Skip to content

Fox Entertainment przejmuje czołowego producenta i dystrybutora filmów telewizyjnych MarVista Entertainment

13 de grudzień de 2021
Charlie Collier Mar Vista Fox Fernando

EKSKLUZYWNY: Fox Entertainment nabył MarVista Entertainment, płodne niezależne studio, które produkuje i dystrybuuje oryginalne filmy dla sieci tradycyjnych i strumieniowych na całym świecie. Nikt nie komentował, ale źródła ustaliły wartość transakcji na ponad 100 milionów dolarów.

Przejęcie, prowadzone przez dyrektora generalnego Fox Entertainment Charliego Colliera i dyrektora generalnego MarVista i partnera założyciela Fernando Szewa, daje Foxowi możliwości produkcyjne w przestrzeni scenariuszowej na żywo, uzupełniając jej możliwości produkcyjne w scenariuszach bez scenariusza za pośrednictwem wewnętrznego Fox Alternative Entertainment oraz w scenariuszu animowanym arena poprzez przejęcie Bento Box.

Oprócz infrastruktury produkcyjnej, która obsługuje tętniący życiem przepływ około 80 tytułów rocznie we wszystkich gatunkach, MarVista wprowadza swój model biznesowy w zakresie wydajnej produkcji, ugruntowaną globalną działalność dystrybucyjną, a także katalog składający się z ponad 2500 godzin (około 750 tytułów) własnych programów, w tym obszernej listy filmów wakacyjnych.

Biblioteki stają się coraz bardziej wartościowe w obliczu aktualnego mnożenia się platform streamingowych, które wymagają skalowania zawartości. Obejmuje to AVOD Tubi, który Fox Entertainment nabył 21 miesięcy temu. MarVista Entertainment wyprodukowała już trzy oryginalne filmy dla Tubi, thrillery Siostra Twisted House oraz Najbardziej śmiercionośne kłamstwo i o tematyce świątecznej Szansa na Boże Narodzenie. Filmy, które zostały zlecone przed rozmowami o przejęciu Foxa i MarVisty, dobrze sobie radziły w serwisie streamingowym, którego oryginalna strategia programowa opiera się na filmach.

Przejęcie MarVista z siedzibą w Los Angeles zostało dokonane z myślą o Tubi, ponieważ Fox chce przyspieszyć cyfrowy rozwój firmy. MarVista skoncentruje się na opracowywaniu i produkcji treści na platformę AVOD. Ponadto studio będzie nadal współpracować ze swoją listą nabywców będących stronami trzecimi i partnerów koprodukcyjnych, jednocześnie dystrybuując treści własne i stron trzecich na całym świecie.

Szew pozostanie na czele MarVista po przejęciu, podlegając prezesowi Fox Entertainment ds. strategii i operacji produkcyjnych, Stefanowi Reinhardtowi. Biura firmy zostaną przeniesione na teren Fox.

Brakujący kawałek

Odkąd Fox stał się niezależną siecią nadawczą po przejęciu przez Disneya w 2020 r. swojego siostrzanego studia 20th Century Fox Television (między innymi aktywami 20th Century Fox), Fox Entertainment konsekwentnie i ostrożnie buduje i nabywa możliwości produkcyjne wraz z uruchomieniem Fox Alternative Entertainment i przejęciami Bento Box, TMZ, którego programy telewizyjne są emitowane na stacjach Fox oraz Studio Ramsay, firma należąca do topowej gwiazdy reality show Gordona Ramsaya, z którą Fox Entertainment niedawno uruchomił nowy, współwłasny podmiot produkcyjny Studio Ramsay Global. MarVista dostarcza brakującego elementu w operacji, którą Fox Entertainment budował po disneyowskiej umowie, wprowadzając możliwości globalnej dystrybucji, których Fox nie miał we własnym zakresie.

„I tak następną zdolnością, którą Fernando i zespół tak dobrze wypełnili, było posiadanie strategicznej, przyszłościowej jednostki produkcyjnej i dystrybucyjnej, która jest szanowana na całym świecie” – powiedział Collier w wywiadzie dla Wszykina. „Popatrzyliśmy na rynek. Rozmawialiśmy z wieloma graczami. Chcieliśmy czegoś, co miało zdyscyplinowane podejście i było odpowiedniej wielkości”.

Collier podkreślił, że „Fox nie próbuje odbudować tego, co sprzedał. W rzeczywistości możemy bardzo dużo przeskoczyć o kilka poziomów do przodu, a w tym przejęciu jesteśmy zdyscyplinowani i przedsiębiorczy oraz wprowadzamy partnera w Fernando — i tak naprawdę wszystkich w MarVista — gdzie możemy wejść na rynek w naprawdę zwinny i strategiczny sposób.”

Podczas gdy oryginalne filmy dla telewizji i transmisji strumieniowych były podstawową działalnością MarVista, firma ma doświadczenie w produkcji i dystrybucji seriali scenariuszowych, w tym Power Rangers franczyzowa. Fox Entertainment jest obecnie w trakcie produkcji swojego pierwszego w pełni własnego, opartego na scenariuszu serialu aktorskiego, Monarcha. Nie było jeszcze żadnych dyskusji na temat przejęcia przez MarVista produkcji/dystrybucji programu, ale prezes Fox Entertainment Michael Thorn skontaktował się z szefową ds. kreatywnych MarVista Hannah Pillemer i jej zespół, aby zbadać potencjalną współpracę.

Thorn i jego zespół Fox Entertainment eksperymentowali z różnymi modelami rozwoju i produkcji, w tym tworzeniu scenariuszy serialu w efektywny sposób na lato, które Wyspa fantazji ponowne uruchomienie z telewizora Sony odbywa się pod. Jest to zgodne z własną strategią programistyczną MarVista polegającą na tworzeniu oryginalnych treści scenariuszowych w atrakcyjnej cenie.

„Treść jest zadowolona, ​​a rzeczy się zbiegają” – powiedział Szew. „Więc jeśli robisz film i może robisz koło filmów lub robisz limitowaną serię, są to obszary, w których nie możemy się doczekać; mamy tego rodzaju wiedzę, ale nasze podejście zawsze było bardzo zdyscyplinowane. Kiedy mieliśmy stosunkowo ograniczone zasoby, byliśmy bardzo skoncentrowani na tym, co robiliśmy najlepiej, czyli na filmach”.

Fox będzie badać wdrażanie zwinnego i wydajnego podejścia MarVista do rozwoju i produkcji, aby spróbować usprawnić operacje produkcyjne w całej firmie. Ponadto sieć uzyska dostęp do nowej generacji talentów MarVista, składających się z gawędziarzy, twórców i reżyserów po raz pierwszy, których firma często zatrudnia do swoich filmów.

Szew i Scott Greenberg, dyrektor generalny Bento Box, dobrze się znają, a już prowadzono rozmowy na temat potencjalnego rozpowszechniania na arenie międzynarodowej przez firmę MarVista serii animacji należących do Fox Entertainment, począwszy od filmu Dana Harmona. Krapopolis, powiedział Collier. (Nieskryptowalna seria Fox Alternative, w tym Zamaskowany piosenkarz oraz Zmień Ego, są dystrybuowane na całym świecie przez Propagate).

„Scott z Bento Box i ja, którzy byliśmy sąsiadami w MIPCOM, gryzliśmy się trochę, będąc w stanie rozmawiać z międzynarodowymi partnerami, szukając naprawdę innowacyjnych i interesujących ustaleń dotyczących koprodukcji, wczesnych ustaleń dystrybucyjnych” – powiedział Szew. .

Lisa przyszłość MarVisty

Wprowadzony na rynek w 2003 roku, MarVista był poszukiwany przez wielu potencjalnych konkurentów w ciągu ostatnich pięciu lat, a zainteresowanie wzrosło podczas pandemii, przyznał Szew.

„Wychodząc z Covid, z sukcesem, jaki odnieśliśmy pomimo trudności we wczesnych dniach pandemii, po uzgodnieniu i opracowaniu protokołów oraz współpracy z zewnętrznymi partnerami, aby to zrobić, wyszliśmy z Covid jeszcze silniejsi niż my wchodzili w to, ze wszystkimi różnymi platformami, które mają teraz tak ogromne zapotrzebowanie na treści, a zwłaszcza na treści, które można produkować wydajnie i skutecznie” – powiedział.

Kiedy Fox zadzwonił, by rzucić ich kapelusz na ring, Szew zjadł kolację z Collierem. „Spotykając się z nim na tej pierwszej kolacji, było dla mnie bardzo jasne, że mam nadzieję – co teraz zostało potwierdzone – dołączyć do bardzo podobnie myślącej firmy z duchem przedsiębiorczości i przyszłościowym myśleniem, co pozwoli nam kontynuować bądź zwinny i bądź jak najlepszy” – powiedział Szew. „To obietnica, którą złożyłem sobie i moim ludziom, co oznacza, że ​​możemy nadal robić to, co kochamy, ale robimy to z większymi zasobami. Myślę, że niebo jest granicą tego, jaki może być nasz wzrost”.

Pod koniec przejęcia MarVisty przez Fox Entertainment, które nastąpiło po długich zalotach, 2500-godzinna biblioteka firmy nie zostanie automatycznie udostępniona na Tubi.

„Wiele z tego jest już wypowiedziane, jest już przedmiotem okien i nie trzeba dodawać, że będziemy przestrzegać wszystkich tych umów” – powiedział Szew. „Będziemy nadal być dobrymi partnerami i szukać tego, co najlepsze dla treści. Często tam, gdzie rynek wydaje się teraz zmierzać z wieloma możliwościami dla rodzaju taryfy, którą wprowadzamy na rynek, jest naprawdę szybsze działanie, krótsze okna, czasami nie na wyłączność. Tak więc, jeśli rynek się rozwinie, będziemy nadal ewoluować wraz z rynkiem”.

Mimo to „na Tubi jest już MarVista (treść) i na pewno będzie ich więcej”, powiedział Collier, dodając, że dyrektor ds. treści w Tubi, Adam Lewinson i jego zespół, „także entuzjastycznie podchodzili do przejęcia, ponieważ jest to zgodne z ich strategią, zarówno po stronie akwizycyjnej, jak i zdyscyplinowanej, oryginalnej stronie programistycznej.”

Szew podkreślił zaangażowanie firmy w stosunku do dotychczasowych partnerów zewnętrznych po tym, jak stała się częścią Fox. „Nie możemy się doczekać, aby stać się lepszymi partnerami dla istniejących partnerów, z którymi tak ciężko pracowaliśmy, aby dostosować się i służyć, zarówno w kraju, jak i za granicą” – powiedział.

Godne uwagi partnerstwa producenckie MarVista obejmują umowę z Lionsgate na przeróbkę klasycznych filmów telewizyjnych z biblioteki Hearst, a także pakty z WarnerMedia w Ameryce Łacińskiej; i Neshama w Kanadzie.

Najnowsze tytuły innych producentów produkowane i dystrybuowane przez MarVista obejmują nadchodzące premiery Prime Video Boże Narodzenie jest odwołane, z udziałem Hayley Orrantii, Dermota Mulroneya i Janel Parrish; Netflix Miłość do zapadającej się karczmy, z udziałem Christiny Milian i Adama Demosa; Disney Channel/Disney+ z motywami Halloween Trzymany w tajemnicy; Boże Narodzenie w cukierkach dla Food Network/Discovery+; #FBF, niezależna scena dla młodych dorosłych z Ashley Judd; i film w języku hiszpańskim Operación Feliz Navidad dla HBO Max w Ameryce Łacińskiej.

Czy ten post był pomocny?