Skip to content
TV

Finały klasycznego programu telewizyjnego miały duży wpływ na sposób, w jaki Flash wyszedł z anteny

19 de czerwiec de 2023
l intro 1686781726

Komiks DC

Bieganie Barry'ego Allena

Po dziewięciu sezonach na antenie The CW „The Flash” zakończył się w maju 2023 roku, stawiając znak interpunkcyjny na ukochanym Arrowverse. Jak można sobie wyobrazić, zakończenie tak uwielbianej serii jak „The Flash” nie mogło być łatwym wyczynem. Jak zakończyć taki serial w satysfakcjonujący sposób, zadowalając przy tym ogromną większość niezwykle oddanej publiczności? Według showrunnera, Erica Wallace’a, kluczem do zakończenia dziewiątego i ostatniego sezonu „The Flash” było czerpanie wskazówek z niektórych z największych programów telewizyjnych, jakie kiedykolwiek pojawiły się na małym ekranie.

„Oglądałem całą masę finałów seriali i powiem wam te, które kochałem i których używałem jako inspiracji: „Zagubieni”, „Anioł” i „Biuro”, jak na ironię” – powiedział Wallace Entertainment Weekly przed ” Finał Flasha. Oczywiście te programy nie są bardzo podobne narracyjnie do ulubionego DC, chociaż Wallace nie myślał o podobieństwach narracyjnych, kiedy szukał w nich inspiracji. Wyjaśnił, że jego prawdziwym celem było odtworzenie emocji towarzyszących tym zakończeniom. W ten sposób narodził się pełen epizodów, przyjemny ostatni odcinek.

Chociaż to, czy finał 9. sezonu „The Flash” całkowicie utknął w lądowaniu, jest kwestią opinii, większość fanów serialu wciąż miała wiele pochwał do zaoferowania temu odcinkowi.

W finale sezonu 9 fani już tęsknią za Flashem

W następstwie finału 9. sezonu „Flasha”, pomimo wzlotów i upadków programu przez cały czas trwania The CW, fani online nie mogli powstrzymać się od wyrażenia, jak bardzo będą tęsknić za długo emitowaną serią DC.

„Minęło dziewięć długich lat i chociaż widzieliśmy prawie wszystko, co możliwe, pożegnanie wciąż boli” – skomentował Andre The Great na YouTube, a Shadus z TSS przyznał, że chociaż nie chcą, aby seria się skończyła , akceptują fakt, że to już koniec. Tahir Ali posunął się nawet do stwierdzenia, że ​​serial zmienił ich życie, więc z pewnością będą za tym tęsknić teraz, kiedy to się skończyło. „Będę tęsknił za Flashem. Dziękuję za wspomnienia, Grant. Uciekaj Barry, biegnij” — dodał David Smith.

Kilku komentatorów YouTube poświęciło również czas na wsparcie Granta Gustina, który po mistrzowsku ożywił Barry’ego „The Flasha” Allena w programie przez cały czas jego trwania. Na przykład Johannes napisał: „To był zaszczyt oglądać Flasha do samego końca. Grant Gustin zawsze będzie Flashem! Nikt go nigdy nie zastąpi. Ten program zawsze będzie zajmował szczególne miejsce w moim sercu”. Silvestre Villarruel stwierdził również, że są mocno po stronie Team Gustin, a ATAldr twierdził, że Gustin praktycznie nosił program na plecach przez kilka ostatnich sezonów.

Mając za sobą kilka klasycznych finałów telewizyjnych, finał serialu „The Flash”, choć nie doskonały, z pewnością wywarł trwały wpływ na fanów. Z pewnością seria jako całość pozostanie ulubieńcem przez wiele lat.

Czy ten post był pomocny?