Skip to content

Dlaczego Wiley od pani Davis wygląda tak znajomo

20 de kwiecień de 2023
l intro 1681952534

Telewizyjne dramaty telewizyjne

Wiley ukrywa się pod kamieniem

„Pani Davis” to serial science-fiction, który został wydany na Peacock, stworzony przez Tarę Hernandez i Damona Lindelofa. Historia, która jest równie dziwna, jak poprzednie prace Liondelof nad projektami takimi jak „Watchmen” czy „Lost”, opowiada o zakonnicy Simone (Betty Gilpin) i jej dążeniu do pokonania sztucznej inteligencji, która przejęła kontrolę nad współczesnym społeczeństwem.

Po drodze pomaga jej i przeszkadza jej w równym stopniu Wiley, jej żywiołowy były chłopak – a „żywiołowy” to słowo, które tutaj oznacza „wąsatego kolesia, który jest częścią podziemnej rebelii, w której 100% stanowią inni kolesie”. Tak, to dużo, ale gra go do perfekcji przez ekranowy talent Jake McDorman.

McDorman jest aktorem urodzonym w Teksasie, który gra już od jakiegoś czasu, ma co najmniej 40 kredytów na IMDb, odkąd oficjalnie dołączył do branży w 2003 roku. Karierę McDormana najlepiej podsumowuje stwierdzenie, że jest profesjonalnym himbo. Jego postacie są prawie zawsze ładniejsze niż inteligentne. Ale przynajmniej zwykle są szczerzy. Zazwyczaj.

Ponieważ pojawił się we wszystkim, od „House MD” i „Shameless” po „Watchmen” Lindelofa, tak naprawdę nie można podziwiać całego dorobku w jednym artykule. Mimo to, oto niektóre z jego najbardziej znanych ról.

Jest Raymondem w Akwamarynie, łamaczem serc we wczesnych latach życia

W 2006 roku 20th Century Fox (obecnie 20th Century Studios) wydało „Aquamarine”, komedię romantyczną fantasy opartą na pisarstwie Alice Hoffman. Historia opowiada o Claire (Emma Roberts) i Hailey (JoJo), które spędzają razem ostatnie letnie wakacje, pomagając tytułowej syrenie Aquamarine (Sara Paxton) udowodnić, że jej apodyktyczny mer-tatuś naprawdę istnieje. Jeśli im się nie powiedzie, Aquamarine zostanie zmuszona do zaaranżowanego małżeństwa, ale jeśli im się powiedzie, Aquamarine będzie wolna od haczyka, a dwie dziewczyny otrzymają jedno życzenie, którym się podzielą.

Dla Claire i Hailey to życzenie ma kluczowe znaczenie dla uratowania ich przyjaźni — mama Hailey planuje przeprowadzić się z rodziną za ocean w poszukiwaniu pracy, co mają nadzieję powstrzymać.

Jake McDorman gra Raymonda, ratownika Claire i Hailey I Akwamaryn się podkochuje. Przy okazji, czy wspominaliśmy, że jest to komedia romantyczna dla nastolatków? Raymond jest uosobieniem bicia serca we wczesnych latach życia, od ujmującego uśmiechu, przez opadające włosy, po nieuleczalną potrzebę ratowania konwencjonalnie atrakcyjnych nastolatków przed utonięciem w basenie.

W miarę rozwoju historii Claire i Hailey pomagają Aquamarine w zdobyciu serca Raymonda. Chociaż technicznie im się nie udaje, ponieważ Raymond odmawia wyznania miłości po jednej randce, mer-tatuś Aquamarine decyduje, że platoniczna miłość i prawdziwa przyjaźń Claire i Hailey całkowicie liczą się na całą prawdziwą miłość, i uwalnia Aquamarine z jej zaaranżowanego małżeństwa. W końcu Raymond i Aquamarine nadal spotykają się, robiąc to powoli, tak jak chciał czarujący ratownik.

To Biggles w American Sniper, tragiczna ofiara wojny

Biggles posiniaczony i uśmiechnięty w łóżku

W 2014 roku Warner Bros. Pictures wydało „American Sniper”, dramat wojenny oparty na autobiografii Christophera Kyle’a pod tym samym tytułem. Historia opowiada o Chrisie (Bradley Cooper) od jego wczesnego życia w Teksasie, gdzie jego ojciec nauczył go strzelać, do jego licznych podróży jako US Navy SEAL, gdzie zdobył przydomek „Legenda” i reputację najbardziej śmiercionośnego strzelca wyborowego w Historia wojskowości USA.

Chris stara się utrzymać zdrowe relacje z żoną i dziećmi, ponieważ cały czas poświęca swojej pracy — dopóki nie odkrywa, że ​​jeden z jego dobrych przyjaciół z policji zmarł podczas operacji, która miała naprawić poważny uraz odniesiony w linia służbowa.

Jake McDorman wciela się w postać Ryana, komandosa Navy SEALs, który nosi pseudonim „Biggles”… i był przyjacielem, który zmarł podczas operacji, żołnierzem, który zmienił bieg życia Chrisa.

I chociaż to tragiczne wydarzenie daje Chrisowi wgląd w to, jak wrócić do domu i odbudować swoje relacje, jego związek z wojskiem ostatecznie doprowadzi go do zguby. Wiele lat później, daleko poza wydarzeniami opisanymi w autobiografii Kyle’a, Chris opuszcza dom, aby spędzić dzień z weteranem zmagającym się z zespołem stresu pourazowego. „American Sniper” kończy się tekstem na ekranie, który szczegółowo opisuje, jak ten weteran, Eddie Routh, śmiertelnie postrzelił Chrisa.

To Brian z Limitless, bardzo ograniczony koleś

Brian Finch trzymający czerwoną teczkę

W 2015 roku stacja CBS wypuściła „Limitless”, serial dramatyczny oparty na świecie stworzonym w filmie o tym samym tytule z 2011 roku. Historia opowiada o zagubionym muzyku imieniem Brian po tym, jak tajemniczy amerykański senator zaoferował mu potencjalnie śmiertelną pigułkę, która czyni go hiperinteligentnym na 12 godzin, oraz szczepionkę, która przeciwdziała niebezpiecznym skutkom ubocznym magicznego leku. FBI, nieświadome tego, że reklamuje jeszcze nieoficjalną super szczepionkę, myśli, że jest jedyną osobą odporną na skutki uboczne pigułki i werbuje Briana (i pigułkę NZT-48) do pomocy w różnych przypadkach. Serial nie został dobrze przyjęty, a krytycy podali jego drastyczną zmianę tonalną w stosunku do oryginalnego filmu jako głównego krytyka. Z tego powodu „Limitless” został odwołany po jednym sezonie.

Jake McDorman wcielił się w postać Briana, naszego szczęśliwego chłopaka z dilerem w Senacie. McDorman opisał osobowość Briana Vestal Magazine jako osobę pełną pozytywnej energii i entuzjazmu, co jest naprawdę słodkie. Ale najlepszym sposobem na opisanie jego charakteru jest to, że bez NZT-48 jest po prostu jakimś facetem. On jest dosłownie tylko facetem, to wszystko. Ale z NZT-48? Brian jest prawie tak sprytny, jak każdy inny biały koleś występujący w tematycznej procedurze kryminalnej.

Warto wspomnieć, że Bradley Cooper, który zagrał w oryginalnym filmie, tak bardzo wierzył w serial CBS, że pełnił funkcję producenta wykonawczego. Odkąd Cooper i McDorman pracowali razem nad „American Sniper” w 2014 roku, warto wyobrazić sobie zakulisowe powiązania, które miały tam miejsce, aby wzbudzić takie zaufanie do nieistniejącego już spinoffu „Limitless”.

Jest panem Bruno w Lady Bird, śnie katolickiej uczennicy

Pan Bruno uśmiechnięty

W 2017 roku A24 wydało „Lady Bird”, film o dorastaniu, napisany i wyreżyserowany przez Gretę Gerwig (która dzieli tylko kilka miesięcy od zdominowania świata dzięki „Barbie”). Historia opowiada o Christine (Saoirse Ronan), znanej jako „Lady Bird”, licealistce, która stara się znaleźć wspólny język z matką. Ich związek jest napięty do granic wytrzymałości przez różne poziomy ambicji osobistych, trudną sytuację finansową i całkowity brak umiejętności skutecznego komunikowania się. Wyniki są niechlujne i bardzo, bardzo głośne.

Jake McDorman wciela się w pana Bruno, życzliwego i uważnego nauczyciela algebry w katolickim liceum Christine, którego ciężarna żona wróciła do domu. A jego jedynym celem w „Lady Bird” jest to, że Julie (Beanie Feldstein), najlepsza przyjaciółka Christine, bardzo się w nim podkochuje. Tę sytuację najlepiej ilustruje moment, w którym Julie widzi pana Bruno z żoną (Rebecca Light) i nadal utrzymuje coś, co można określić jedynie jako pożądliwe, tęskne spojrzenie.

I to wszystko, naprawdę. To chyba najmniejsza rola McDormana na liście. Mimo to, kiedy „Lady Bird” zdobyła pięć nominacji do Oscara na 90. ceremonii rozdania Oscarów, McDorman trafił na Twittera reprezentować wysiłki swojego współpracownika, czyli dokładnie takiego rodzaju wspierającej energii, jakiej można oczekiwać od pana Bruno.

To Jeff w Co robimy w ukryciu, najbardziej pechowy człowiek NIE żyjący

Jeff Suckler patrzy na swój telefon

W 2019 roku FX wydało „What We Do in the Shadows”, trwającą serię mockumentarnych horrorów komediowych, stworzoną przez Jemaine’a Clementa. Chociaż opiera się na świecie wprowadzonym po raz pierwszy w filmie o tym samym tytule z 2014 roku i przebiega w podobny sposób, nie jest to bezpośrednia kontynuacja, jak „Limitless” CBS dla swojego filmowego odpowiednika. Historia opowiada o grupie (głównie) wampirów ze starej szkoły, które dzielą dom na współczesnej Staten Island.

Kayvan Novak, Matt Berry i Natasia Demetriou występują jako Nandor, Lazlo i Nadja, trio wampirów z minionej epoki. A potem jest Mark Proksch, który gra Colina Robinsona – wampira energetycznego, którego wszyscy nienawidzą, ale który płaci cały czynsz swoją pracą biurową. Dopełnieniem tej dziwacznej komedii sytuacyjnej jest Harvey Guillén, który gra Guillermo, chowańca Nandora. Zasadniczo jest to ten sam toksyczny związek w sercu „Renfielda”.

Jake McDorman gra Jeffa. Wydaje się być zwykłym człowiekiem, ale w rzeczywistości jest najnowszym wcieleniem ludzkiego kochanka Nadji, Gregora. Ten biedny facet wciąż znajduje Nadję, a potem zostaje ścięty, w każdej iteracji życia – ale to właśnie dostaje za bycie obiektem uczuć żonatego wampira.

Jeff nie wytrzymuje długo z powodu ponownego ścięcia mu głowy, ale kiedy jest na ekranie… nie jest najmądrzejszy. A ten problem tylko się pogarsza, gdy Nadja używa kontroli umysłu, aby zmusić Jeffa do przypomnienia sobie wszystkich jego poprzednich wcieleń na raz. Niektórzy ludzie po prostu nie mogą złapać przerwy.

Czy ten post był pomocny?