Skip to content

Wyjaśnienie zakończenia Cyberpunk: Edgerunners: czy David był w stanie dotrzeć na szczyt w Night City?

13 de wrzesień de 2022
CyberpunkEdgerunners hack

Witamy w wyjaśnionym zakończeniu Cyberpunk: Edgerunners, nowej serii anime Netflix wyprodukowanej przez CD Projekt Red we współpracy z legendarnym Studio Trigger. Trigger jest znany z tworzenia serii anime, pełnej krzykliwych efektów wizualnych i szalonej akcji. Z tej okazji po raz kolejny dostarczają wysokooktanową historię, która wykorzystuje fascynującą wiedzę uniwersum Cyberpunka, aby wprowadzić naszych bohaterów w bardziej napięte i szalone sytuacje. To jedna z najlepszych serii anime roku.

Historia opowiada o Davidzie, po prostu kolejnym dzieciaku żyjącym we wspaniałej, a jednocześnie zgniłej metropolii Night City, gdzie na ulicach rządzą gangi i megakorporacje. David marzy o tym, by zrobić to w mieście i zrobić wszystko, o czym jego matka myślała, że ​​może. Kiedy pozna piękną Lucy, netrunnerkę, David zacznie wspinać się w podziemny świat przestępczy, który służy korporacjom do prowadzenia ich drobnych wojen informacyjnych. To świetna historia pełna humoru, akcji, a nawet dużo serca w świecie, w którym autentyczność jest najrzadszym towarem.

ZWIĄZANE Z:

80 najlepszych podcastów science fiction do słuchania w 2022 r.

Poniższe akapity zawierają spoilery do gry Cyberpunk: Edgerunners. Czytaj na własne ryzyko.

Dlaczego Arasaka chce złapać zarówno Davida, jak i Lucy?

Cykl rozpoczyna się wprowadzeniem w świat. Tam, w pamiętną noc, widzimy ogromnego mężczyznę ogarniętego cyberwojną szalejącą. Mężczyzna zaczyna zabijać wszystko w zasięgu wzroku. Ten człowiek popadł w cyberpsycho, w wyniku napełnienia swojego ciała zbyt dużą ilością cybermodów. Mężczyzna zostaje zabity przez specjalną elitarną drużynę. Wydarzenie pojawia się w wiadomościach, ponieważ zabrał ze sobą życie dziesiątek ludzi. To tutaj spotykamy naszego bohatera, Davida. David jest 17-letnim dzieckiem mieszkającym w Night City ze swoją mamą Glorią.

Gloria jest pracowitą mamą i udało jej się umieścić Davida w Akademii Arasaka, jednej z najbardziej prestiżowych szkół w mieście. Gloria jest tylko pierwszą osobą udzielającą pomocy, więc zastanawiasz się, jak płaci za czesne w tak drogiej szkole. Gloria ma koncert na boku, gdzie sprzedaje cybernetyki, które wydobywa z martwych ciał, które codziennie zbiera. Gloria ginie, gdy ona i David zostają uwięzieni w środku strzelaniny na autostradzie.

David znajduje w swoim domu sprzęt wojskowy. Nie wie, co to jest ani skąd pochodzi, ale udaje się do swojego lokalnego lekarza-rozpruwacza i każe lekarzowi zainstalować mod. Mod daje Davidowi możliwość poruszania się tak szybko, jak Flash. Każde użycie niszczy jego ciało i umysł, ale okazuje się, że ma naturalną tolerancję na cybermody. Kiedy spotyka Lucy, przedstawia go swojej grupie przyjaciół. Lucy jest netrunnerką, co oznacza, że ​​jest ekspertem w hakowaniu. Wraz z zespołem i Lucy David zaczyna koncertować i zarabiać mnóstwo pieniędzy.

Ponieważ David ma szczególną tolerancję na cyberware, Lucy również jest wyjątkowa. Kiedy była dzieckiem, brała udział w specjalnym programie Arasaka dotyczącym hodowli netrunnerów. Udało jej się uciec z tajnej placówki, w której się urodziła i od tego czasu ucieka. Arasaka wciąż jej szuka. Jej umiejętności netrunnera są tak wysokie. To samo dzieje się z Davidem. Kiedy firma widzi, że używa moda z niewielkimi lub zerowymi efektami wtórnymi, firma zaczyna planować sposób, aby chłopiec eksperymentował na nim.

Czy David był w stanie dotrzeć na szczyt w nocnym mieście?

David, Lucy i zespół grają coraz więcej koncertów, a ich reputacja kwitnie. Jednak niektórzy członkowie gubią się po drodze. Najważniejszym ze wszystkich jest Maine, przywódca gangu. Maine przekroczył granice swoich możliwości dla cybermodów i ryzykuje, że stanie się psychopatą. Kiedy tak się dzieje, jest to smutne wydarzenie i kończy się uśpieniem. Maine służy jako przestroga dla Davida, który jakiś czas później wpadnie w tę samą pułapkę. Po śmierci Maine David zbiera kawałki i zostaje nowym przywódcą. Jest też w związku z Lucy.

Faraday, fixer pracujący w Night City, też ma własne ambicje. Chce dostać się na listę płac Arasaki i zostać pełnoprawnym dyrektorem korporacji. Aby osiągnąć ten awans, Arasaka zatrudnia go, aby nie tylko schwytał i dostarczył Lucy, ale także dał im Davida i nowy prototyp egzoszkieletu, opracowany przez konkurencyjną korporację, Militech. Faraday wdaje się w zmowy z Kiwi, netrunnerem pracującym z Davidem, i ona sprzedaje zespół. Lucy zostaje schwytana przez Faradaya, a David wchodzi do egzoszkieletu, przygotowując się do uratowania Lucy. Użycie egzoszkieletu może popchnąć go do psychopaty.

Cyberpunk: Biegacze krawędzi

David, Falco i Rebecca walczą z tonami żołnierzy Militech, którzy próbują odzyskać swój prototyp. Jednak nie mogą się równać z Davidem. David zabija niezliczoną ilość ludzi, ale w swojej głowie cofnął się w czasie do czasów, kiedy jego matka jeszcze żyła. Myśli, że spełnia to, czego chciała dla niego jego matka. Faraday zabiera Lucy do siedziby Arasaki i tam ją dostarcza, ale wkrótce pojawia się David. David jest gotów zabić wszystkich, ale zatrzymuje go Adam Smasher, legendarny bohater z wojen korporacyjnych. Smasher i David walczą.

Bitwa jest dziwaczna. Umiera Faraday, umiera też Rebecca. Falco wykorzystuje okazję do ucieczki z Lucy. Falco informuje Lucy, że zawsze było to częścią planu. David i Lucy wiedzieli, że umrze za nią, ponieważ była jedyną rzeczą, na której mu zależało. Smasher zabija Davida, który wyobraża sobie, że jest szczęśliwy z Lucy. Tymczasem Lucy podróżuje na Księżyc, miejsce, które zawsze chciała odwiedzić. Pamięta, jak miała przybyć z Davidem, ale jak w przypadku wielu rzeczy w Night City, szczęśliwe zakończenia nie powinny być.

Autor

  • Wyjaśnienie zakończenia

    Nelson Acosta

    Nelson Acosta

    Nelson uwielbia wszystkie rzeczy związane z opowiadaniem historii. Większość życia spędził na studiowaniu narracji stosowanej we wszystkich mediach; film, telewizja, książki i gry wideo. Mulholland Drive to jego ulubiony film.

Czy ten post był pomocny?