Skip to content

Telewizja Sony Pictures przejmuje producenta „His Dark Materials” i „I Hate Suzie”, Bad Wolf; Rozszerza ślad produkcyjny w Wielkiej Brytanii

1 de grudzień de 2021
Bad Wolf e1638360896658

Telewizja Sony Pictures Television zasygnalizowała swoje wielkie ambicje związane z dramatem w Wielkiej Brytanii, przejmując większościowy udział w Jego ciemne materiały oraz Nienawidzę Suzie producent Zły Wilk.

Umowa obejmuje scenę dźwiękową Wolf Studios Wales w Cardiff oraz 30% udziałów Bad Wolf w siostrzanej firmie Bad Wolf America. Sony przejmuje również mniejszościowe udziały Sky, HBO i Access Entertainment.

Od czasu wprowadzenia na rynek przez Jane Tranter i Julie Gardner w 2015 roku, Bad Wolf z Cardiff jest jednym z najbardziej utytułowanych producentów dramatów w Wielkiej Brytanii, zamiatając na ceremoniach wręczania nagród dla takich jak Sky’s. Nienawidzę Suzie i HBO Noc, wraz z produkcją ofert premium, takich jak Sky’s Odkrycie czarownic i BBC2/HBO Przemysł.

Niezależny powiedział, że wydał 120 mln GBP (159,8 mln USD) na lokalnych dostawców w latach 2015–2020 i stworzył około 2500 miejsc pracy, spełniając ambicję zapewnienia lokalnego efektu mnożnikowego jeden na 12 po pożyczeniu 4 mln GBP (5,3 mln USD) przez walijski rząd po utworzeniu.

Wayne Garvie, prezes Sony Pictures Television, International Production, powiedział, że niezależny producent „w mgnieniu oka stał się jednym z najbardziej podziwianych producentów dramatów na świecie”.

„Jane i jej zespół zbudowali wspaniały biznes i ustanowili Walię jako ojczyznę jednych z najbardziej fantastycznych opowieści tamtych czasów, a teraz staramy się pomóc im w dalszym rozwoju” – dodał.

Tranter powiedział: „Ostatnie pięć lat było niezwykle satysfakcjonującym doświadczeniem, ponieważ zbudowaliśmy infrastrukturę produkcyjną i kreatywną społeczność opartą na Wolf Studios Wales, która mogłaby konkurować z dowolną produkcją telewizyjną na świecie. Sony Pictures Television podziela naszą wizję rozwoju firmy, a ich natychmiastowe zrozumienie i wiara w etos Bad Wolf sprawia, że ​​są idealnymi partnerami na przyszłość”.

Przejęcie jest zgodne ze strategią Sony polegającą na rozszerzeniu oferty produkcyjnej w Wielkiej Brytanii i wolumenu własności intelektualnej. W ciągu ostatnich dwóch lat firma pozyskała niezależnego producenta dziecięcego Silvergate Media, producenta sportowego i faktograficznego Whisper i Edukacja seksualna niezależna jedenaście.

Transmisja telewizyjna w Wielkiej Brytanii po raz pierwszy poinformowała o transakcji w październiku.

Czy ten post był pomocny?