Skip to content

Ghost in the Shell: Kompletne zamówienie na zegarki anime

31 de lipiec de 2022
ghost in the shell

Nie tak dawno poinstruowaliśmy Cię, jak oglądać serial anime Bleach z odcinkami wypełniacza i bez nich. Cóż, dzisiaj podamy Ci najlepszą kolejność oglądania Duch w muszli animowana seria składająca się z kilku seriali anime, filmów i oryginalnych animacji wideo (OVA). Mimo że Duch w muszli nie jest tak długi, jak Wybielacz lub Narutomoże to nadal być mylące dla nowych fanów, dlatego wyjaśnimy szczegółowo wszystko na temat kolejności zegarków Ghost in the Shell.

Ghost in the Shell Watch Order w skrócie

  1. Duch w muszli (film, 1995 )
  2. Ghost in the Shell: Stand Alone Complex (oryginalna seria zwierzęca, 2002-2005)
  3. Ghost in the Shell: SAC 2nd GIG (seria)
  4. Ghost in the Shell 2: Innocence (film, 2004 )
  5. Ghost in the Shell: Stand Alone Complex − Solid State Society (remis – w filmie, 2006)
  6. Duch w muszli: Powstań (serial fabularny, 2013 – 2014)
  7. Duch w muszli: nowy film (film, 2015)
  8. Duch w powłoce: SAC_2045 (seria, 2020)

Teraz, gdy znasz już podstawy, pozwól nam przedstawić przegląd całej serii anime i najlepszą chronologiczną kolejność oglądania.

ZWIĄZANE Z:

Dlaczego adaptacje anime na żywo nie osiągają takiej samej popularności jak seriale anime i manga?

Duch w Zakonie Shell Watch

Teraz, ponieważ całość Duch w muszli chronologia może być nieco zagmatwana, postanowiliśmy zrobić dla Ciebie odpowiednią kolejność oglądania, abyś mógł cieszyć się narracją tak, jak powinna była zostać pokazana:

Duch w muszli

Akcja filmu anime z 1995 roku rozgrywa się w 2029; alternatywnie możesz zacząć od jego przeróbki, Duch w powłoce 2.0 od 2008 roku.

Ghost in the Shell: Stand Alone Complex

Oryginalna seria anime (2002-2005) została osadzona w 2030 roku i trwała 52 odcinki; alternatywnie, jeśli nie chcesz oglądać całego serialu, możesz to sprawdzić Śmiejący się człowiekpełnometrażowe podsumowanie pierwszego sezonu anime SAC, które zostało wyemitowane w 2005 roku.

Duch w muszli: SAC 2nd GIG

Drugi sezon anime SAC ma miejsce w 2032 roku; alternatywnie możesz obejrzeć Individual Eleven, pełnometrażowy film OVA z 2006 roku, który opowiada o wydarzeniach z SAC 2nd GIG, ale został zmieniony, aby skupić się zarówno na słynnym śledztwie Individual Eleven, jak i relacji między Hideo Kuze i Motoko Kusanagi, co nie było takie ważne w anime.

ZWIĄZANE Z:

55 najpopularniejszych postaci z anime wszech czasów (w rankingu)

Ghost in the Shell 2: Niewinność

Słynna kontynuacja pierwszego filmu z 2004 roku jest również osadzona w 2032.

Ghost in the Shell: Stand Alone Complex – Solid State Society

Serial wiązany z 2006 roku, którego akcja rozgrywa się w 2034; możesz również sprawdzić animowaną wersję 3D z 2011 roku.

ZWIĄZANE Z:

100 najlepszych mang wszechczasów, które musisz przeczytać (aktualizacja 2022)

Duch w muszli: Powstań

Seria OVA emitowana w latach 2013-2015 rozgrywa się w 2027. To właściwie prequel opowiadający historię powstania Sekcji 9; jeśli chcesz, możesz alternatywnie obejrzeć Ghost in the Shell: Arise – Architektura alternatywna anime, które jest rekompilacją telewizyjną dla Duch w muszli: Powstań Seria OVA.

Duch w muszli: nowy film

Wydany w 2015 roku film, którego akcja rozgrywa się bezpośrednio po Duch w muszli: Powstań serii OVA i jest narracyjną kontynuacją fabuły Kult piroforyczny epizod. Fabuła oryginalnego filmu następuje bezpośrednio po tym filmie, więc jest osadzona pomiędzy serią OVA a pierwszym filmem.

Duch w muszli: SAC_2045

Najnowsza odsłona serii, to tak naprawdę oryginalna animacja sieciowa (ONA) 3D, emitowana od kwietnia 2020 roku. 2045 i kontynuuje tę historię po latach Społeczeństwo Solid State i jego fabuła. Od września 2020 r. seria nadal trwa.

ZWIĄZANE Z:

69 najgorętszych dziewczyn z anime wszech czasów

Dodatkowe uwagi na temat kolejności oglądania Ghost in the Shell

Teraz musimy dodać kilka dodatkowych uwag, aby w pełni zrozumieć tę kolejność oglądania.

Przede wszystkim wymieniliśmy Powstać OVA i jego powiązania jako coś, co powinieneś obejrzeć później, mimo że jest to seria prequeli.

Czemu? Cóż, po prostu dlatego, że jest to prequel, który wymaga wcześniejszej znajomości świata Ghost in the Shell, więc nie jest to właściwie historia początkowa, tylko prequel, którego nie zrozumiesz, gdybyś nie obejrzał wszystkiego innego. Dlatego powinieneś to sprawdzić później, a nie wcześniej.

Jeśli chodzi o relację między SAC II GIG oraz Niewinnośćponieważ ich akcja toczy się w 2032 roku, możemy jedynie stwierdzić, że pierwszy film i Niewinność podążają inną linią narracyjną niż anime, chociaż są częścią tego samego wszechświata.

Dlatego na pierwszy rzut oka może się to wydawać dziwne – skoro ich akcja toczy się w tym samym roku, ale wydaje się, że nie ma między nimi żadnego związku – ale kiedy już wiesz, że nie znajdują się w tych samych ramach narracyjnych, dobrze iść. To są najważniejsze uwagi, które odnoszą się do sugerowanej przez nas kolejności oglądania Duch w muszli animowana franczyza.

ZWIĄZANE Z:

20 najlepszych robotów (mecha) anime wszech czasów

***

I masz to. To jest twój ostateczny przewodnik po oglądaniu Duch w muszli, zarówno filmy, jak i inne anime (seriale, OVA). Zalecamy oglądanie serialu w sugerowanej kolejności oglądania, ponieważ jest to rzeczywisty porządek chronologiczny w historii, który zapewnia optymalne postrzeganie całej narracji.

I to wszystko na dzisiaj. Mamy nadzieję, że czytając to, dobrze się bawiłeś i że pomogliśmy Ci rozwiązać ten dylemat. Do zobaczenia następnym razem i nie zapomnij nas śledzić!

Czy ten post był pomocny?