Skip to content

Gdzie i kiedy odbywają się Cyberpunk Edgerunners?

28 de wrzesień de 2022
Where When Does Cyberpunk Edgerunners Take Place

Adaptacje gier były ostatnio na chybił trafił – kwaśny smak Resident Evil wciąż pozostaje w naszych ustach. Z drugiej strony mieliśmy animowane funkcje, takie jak Arcane, które są wyjątkowo dobre, Tekken: Bloodline jest przyzwoite i wreszcie Cyberpunk Edgerunners jest najnowszą adaptacją gry, która jest dobra. Fani byli pod wrażeniem fascynującej historii, postaci i animacji – głównie ze względu na prawdziwy cyberpunkowy styl, który jeszcze bardziej zanurza nas w świecie Night City. W tym artykule omówimy, gdzie i kiedy odbywają się Cyberpunk Edgerunners.

Zgodnie z fabułą Cyberpunka, Edgerunners ma miejsce na rok przed wydarzeniami z gry Cyberpunk 2077, a konkretnie w 2076 roku. Akcja spektaklu rozgrywa się w futurystycznym miejscu zwanym Night City, które służy jako główna sceneria gry Cyberpunk 2077. Nie było żadnych jawnych ogłoszeń ani oświadczeń dotyczących dokładnego harmonogramu pokazu. Mimo to fani gry i widzowie połączyli kropki za pomocą jajek wielkanocnych obecnych zarówno w Edgerunners, jak i Cyberpunk 2077.

Omówimy więcej scenerii i osi czasu Cyberpunk Edgerunners i postaci z obu mediów, które są w jakiś sposób połączone. Jeśli jesteś zainteresowany, zostań z nami do końca artykułu.

Gdzie rozgrywają się Cyberpunk Edgerunners?

Cyberpunk: Edgerunners to niedawno wydany program telewizyjny Netflix opracowany przez CD Projekt Red i Studio Trigger. Spektakl ściśle śledzi już ugruntowaną wiedzę o serii Cyberpunk i ma pewne powiązania z grą Cyberpunk 2077 wydaną w 2020 roku. Jak? Animacja i styl programu telewizyjnego i gry mają wiele podobieństw, z kolorami i ogólną atmosferą.

Mechanika i fabuła są również dość podobne, ponieważ obaj główni bohaterowie, David i V, walczą z megakorpusami, takimi jak Arasaka, i próbują przetrwać atak agresywnych i opresyjnych korporacji. Głównym miejscem gry Cyberpunk: Edgerunners jest Night City, autonomiczne miasto położone na pograniczu Północnej i Południowej Kalifornii.

źródło: xfire.com

Uważana jest za nowoczesną, wielokulturową metropolię XXI wieku opanowaną przez wspomniane już megakorporacje, przestępczość, korupcję i przemoc gangów. Od założenia w 1994 roku Night City i jego mieszkańcy cierpieli od samego początku – zgodnie z wiedzą o Cyberpunku, gospodarka załamała się tuż przed założeniem miasta w 1993 roku.

Arasaka wykorzystała załamanie gospodarcze do czerpania korzyści z nędzy mniejszych firm i wkrótce stała się jedną z najbogatszych megakorporacji w Nowych Stanach Zjednoczonych. Night City ma osiem dzielnic, a każda z nich ma określony standard życia. Na przykład porównajmy dzielnice związane z programem telewizyjnym – domem Davida było Santo Domingo, najstarsza dzielnica miasta i jedno z najbiedniejszych miejsc do życia.

Mieszkańcy musieli coś wyskrobać, aby przetrwać i mieszkali w przemysłowych megabudynkach, które były zbyt zatłoczone. Mamy też City Center, gdzie David uczęszczał do Akademii Arasaka, zanim został Edgerunnerem.

Dokładniej, Akademia znajduje się w Corpo Plaza z Wieżą Arasaka, gdzie David udaje się, aby zakończyć Arasakę. Ta lokalizacja jest najbezpieczniejsza w mieście i jest wypełniona drapaczami chmur, które mogą dotknąć nieba – służą do pokazania wpływu megakorporacji w Nocnym Mieście.

Gdzie i kiedy odbywają się Cyberpunk Edgerunners?

Miasto nocą.

Mamy dzielnicę Watson pełną klubów nocnych, drapaczy chmur, biur korporacyjnych i nie tylko, ale katastrofa gospodarcza powstrzymała jakąkolwiek uczciwą pracę w tej okolicy. Po załamaniu gospodarczym dzielnica znana jest jako „dzielnica gangów” i jedna z najgorszych dzielnic Nocnego Miasta. Arasaka Waterfront i klub nocny Afterlife znajdują się w tych dzielnicach i przedstawiają obszar, który był głównie turystyczny przed nieuniknionym upadkiem z łask.

Wreszcie mamy dzielnicę Westbrook, gdzie w Nocnym Mieście mieszkają bogaci ludzie. To najlepsze miejsce do życia, a jeśli ktoś ma pieniądze do wydania, udaje się do dzielnicy Westbrook.

Wszystkie te lokacje pojawiły się w Cyberpunk: Edgerunners. Teraz, gdy już to usunęliśmy, możemy połączyć lokalizację serialu z osią czasu i sprawdzić, czy koreluje z Cyberpunk 2077.

Kiedy odbywa się Cyberpunk Edgerunners?

Harmonogram fabuły Cyberpunk: Edgerunners był nieco trudniejszy do ustalenia, ponieważ studio CD Projekt nie potwierdziło żadnego konkretnego harmonogramu, kiedy dzieje się fabuła serialu. Znaliśmy tylko lokalizację programu i niewiele szczegółów na temat założenia Edgerunnera.

Jednak po zakończeniu pierwszego sezonu serialu fani wskoczyli do gry Cyberpunk 2077 i przeczytali notatki do 1.6. łatka, która została wydana na początku tego miesiąca. Twórcy gry dodali do gry tajne treści dotyczące Edgerunners i zapewnili graczom więcej informacji na temat Davida i jego życia.

Gdzie i kiedy odbywają się Cyberpunk Edgerunners?

Teksty V do Muamara „El Capitan” Reyesa potwierdzają oś czasu Edgerunnerów.
źródło: youtube/LittleDannyB.com

W pobocznej pracy Over the Edge z DLC musisz podejść do Megabuilding H4 w Arroyo, gdzie znajduje się zielone graffiti przy wejściu. Niedaleko wejścia, w śmietniku, znajdziesz nagranie do tańca mózgowego o nazwie Braindance Wreath, w którym doświadczysz śmierci cyberpsycho podpułkownika Jamesa Norrisa, który zginął podczas wydarzeń z Edgerunners. Po zakończeniu sekwencji gra ostrzeże twoją postać, aby nie kończyła jak David Martinez.

ZWIĄZANE Z:

Recenzja „Cyberpunk: Edgerunners”: Studio Trigger ponownie ożywia nocne miasto

Nie będziemy już psuć zadania, ale powiemy, że możesz wchodzić w interakcję z Falco, który okazuje się żywy podczas Cyberpunk 2077 i pomoże ci dowiedzieć się więcej o Davidzie i jego historii. Nagroda na koniec zadania jest również słodka, a jeśli po obejrzeniu programu zagrasz w DLC, chwila będzie naprawdę fajna.

Gdzie i kiedy odbywają się Cyberpunk Edgerunners?

Adam Smasher jest największym złoczyńcą Cyberpunk: Edgerunners i Cyberpunk 2077.

Zadanie poboczne zapewnia również, że śmierć Davida i początek historii V w grze Cyberpunk nie są tak odległe. Kolejna i najbardziej oczywista wskazówka, że ​​gra i serial są w tej samej linii czasowej i tylko rok od siebie pochodzi od postaci, Adama Smashera. Cyborg wynajęty przez Arasakę do zabicia Davida, Adam Smasher, jest także antagonistą gry Cyberpunk, w której V i jego załoga, w zależności od tego, jaką ścieżkę wybierzesz, muszą pokonać legendarnego cyborga.

Teraz w grze jest kilka innych easter eggów, takich jak napój Davida Martineza dostępny w klubie Afterlife w grze, który wskazuje na legendarny status Davida w Nocnym Mieście. Także megakorporacje Arasaka i Militech oraz ich wciąż silne wpływy na miasto – twoja postać musi pokonać opresyjne korporacje w grze.

W końcu związek między różnymi mediami i wspólną wiedzą zawsze może być źle wykonany, ale twórcy i dyrektorzy Cyberpunka pokazali, że zarówno gry, jak i programy telewizyjne mogą być przeplatane ich historiami, ale ekskluzywne w ich własnych rzeczach. Nie możemy się doczekać nowych cyberpunkowych przygód w drugim sezonie Cyberpunk: Edgerunners.

  • Gdzie i kiedy odbywają się Cyberpunk Edgerunners?

    Dora Naletilić

    Dora Naletilić

    Dora jest zagorzałą fanką sportu, która zaczęła interesować się telewizją i filmami podczas studiów na Uniwersytecie w Osijeku. Postacie, fabuły i zdjęcia to coś, co zaczęła bardzo intensywnie analizować, co sprawiło, że bardziej szanowała sztukę telewizji i filmu.

Czy ten post był pomocny?