i to jest fakt. Goku nie musiałby się nawet przemieniać, musiałby po prostu zadać kilka ciosów i walka byłaby skończona. Przepraszam, Moja Akademia Bohaterów fanów, ale świata Smocza kula jest dosłownie iw przenośni zupełnie innym wszechświatem niż wszechświat Moja Akademia Bohaterówi dlatego Goku z łatwością wygrywa ten pojedynek.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?