Skip to content
TV

Finał Andora rzuca okiem na romans, który nieprzyjemnie zaintrygował fanów

23 de listopad de 2022
l intro 1669241974

Syril wyglądający na imperialnego

Absolutnie żaden długoletni widz spinoffowej serii Disney + „Gwiezdne wojny” „Andor” prawdopodobnie nie był zaskoczony większością luźnego zakończenia, które ma miejsce w ostatnim odcinku „Rix Road”. Droga, o której mowa, to trasa konduktu pogrzebowego zaplanowanego dla Maarvy Andor (Fiona Shaw), której śmierć nikogo nie zaskoczyła, gdyż jej pogarszający się stan zdrowia odnotowano w kilku odcinkach. Podobnie decyzja Cassiana Andora (Diego Luna) o powrocie do Ferrix, aby złożyć ostatnie wyrazy szacunku ukochanej adopcyjnej mamie Maarvie, jest całkowicie przewidywalna, choć niezwykle niebezpieczna.

Mniej niż zdumiewający jest również fakt, że sytuacja staje się nieco napięta, gdy Córy Ferrixa i setki innych żałobników Maarvy schodzą na Rix Road i napotykają uzbrojone tam siły Imperium. Równie nieszokujące: bohaterska akcja Cassiana, by uwolnić byłą dziewczynę Bix (Adria Arjona) z jej pobliskiej imperialnej celi więziennej. Wszystko to po prostu służy skutecznemu zamknięciu pętli w różnych wątkach i wątkach pobocznych pierwszego sezonu „Andor”. Ale dynamika potencjalnego romantycznego parowania, o którym zaledwie zasugerowano we wcześniejszych odcinkach, wydaje się nagrzewać w finale — a fani robią zafascynowane podwójne ujęcie.

Miłośnicy Andoru toczą konflikt między zbliżaniem się a unikaniem w sprawie Syril i Dedry

W finale pierwszego sezonu „Andora” bezwzględny przełożony Imperial ISB Dedra Meero (Denise Gough) i mysi były ochroniarz Syril Karn (Kyle Soller) są na tropie Cassiana na Ferrixie. Kiedy tłum na pogrzebie Maarvy wybucha totalnymi zamieszkami, Dedra i Syril ledwo uchodzą z życiem. Ukrywając się w ciasnej przestrzeni, przeżywają bez tchu i niezwykle niezręczną chwilę twarzą w twarz, co prowadzi do tego, co wygląda podejrzanie na czułe spojrzenia. Fani na Twitterze byli zachwyceni i trochę zaniepokojeni.

Reakcja na chwilę, fan Twittera @MarlonDjarin mógł tylko wykrztusić zwięźle: „Więc…Syril i Dedra? Prawda?” W podobnym duchu pasjonat „Andora”. @smileysmile31 odnieśli się do innej centralnej postaci z „Gwiezdnych wojen”, wyrażając jednocześnie aprobatę i niepokój w związku z rodzącą się kombinacją Karneero, mówiąc: „Sprawa z Dedrą i Syrilem jest taka niewygodna i świetna. Nie mogę uwierzyć, że mój facet jest lepszy od starego Benny’ego Solo.” Ponadto, nieco zakłopotany tym, co mogło być rozkwitającym uczuciem między dwoma odrażającymi cesarskimi lokajami, @adaywithshelley napisał na Twitterze: „Kto inny był podobny [shocked, teeth-gritting emoticons] z Deedrą [sic] i Syril [hand-slapped-over-mouth emoticon].” I czując, że ta dwójka faktycznie ma pewne kompatybilne cechy, @InfinityGate napisał na Twitterze: „Aww… Dedra i Syril. Dlaczego nie mogę cię rzucić, bez względu na to, jak nieszczęśliwi lub żałośni oboje jesteście?”

Czy ten post był pomocny?