Skip to content
TV

Filmy i programy telewizyjne Jareda Padaleckiego mają fascynujący trend na Rotten Tomatoes

4 de lipiec de 2023
l intro 1688048622

Telewizja

Walker rozmawia z kapitanem

Niektórzy aktorzy są stworzeni do telewizji, a niektórzy są hodowani na duży ekran. Aktorzy tacy jak Michael C. Hall zakotwiczyli obsadę „Dextera” przez prawie dekadę bez rozpoczynania kariery filmowej. Ellen Pompeo, Zach Braff i Nathan Fillion to inni aktorzy telewizyjni, którzy nigdy nie rozpoczęli kariery filmowej. Po drugiej stronie tego spektrum są Tom Cruise, Brad Pitt i Scarlett Johansson, wielkie gwiazdy filmowe, które nie użyczają swoich talentów na małym ekranie. Jared Padalecki próbował być talentem typu crossover, ale jego praca podąża za interesującym trendem na Rotten Tomatoes — wszystkie jego projekty telewizyjne są świeże, a wszystkie jego filmy jeszcze nie przekroczyły tego progu.

Padalecki jest prawdopodobnie najbardziej znany z roli łowcy demonów Sama Winchestera w filmie Supernatural. Odniósł także sukces jako Dean Forester w Gilmore Girls, serialu skupiającym się na duecie matka-córka w fikcyjnym miasteczku Stars Hollow. Jego filmy były nieco bardziej wymagające, ponieważ większość czasu spędzał na filmach fabularnych, takich jak „House of Wax”, „Cry Wolf” i „Friday the 13th”.

W swoim najnowszym serialu The CW Padalecki dokonuje niemożliwego, zastępując legendarnego Chucka Norrisa i przerabiając „Walker, Texas Ranger”. Wygląda na to, że bez filmów na horyzoncie Padalecki obejmuje swoją osobowość telewizyjną i hamuje skakanie do filmów.

Jego filmy są chybione

Najwyżej ocenianym filmem w filmowym portfolio Jareda Padaleckiego jest dramat survivalowy „Lot Feniksa”. W filmie, w którym występują Dennis Quaid, Tyrese Gibson i Giovanni Ribisi, film przedstawia grupę ludzi, którzy przeżywają katastrofę lotniczą tylko po to, by zgubić się na pustyni. Chociaż otrzymał mieszane recenzje od krytyków, uzyskując 30% punktów, jest to jego najniżej oceniany film wśród fanów, z oceną 40%.

„House of Wax” zawierał obsadę talentów z początku XXI wieku, którzy mieli stać się kolejnymi wielkimi gwiazdami Hollywood, ale nie do końca spełnili te oczekiwania. Chad Michael Murray („One Tree Hill”, „A Cinderella Story”), Elisha Cuthbert („24 godziny”, „Dziewczyna z sąsiedztwa”) i Paris Hilton („The Hottie & the Nottie”, „The Simple Life”) wszyscy zagrali z Padaleckim w filmie, który otrzymał nieco niższą ocenę krytyków, zdobywając 27%. Jednak wśród fanów wypadła lepiej, zdobywając ocenę 43%.

Kolejny niewypał filmowy Padaleckiego, zatytułowany „Cry Wolf”, opowiada o grupie licealistów z bogatej szkoły z internatem, którzy cierpią z powodu kłamstw. Film otrzymał 23% od krytyków, kontynuując krytyczną spiralę spadkową, ale 51% od fanów, co pokazuje trend wzrostowy wśród ogółu widzów. Jego najnowszym horrorem była część klasycznej serii horrorów z 2009 roku, „Piątek trzynastego”. Krytycy i widzowie pozostali zgodni z trendem, przyznając mu odpowiednio 25% i 46%.

Jego programy telewizyjne to hity

Walker oddala się od swojego domu

Praca Jareda Padaleckiego na małym ekranie obfituje w sukcesy. Wyrobił sobie markę, kiedy pojawił się w 63 odcinkach „Gilmore Girls”. Jego postać, Dean, była idealną parą dla Rory’ego Gilmore’a (Alexis Bledel), ponieważ przez całą serię pojawiali się ponownie, ponownie. „Gilmore Girls” zdobyło 86% zarówno od krytyków, jak i publiczności, rozpoczynając ten trend.

Umocnił swoje dziedzictwo w telewizji, kiedy dostał rolę jednego z braci Winchester w „Supernatural”. On i jego współpracownik Jensen Ackles pojawili się w 327 odcinkach w ciągu 15 sezonów. Serial zdobył aż 93% krytyków i 72% widzów, co czyni braci Winchester dwiema najbardziej kultowymi postaciami walczącymi z siłami nadprzyrodzonymi w telewizji.

Padalecki ma teraz trzy sezony w swoim nowym serialu „Walker” w The CW. W remake’u wciela się w Cordella Walkera, pierwotnie granego przez Chucka Norrisa. Podczas gdy ponowne wcielenie się w bardzo dobrze znaną postać jednego z najbardziej kultowych aktorów jest trudne, odtwórca roli Padalecki zdobył 92% punktów wśród widzów, kontynuując swój trend bycia bardzo odnoszącym sukcesy aktorem telewizyjnym, pomimo ciągłego braku znak w filmach fabularnych.

Czy ten post był pomocny?