Skip to content

„Fast X” wkracza na obroty z 33 milionami dolarów pierwszego dnia za granicą – International Box Office

18 de maj de 2023
2558 D102 00097R e1676044891713

CZWARTKOWA AKTUALIZACJA, Odśwież najnowsze…: Universal’s Szybki X oficjalnie otwarty w środę na 12 międzynarodowych rynkach kasowych, rozkręcając się z 32,9 mln USD (w tym środowe zapowiedzi na kolejnych 38 rynkach). Film jest numerem jeden we wszystkich centrach, w których został otwarty, w tym w Chinach, Francji, Niemczech i Korei.

Jak dotąd wiodąca gra Chiny, który ma do czwartku 25,7 mln USD bieżącego dochodu (zwróć uwagę, że czwartkowe dane nie są uwzględnione w powyższej sumie 32,9 mln USD ze środy). Jak zauważono wczoraj (patrz poniżej), początek jest zachęcający, biorąc pod uwagę niedawne niskie nastroje publiczności wobec hollywoodzkich filmów na rynku. Szybki X utrzymał ocenę 9 na Maoyan i zdobył największe środowe otwarcie roku dla dowolnego filmu w ChRL.

W Meksyka po lokalnym wydarzeniu promocyjnym z udziałem 6000 fanów, franczyzowy wpis wyreżyserowany przez Louisa Leterriera zarobił szacunkowo 2,1 miliona dolarów na środowych pokazach, zgodnie ze środą otwarcia F9 i największy wynik przedpremierowy roku (55% przed Strażnicy Galaktyki vol. 3).

Francjaz 1,8 miliona dolarów z 813 ekranów w środę, dał FX tylko drugi co do wielkości dzień otwarcia w 2023 roku Film Super Mario Bros. Wynik pierwszego dnia jest zgodny z Hobbsa i Shawapowyżej Top Gun Maverick (+24%), GOTG3 (+50%) i Ant-Man Quantumania (+75%).

Niemcy zarobił 1,5 miliona dolarów na otwarciu w środę, osiągając 88% powyżej F9.

Tymczasem przy 1,4 miliona dolarów Indonezja dał rodzinie Toretto największy w historii dzień otwarcia filmu innego niż superbohater, największy dzień otwarcia serii i największy dzień otwarcia wszechczasów dla filmu Universal.

WIĘCEJ…

POPRZEDNIE, ŚRODA: Universal’s Szybki X uruchomił swoje silniki za granicą, otwierając się zwłaszcza w Chinach i Korei w środę i taktując 18,4 miliona dolarów tylko z tych dwóch rynków.

Odcinek franczyzowy wyreżyserowany przez Louisa Leterriera zaczął się dobrze Chiny, biorąc dziś szacunkowo 17,4 miliona dolarów, w tym 2,7 miliona dolarów z koncertów o północy. Dominuje na rynku z 84% całkowitych kas i ma świetną 9 od widzów na Maoyan. To jest powyżej F9jest 7,8.

Środa jest również czwartym co do wielkości dniem otwarcia filmu studyjnego w Chinach od początku pandemii, a wszystkie inne filmy przed nią otwierane są w piątek, a nie w środę nieświąteczną. Jest to szczególnie zachęcające, biorąc pod uwagę, że sentyment do hollywoodzkich filmów na rynku był ostatnio co najmniej chłodny. Wynik to 84% piątkowej premiery Avatar: Droga wody i 2,6x piątkowe otwarcie Strażnicy Galaktyki vol. 3który sam dostarczył ostatnio trochę maści.

Mimo to wyniki w dniu otwarcia są poniżej innych filmów z serii (które otworzyły się w weekend iw innym klimacie w Chinach). Szybki XŚroda wypadła 57% poniżej Hobbsa i Shawa i 68% poniżej F9. W porównaniu do innych środowych premier, FX mieści się w zakresie Avengers: Czas Ultrona I Świat jurajski.

Chociaż Chiny były ogromnym rynkiem dla franczyzy Fast & Furious, pozostaje tu huśtawka, biorąc pod uwagę niedawne niepewności. Będziemy go uważnie obserwować przez cały weekend.

Korea również otwarty dzisiaj z 1 mln USD i 60% udziałem w rynku. To 86 proc F830% powyżej F7 i poniżej obu F9 I Hobbsa i Shawa który był otwarty w święta państwowe. Reakcje publiczności są silne z wynikiem 94% CGV Egg powyżej F9 89%.

Dziś otwarte zostały również takie kierunki jak Francja i Niemcy. Jutro podamy te numery. Razem Szybki X ukaże się w ten weekend na 84 rynkach zagranicznych.

Aktualizacje, które nadejdą…

Czy ten post był pomocny?