Skip to content

„Avatar: Droga wody” rośnie do 1,38 miliarda dolarów na całym świecie w trzeci weekend i zbliża się do 1 miliarda dolarów za granicą – International Box Office

1 de styczeń de 2023
MCDAVTH WD011

Odśwież najnowsze…: Jamesa Camerona Avatar: Droga wody wszedł w Nowy Rok z innym 186,7 mln USD z 52 rynków międzynarodowych za ok 1,379 mld USD globalny cum do tej pory. Łącznie z Chinami, film wzrósł o 6% w porównaniu z ramką świąteczną z zeszłego weekendu za granicą (z wyłączeniem Chin, to było nawet z ostatnią sesją). Międzynarodowy box office jest obecnie szacowany 957 milionów dolarówoznaczający Droga wody przekroczy 1 miliard dolarów za granicą na początku tego tygodnia; kiedy tam dotrze, będzie to dopiero drugi film do testu porównawczego w erze pandemii.

Tytuł 20th Century Studios/Disney jest obecnie 15. największym filmem wszechczasów na świecie, wyprzedzając Harry Potter i Insygnia Śmierci część 2.

Za granicą pozostaje nielokalnym filmem nr 1 na wszystkich rynkach i jest 13. największą międzynarodową premierą w historii. To także najbardziej dochodowe wydawnictwo roku na morzu i drugie w czasie pandemii.

Środkowe tygodnie były bardzo silne, a większość rynków odnotowała trzeci weekend, który był wyższy niż drugi (który rozgrywał się w Boże Narodzenie), w tym w Wielkiej Brytanii (+51%), Australii (+44%), Niemczech (+40%), Francja (+24%), Włochy (+4%), Brazylia (+1%) i Meksyk (+1%). Wielu innych zauważyło niewielkie spadki.

Chinyktóry początkowo był niepokojący, odnotował 42-procentowy skok w stosunku do ostatniego weekendu, publikując szacunkową kwotę 36,9 mln USD za sesję, która podnosi szacowany wynik do 152,8 mln USD, wyprzedzając Dominium świata jurajskiego jako największy hollywoodzki import roku. Lokalna platforma biletowa Maoyan zwiększyła swoją ostateczną prognozę do 1,48 miliarda RMB (210 milionów dolarów), co przy kursach historycznych przewyższyłoby oryginalne wyniki pierwszego filmu na rynku.

W ujęciu regionalnym Europa zarobiła do tej pory szacunkowo 428 mln USD (70% formatów 3D/premium), region Azji i Pacyfiku – 424 mln USD (70% 3D/PLF), a Ameryka Łacińska zgromadziła szacunkowo 103 mln USD (53% 3D/PLF). PLF).

W trzeci weekend od premiery Na’vi pretenduje do tytułu najbardziej dochodowego tytułu w erze pandemii we Francji, Włoszech, Austrii, Czechach, na Węgrzech, w Bułgarii i na Litwie; oraz największy film studyjny o pandemii w Korei, Wietnamie, Indiach i Tajlandii.

Do tej pory 10 największych rynków zagranicznych to Chiny (152,8 mln USD), Francja (95,1 mln USD), Korea (74,9 mln USD), Niemcy (67,2 mln USD), Wielka Brytania (54,2 mln USD), Indie (49,3 mln USD), Meksyk (37,3 mln USD), Australia (34,3 mln USD), Włochy (30,5 mln USD) i Hiszpania (28,3 mln USD).

Podczas gdy na niektórych rynkach offshore wakacje kończą się w tym tygodniu, na kilku nadal trwa lokalny okres wakacyjny.

W globalnym IMAXie, Droga wody wzrosła o 4% w ten weekend, publikując 2nd najlepszy wynik w historii 3r & D weekend z 28,6 milionami dolarów. W ciągu 19 dni osiągnął 152,2 miliona dolarów w światowych kasach IMAX, teraz tylko w tyle Avatar, Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy oraz Avengers: Koniec gry dla formatu. Część offshore światowej sumy wynosi 96,9 mln USD, 3r & D najwyższy w historii międzynarodowy IMAX brutto, z tyłu Etap końcowy i pierwszy Awatara. Chiny dostarczyły ramę morską o wartości 6,8 mln USD, co stanowi wzrost o 19 proc.

Osiemnaście krajów wita Nowy Rok z Avatar: Droga wody teraz oficjalnie ich największa w historii premiera IMAX (rosnąca lista obejmuje takie kluczowe rynki jak Indie, Niemcy, Tajlandia i Korea Południowa, a także Francja, Turcja, Włochy, Belgia i Szwajcaria).

Tymczasem Universal/DreamWorks Animation Kot w butach: Ostatnie życzenie kontynuował ekspansję międzynarodową w ten weekend na kolejnych 18 rynkach, zwiększając ich łączną liczbę do 71. Sesja noworoczna wzrosła o 15% w przypadku wstrzymania 22,5 miliona dolarów i 68,8 mln USD cume do biegania za granicą. Na całym świecie kontynuacja ma 129,6 mln USD w kotku. Z wyłączeniem Chin Kot 2 jest zgodne z Śpiewaj 2 w tym samym punkcie na morzu.

Australia był głównym nowym otwieraczem z 3,4 miliona dolarów na drugim miejscu. Zadebiutował w poniedziałek, święto na dole, i mocno zapowiadał się w środku tygodnia. Zgodnie z oczekiwaniami działalność sylwestrowa była ograniczona na całym rynku, ale recenzje są pozytywne i przed nami pas startowy. Weekend otwarcia z wyłączeniem pokazów przedpremierowych jest ponad dwukrotnie większy Śpiewaj 2również wchodząc powyżej Encanto, Kokosowiec oraz Ferdynand.

W Ameryka środkowaodtwórca roli Antonio Banderasa zaliczył największy czwartkowy dzień otwarcia dla dowolnego tytułu DWA, osiągając 1,7 miliona dolarów w ramce powyżej Encanto, Śpiewaj, Śpiewaj 2 oraz Ferdynand. W Wietnam, Kot złapał 2nd największą sobotę otwarcia animowanego tytułu w erze pandemii i zarobił 700 000 $ przez cały weekend, w tym mocne zapowiedzi świąteczne w zeszły weekend. Wietnam, Malezja, Hongkong, Tajlandia i Singapur osiągnęły szczyty w historii Śpiewaj 2.

Inne starty w cenie Chile (600 tys. USD), Nowa Zelandia (500 000 USD) i Indonezja (400 000 USD). Nowa Zelandia była ponad trzykrotnie większa niż Śpiewaj 2ponad dwukrotnie Encanto i powyżej Kokosowiec.

Francjanajwiększy jak dotąd rynek, odnotował wzrost o 8% w porównaniu z ramką świąteczną i osiągnął 12,7 mln USD. Niemcy odnotował wzrost o 73% do poziomu 5,1 mln USD i Meksyk spadł zaledwie o 17%, przekraczając żywotność Encanto z 6,6 miliona dolarów do tej pory. Gdzie indziej, Włochy do tej pory wzrosła o 140% do 4,4 mln USD. W Chiny, Kot zdobył mocny wynik 9,3 na Maoyan i zarobił teraz 1,3 miliona dolarów w zmieniających się warunkach rynkowych. Przed nami jeszcze Korea i Brazylia w następny weekend, Wielka Brytania w lutym i Japonia w marcu.

Sony/TriStar Whitney Houston: Chcę z kimś zatańczyć boogie do mocnego zwiększa tę sesję z przestojami o 29%. Weekend był dobry dla 8,3 miliona dolarów na 44 rynkach zagranicznych na całym świecie 13,1 miliona dolarów. Warto zauważyć, że Wielka Brytania uruchomiony z 4,1 miliona dolarów i Australia podskoczył do 1,5 miliona dolarów. Niemcy, Holandia i Włochy odnotowały silne wzrosty. Przed nami jeszcze Brazylia i Meksyk w styczniu oraz Korea w marcu.

Universal również wcześnie wyruszył za granicę na przerażającą lalkę Blumhouse M3GAN z weekendem o wartości 3,3 miliona dolarów. Meksyk zarobił 1,7 miliona dolarów, zgodnie z Czarny telefon oraz Francja dostarczył 1,4 miliona dolarów, w tym dzień otwarcia największego horroru w roku. Uruchomienie jest zgodne z Uśmiechnij się oraz koniec Halloween, i powyżej Chłopiec oraz Czarny telefon). Wdrażanie trwa do stycznia, a następnie w Japonii w czerwcu.

RÓŻNE ZAKTUALIZOWANE CUMES/WAŻNE

Lyle, Lyle Krokodyl (SNY): weekend 3,5 mln USD (51 rynków); 49 mln USD na całym świecie / 95,6 mln USD na całym świecie

Gwałtowna noc (UNI): weekend 766 000 USD (75 rynków); 25,3 mln USD na całym świecie / 72,8 mln USD na całym świecie

Musical Matylda Roalda Dahla (SNY): weekend za 2,7 mln USD (tylko Wielka Brytania); 25,5 miliona dolarów w Wielkiej Brytanii

Czarna Pantera: Wakanda na zawsze (DIS): 2,6 mln USD w weekendy międzynarodowe (50 rynków); 380,5 mln USD na całym świecie / 818,5 mln USD na całym świecie

Czy ten post był pomocny?