Skip to content
TV

Finał House of the Dragon jest najczęściej oglądanym przez HBO od czasu Game of Thrones

25 de październik de 2022
l intro 1666666502

Księżniczka Rhaenyra Targaryen smutna

„House of the Dragon” okazał się godną kontynuacją „Game of Thrones”, przynajmniej w dziale ocen. Seria prequeli zakończyła swój pierwszy sezon najwyżej ocenianym finałem dla HBO od czasu zakończenia swojego poprzednika, ogłosiła Warner Media.

To dobra wiadomość dla HBO, ponieważ sieć dała zielone światło dla drugiego sezonu „House of the Dragon” krótko po premierze serialu, który ostatecznie przyciągnął 20 milionów widzów dzięki oglądaniu pierwszej nocy i kolejnym transmisjom na HBO Max, według The Hollywood Reporter. Premiera serialu („Spadkobiercy smoka”) przyciągnęła w ciągu jednej nocy około 10 milionów widzów, co w rzeczywistości uczyniło ją największą premierą w historii HBO, za pośrednictwem Warner Media. Całkiem wyczyn, jeśli weźmiesz pod uwagę, że jest to dom nie tylko „Gry o tron”, ale także innych ogromnych programów, nowych i starych, od „Rodziny Soprano” po „Sukcesję”.

„House of the Dragon” miał tę zaletę, że był połączony z tak ogromnym show, ale miał też pierwszy sezon, który zadawał wiele pytań. Było mnóstwo smoków, ale także przeskok w połowie drogi, który obejmował przekształcenie niektórych głównych ról, a wszystko, od fetyszy stóp po romanse z wujkiem i siostrzenicą, rozprzestrzeniło się w najnowszym rozszerzeniu uniwersum George’a RR Martina.

Więc jak duży był dokładnie finał „House of the Dragon”?

House of the Dragon wciąż ma drogę do pokonania Game of Thrones

„House of the Dragon” sezon 1, odcinek 10 („Czarna królowa”) przyciągnął 9,3 miliona widzów w noc swojej premiery, według Warner Media. Ta ogromna liczba obejmuje widzów z transmisji na HBO, a także strumieni z HBO Max.

To imponująca liczba, ale nie pasuje do najwyżej ocenianego finału HBO. „Game of Thrones” sezon 8, odcinek 6 („Żelazny Tron”) przyciągnął w porównaniu 19,8 mln widzów, ale serial miał też więcej lat na zbudowanie własnej widowni. Mieszana w najlepszym razie reakcja fanów na ostatni sezon „Gry o tron” może być również czynnikiem wpływającym na wyniki „House of the Dragon”.

Według liczb, które Warner Bros. Discovery opublikował podczas pierwszego sezonu, seria prequeli nie odnotowała zbyt dużego spadku. Wraz z premierą, która przyciągnęła 10 milionów widzów w nocy, gdy została wyemitowana, drugi odcinek serialu („The Rogue Prince”) osiągnął 10,2 miliona widzów.

Warner Bros. Discovery nie podało dokładnych danych dotyczących innych odcinków, ale twierdziło, że oglądalność wzrosła w „House of the Dragon” w odcinku 4 („King of the Narrow Sea”), odcinku 5 („We Light the Way”) i Odcinek 6 („Księżniczka i królowa”), zgodnie z raportem z Variety.

Czy ten post był pomocny?