Skip to content
TV

Główna aktorka Zendayi wygrała nagrodę Emmy w 2022 r. Po prostu zacementowała ją w historii

13 de wrzesień de 2022
l intro 1663078075

Zendaya na Emmys . 2022

Gdybyś musiał sporządzić listę „Najlepszych aktorów poniżej 30 roku życia”, popełniłbyś poważną niesprawiedliwość, nie umieszczając Zendayi na szczycie tej listy. Jest dziś jednym z najgorętszych talentów w przemyśle rozrywkowym, i to już od kilku lat. W 2010 roku zrobiła wielki przełom w serialu Disneya „Shake It Up” i zachwyciła publiczność rolą MJ w filmach „Spider-Man” „Spider-Man: Homecoming”, „Spider-Man: Daleko od domu”, ” i „Spider-Man: Bez drogi do domu”.

Ale odkąd w 2019 roku zadebiutował nagradzany serial HBO „Euphoria”, ludzie mają obsesję na punkcie jej roli Rue, uzależnionej od narkotyków nastolatki, która stara się jak najlepiej radzić sobie w swoim skomplikowanym nastoletnim życiu. Zendaya zdobyła nagrodę Emmy dla wybitnej aktorki w serialu obyczajowym w 2020 roku za wybitną kreację, co samo w sobie było osiągnięciem godnym uwagi. Ale to, co stało się później z nią i jej rolą Rue podczas rozdania nagród Emmy 2022, to coś, czego żaden aktor nie był w stanie osiągnąć w historii Hollywood.

Jest najmłodszą dwukrotną laureatką Emmy w historii rozdania nagród

Zendaya przeszła do historii już w 2020 roku dzięki swojej pierwszej wygranej, jak wskazano wówczas w Deadline. Dwa lata temu była najmłodszą aktorką, która kiedykolwiek wygrała tę szczególną nagrodę w wieku 24 lat. I – jak donosi Variety – dzisiejsze drugie zwycięstwo młodej aktorki nie dotyczy tylko przełamywania barier wieku. Jest także pierwszą czarną kobietą w historii Hollywood, która dwukrotnie zdobyła tak pożądaną nagrodę.

W przypadku obu wygranych duża część przemówienia akceptacyjnego Zendayi była poświęcona skomplikowanej i fascynującej naturze jej postaci. W 2020 roku, wygłaszając wirtualną mowę akceptacyjną, pochwaliła Rue za bycie warstwową i skomplikowaną postacią, za którą fani chcą kibicować pomimo wszystkich jej wad. W przypadku tej ostatniej nagrody wyraziła silne pragnienie, aby jej fani „wiedzieli, że każdy, kto pokochał Rue lub czuje się jak ty, jestem bardzo wdzięczny za twoje historie, noszę je ze sobą i noszę. z nią.” Historyczne podwójne zwycięstwo Zendayi jest doskonałym przykładem tego, co może się zdarzyć, gdy naprawdę utalentowani ludzie mają dobrze napisany materiał do pracy – a Emmy zrobili wszystko, aby to uznać i rozpoznać.

Czy ten post był pomocny?