Skip to content

Donald Trump mówi, że uruchamia sieć mediów społecznościowych

21 de październik de 2021
AP21265566037671 1

Donald Trump powiedział, że uruchamia nową usługę mediów społecznościowych, Truth Social, za pośrednictwem nowo utworzonej firmy Trump Media and Technology Corp.

Zgodnie z komunikatem prasowym Truth Social wejdzie na rynek w całym kraju w pierwszym kwartale 2022 r., a wersja beta zostanie uruchomiona w przyszłym miesiącu.

Zgodnie z zapowiedziami, firma planuje również subskrypcyjną usługę wideo na żądanie TMTG+, która będzie zawierać programy rozrywkowe „nie budzące się”.

Nowa spółka powstaje w wyniku połączenia z Digital World Acquisition Corp., z Trump Media and Technology Corp. jako spółką notowaną na giełdzie, która podlega zatwierdzeniu przez organy regulacyjne i akcjonariuszy. Digital World to tak zwana spółka przejęć specjalnego przeznaczenia, która została założona wyłącznie w celu połączenia z innym podmiotem w ramach pierwszej oferty publicznej.

Zgodnie z zapowiedzią, misją firmy jest „stworzenie rywala dla liberalnego konsorcjum medialnego i walka z firmami Big Tech z Doliny Krzemowej, które wykorzystały swoją jednostronną siłę do uciszenia głosów sprzeciwu w Ameryce”. Trump próbuje stworzyć nową platformę mediów społecznościowych, odkąd po powstaniu z 6 stycznia został wykluczony z Twittera i Facebooka, a także innych platform. Twitter cytował posty Trumpa jako naruszające jego politykę przeciwko gloryfikacji przemocy.

Ale główne platformy zaprzeczyły, że mają uprzedzenia wobec konserwatywnych głosów, mimo że jest to ulubiony punkt rozmów po prawej stronie. Tymczasem prawicowe postacie rutynowo dominują na listach najpopularniejszych postów na Facebooku.

„Stworzyłem Truth Social i TMTG, aby przeciwstawić się tyranii Big Tech” – powiedział Trump.

Patrick Orlando, prezes i dyrektor generalny Digital World Acquisition Corp., powiedział, że „powierzyli sobie 293 miliony dolarów, przy założeniu minimalnych umorzeń, które mogą zwiększyć skalę TMTG, w tym świadczyć wiodące usługi technologiczne na światowym poziomie w celu budowania silnych i bezpiecznych sieci społecznościowych i różnorodna oferta medialna”.

W komunikacie prasowym zapowiedziano również, że Scott St. John będzie pełnił funkcję lidera operacji korporacyjnych TMTG+. St. John był producentem wykonawczym Deal of No Deal, America’s Got Talent i innych teleturniejów.

W maju Trump uruchomił bloga, który umożliwił użytkownikom udostępnianie swoich postów na własnych kontach. Ale przy małym ruchu zakończyło się po niecałym miesiącu. Jego rzeczniczka, Liz Harrington, zamieszcza na Twitterze większość swoich ostatnich oświadczeń.

Truth Social ma stronę, na której użytkownicy mogą zapisać się na listę oczekujących. Zawiera również warunki korzystania z usługi, które obejmują długą listę zabronionych działań, w tym wykorzystywanie treści z witryny do „nękania, wykorzystywania lub krzywdzenia innej osoby”. Użytkownicy muszą również zgodzić się, aby nie „oczerniać, nie niszczyć ani w inny sposób szkodzić, naszym zdaniem, nam i/lub Witrynie”.

Czy ten post był pomocny?