Skip to content
TV

Finał pierwszego sezonu Ms. Marvel właśnie powiedział słowo, na które wszyscy czekaliśmy w MCU

13 de lipiec de 2022
l intro 1657725707

Iman Vellani jako Kamala Khan w Pani Marvel

Po zaimponowaniu zarówno fanom, jak i krytykom przez cały sezon, stało się jasne, że „Ms. Marvel” musi pójść na całość lub wrócić do domu z finałem serialu. Na szczęście Kamala Khan (Iman Vellani) nie zawiodła nas w „No Normal”. Poza tym, że w końcu założyła swój kultowy kostium i poprowadziła niecierpliwie wyczekiwaną scenę MCU, ostatni odcinek ujawnił więcej o mocach Kamali w sposób, którego nigdy się nie spodziewaliśmy.

Niezależnie od tego, czy fanom się to podoba, czy nie, przejście Kamali ze strony na ekran spowodowało znaczne zmiany w jej prezentach i sposobie ich zdobywania. W komiksach Kamala zdobywa swoje umiejętności zmiany kształtu po kontakcie z Terrigen Mists, budząc w nastolatce z New Jersey coś, o czym nie wiedziała – nieludzkie geny. Okazuje się, że Kamala dzieli DNA z rasą superistot, które przyjmują ją jako trenującą bohaterkę. Posuwają się nawet do tego, że towarzyszy jej Lockjaw, lojalny psi towarzysz Black Bolt (ostatnio widziano, jak zaniemówiono w „Doctor Strange in the Multiverse of Madness”).

Oczywiście te monumentalne szczegóły pochodzenia Kamali nigdy nie pojawiły się w grze na żywo. Zamiast tego serial ustanawia Ms. Marvel jako Djinn, rasę istot zagubionych w kulturowych mitach i legendach podobnych do Asgardian. To była sprytna zmiana w dziedzictwie Kamali, która, jak przypuszczaliśmy, na tym się skończyła. Jednak w finale Bruno (Matt Lintz) ujawnia, że ​​korzenie Kamali sięgają znacznie głębiej niż oczekiwano, zadziwiając jednym słowem i bardzo znajomą melodią.

Bruno ujawnia, że ​​Kamala może być awangardą mutantów w Ziemi-616

„No Normal” kończy się flash-forwardem po bitwie z Kontrolą Uszkodzeń i Kamalą żegnającą się z Bruno, zanim ten pokieruje CalTech. Oprócz kłótni o to, kto dostanie samochód Kamrana (Rish Shah), Bruno rzuca bombę, która niekoniecznie musi mieć wpływ na Kamalę, ale z pewnością rozwaliła umysły fanów i bębny uszne, słysząc to.

Okazuje się, że najmądrzejszy pracownik Circle Q analizował DNA rodziny Khanów, aby zrozumieć, co wyróżnia Kamalę, czego rezultatem jest coś, czego wcześniej nie widział. „Wiemy, dlaczego masz dostęp do noor i jak możesz nim władać, ale kiedy porównałem cię z resztą twojej rodziny, coś wciąż wydawało się nie tak” – wyjaśnia Bruno, prowadząc swojego przyjaciela do nalegania na więcej informacji. „W twoich genach jest coś innego”, mówi Bruno Kamali. „Jak mutacja”.

Jeśli wrzucenie słowa „M” nie wystarczyło, muzyka na krótko wkradła się w charakterystyczną iterację klasycznej melodii z animowanego serialu „X-Men”, do którego mamy wrócić w „X-Men ’97”. ”. Bystrzy fani pamiętają, że ostatnio usłyszano to po krótkim występie Charlesa Xaviera (Patrick Stewart) „Doctor Strange in the Multiverse of Madness”, zanim Wanda dała mu przystawkę. To może być wreszcie wielki obraz, do którego nawiązał Kevin Feige w czerwcu, w którym Kamala może zobaczyć podróż, która będzie odzwierciedlać zarówno postać z serii filmów „X-Men”, jak i oryginalny komiks „Ms. Marvel”.

Pani Marvel może przejść Rogue jako nasze wprowadzenie do mutantów w MCU

Pani Marvel i Wolverine oraz Hugh Jackman i Anna Paquin w X-Men

Po tym, jak Pani Marvel zakończyła współpracę z Carol Danvers (Brie Larson) i Moniką Rambeau (Teyonah Parris) w „The Marvels”, ostatnie rewelacje dotyczące światowego rocka mogą sugerować, że Khan może mieć poważne zadanie wprowadzenia mutantów do MCU. Działając niemal jako punkt wyjścia w taki sam sposób, jak Anna Paquin jako Rogue w filmie „X-Men” na żywo, Kamala zagłębiając się w swoje nowo odkryte geny, uczyniłaby ją idealną kandydatką do ostatecznego przedstawienia Xaviera i tym podobnych. Co więcej, może to również ustawić ją na spotkanie ze znanym mutantem, który był pierwszym super zespołem dla pani Marvel w komiksach i pierwszym, którego Rogue spotkał w filmie z 2000 roku.

Chociaż Wolverine nie został jeszcze obsadzony w MCU (chociaż wszystkie pazury wskazują na Tarona Egertona przyglądającego się roli), znacząco wpłynął na Kamalę Khan po jej debiucie w Marvel Comics. Pracując razem z nią w „Ms. Marvel” #7 w 2014 roku, Kamala wróciła do Logana, gdy stracił czynnik leczniczy, co doprowadziło do tego, że legendarna legenda o adamantium dała nowemu bojownikowi swoją aprobatę. Mając to na uwadze, byłoby wspaniale, gdyby pierwsze wprowadzenie Ms. Marvel do świata X-Men było z pierwszym, którego spotkała w materiale źródłowym. W końcu Logan świetnie radzi sobie z dziećmi.

Czy ten post był pomocny?