Skip to content

Finał pani Davis: wyjaśnienie aparatu śmierci

18 de maj de 2023
l intro 1684421043

Telewizja

Wylie jest przygotowywany do aparatu

Zawiera spoilery dotyczące odcinka 8 sezonu 1 „Pani Davis”.

Finał sezonu „Pani Davis” w końcu ujawnia, o co chodzi w tytułowym algorytmie-sztucznej inteligencji, ale kto mógł pomyśleć, że tak naprawdę okaże się to drugim najdziwniejszym elementem technologii w odcinku? Gdy dowiadujemy się, że pani Davis jest w rzeczywistości odrzuconą i przerośniętą aplikacją do obsługi klienta Buffalo Wild Wings, nasza uwaga skupia się na trudnej sytuacji Wileya (Jake McDorman), który przygotowuje się do zapłacenia najwyższej ceny za swoje skrzydła. Sposób jego śmierci? Zabójczy rollercoaster.

Możesz być zaskoczony odkryciem, że urządzenie nie jest tak otwarte, jak mogłoby się wydawać. Opierając się na opisie, jak to działa, urządzenie — które ma zapewnić przyjemną śmierć za pomocą serii pętli, których ostatecznie nie jest w stanie znieść ludzkie ciało — jest oparte na prawdziwej koncepcji projektowej znanej jako „Euthanasia Coaster, ” pierwotnie wymyślony przez litewskiego inżyniera Julijonasa Urbonasa (za pośrednictwem MoMA). Został zaprojektowany, aby wywołać różnorodne przyjemne emocje przed widzeniem w tunelu i ostateczną śmiercią.

Pani Davis zapewnia dziwną ostatnią przejażdżkę

Kolejka górska oczywiście nie istnieje w prawdziwym życiu, chyba że jako koncepcja, ale w rzeczywistości jest bardzo podobna do kursu „Pani Davis”, aby algorytm wybrał tak szalony aparat jako ostateczną cenę, jaką ludzie muszą zapłacić dla ich skrzydeł. Oczywiście kolejka górska w serialu różni się nieco od koncepcji Urbonasa, ale zawiera wyraźną serię śmiercionośnych pętli. Jeśli chodzi o widzenie w tunelu, przejażdżka raczej wyraźnie daje Wylie’mu wrażenie „światełka na końcu tunelu”, zabierając go po raz pierwszy do restauracji Jaya (Andy McQueen).

Jest też fakt, że jazda jest ostatecznie nieśmiercionośna, ponieważ cała sprawa ze „skrzydłami” jest w rzeczywistości tylko długim oszustwem pani Davis, aby ludzie niezadowoleni ze swojego życia zyskali poczucie własnej wartości. Mimo to inspiracja koncepcją świata rzeczywistego jest dość wyraźna – serial po prostu idzie w dość dzikim kierunku, jak to często bywa.

Czy ten post był pomocny?