Skip to content

FBI napada na Mar-A-Lago, gdy wykonuje nakaz wyszukiwania, mówi Donald Trump

9 de sierpień de 2022
AP22220663447757

FBI dokonało nalotu na Mar-A-Lago, wykonując w poniedziałek nakaz przeszukania nieruchomości, powiedział Donald Trump.

Nie jest jasne, dlaczego FBI uzyskało nakaz przeszukania, ale The New York Times poinformował, że było to związane ze śledztwem w sprawie pudeł z tajnymi materiałami, które zostały przywiezione do Mar-A-Lago po zakończeniu prezydentury Trumpa, a nie przekazaniu National National. Archiwa.

Nalot pojawia się również, gdy Departament Sprawiedliwości bada postępowanie Trumpa związane z 6 stycznia, poinformował w zeszłym miesiącu The Washington Post.

Wiadomość o nakazie przeszukania byłego prezydenta, uważana za bezprecedensową, szybko zdominowała relacje w wiadomościach kablowych. Zazwyczaj, aby sędzia podpisał nakaz przeszukania, musi istnieć prawdopodobna przyczyna popełnienia przestępstwa, powiedział starszy analityk prawny Elie Honig w CNN. Sieć poinformowała, że ​​agenci przybyli w poniedziałek rano i pozostali tam przez kilka godzin.

Trump powiedział w oświadczeniu: „To mroczne czasy dla naszego narodu, ponieważ mój piękny dom, Mar-A-Lago w Palm Beach na Florydzie, jest obecnie oblegany, najeżdżany i okupowany przez dużą grupę agentów FBI. Nic takiego nigdy wcześniej nie zdarzyło się prezydentowi Stanów Zjednoczonych”.

Powiedział, że „po pracy i współpracy z odpowiednimi agencjami rządowymi ten niezapowiedziany nalot na mój dom nie był ani konieczny, ani właściwy”.

Trump sprzeciwiał się akcji FBI, twierdząc, że „włamali się nawet do mojego sejfu”.

„Jaka jest różnica między tym a Watergate, gdzie agenci włamali się do Demokratycznego Komitetu Narodowego? Tutaj, na odwrót, Demokraci włamali się do domu 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych”.

Komentatorzy Fox News powtórzyli ataki Trumpa na działania FBI jako motywowane politycznie, mimo że obecny dyrektor, Christopher Wray, został przez niego mianowany.

Wcześniej w poniedziałek Axios opublikował zdjęcia toalet z podartymi wiadomościami w misce. Zdjęcia zostały pozyskane przez Maggie Haberman z The New York Times, której nadchodząca książka będzie zawierać szczegół, że pracownicy Białego Domu czasami znajdowali w toalecie zwitki papieru, które uważano za wrzucone tam przez Trumpa.

The Times i inne media doniosły o trwającym dochodzeniu w sprawie postępowania Trumpa z tajnymi dokumentami. Archiwum Narodowe odkryło w styczniu, że do Mar-A-Lago wywieziono 15 pudeł z dokumentami. Po ich zwrocie archiwiści „zidentyfikowali przedmioty oznaczone jako poufne informacje bezpieczeństwa narodowego w skrzynkach”, napisał David Ferriero, archiwista Stanów Zjednoczonych w liście do rep. Carolyn Maloney (D-NY) na początku tego roku.

Pojawiły się oznaki, że Departament Sprawiedliwości nasilił śledztwo z 6 stycznia i rolę Trumpa i jego kluczowych doradców. Prokuratorzy podobno przesłuchiwali świadków przed Wielkim Jury, w tym niektóre osoby, które pojawiły się przed Komitetem 6 stycznia.

Więcej w przyszłości.

Czy ten post był pomocny?