Skip to content
TV

Fani The Walking Dead głosują na swojego ulubionego romantycznego partnera dla Daryla i nie jest to Carol

28 de styczeń de 2023
l intro 1674484841

Daryl Dixon z podbitym okiem na The Walking Dead

Nawet w czasie apokalipsy zombie uświęcona tradycja wysyłania postaci musi być uszanowana. W „The Walking Dead” pojawiło się wiele romantycznych par. Nawet w sezonie 1 istnieje coś w rodzaju trójkąta miłosnego między Rickiem (Andrew Lincoln), Lori (Sarah Wayne Callies) i Shane’em (Jon Bernthal). Miłość Glenna (Steven Yeun) i Maggie (Lauren Cohan) jest zarówno wzruszająca, jak i tragiczna. Związek Yumiko (Eleanor Matsuura) i Magny (Nadia Hilker) sięga około dekady.

I oczywiście więź między Rickiem i Michonne (Danai Gurira) okazała się dużo silniejsza niż zniknięcie Ricka. Wydaje się, że ten ostatni stał się szczytem postapokaliptycznego romansu. „To epicka historia miłosna” – powiedział showrunner Scott M. Gimple gospodarzowi „Talking Dead” Chrisowi Hardwickowi w „The Walking Dead Universe Preview 2022” (za pośrednictwem Entertainment Weekly). „Ale to epicka i szalona historia miłosna”.

Jedną zagadką wirującą pośród wszystkich tych połączeń i zerwań jest Daryl (Norman Reedus). Ocalały dzierżący kuszę zawsze wydawał się najwygodniej czuć się sam, co wcale nie znaczy, że okazał się niezdolny do tworzenia bliskich więzi. Iskry z pewnością latają między nim a Leah (Lynn Collins) i Connie (Lauren Ridloff). Jednak jego głęboka, pozornie nierozerwalna przyjaźń z Carol (Melissa McBride) jest najtrwalsza w „The Walking Dead”, sięgając aż do pierwszego sezonu.

Romans Daryla i Carol?

Więź między Carol i Darylem jest tak silna, że ​​przez jakiś czas pracowano nad spin-offem Daryla i Carol, chociaż pomysł został niestety przekształcony w solowe przedsięwzięcie Daryla Dixona po tym, jak Melissa McBride nie była w stanie sfilmować serialu w Europa. Wiele bliskich przyjaźni przeradza się w coś więcej, nawet w światach o wiele bardziej niebezpiecznych niż nasz. W miarę jak przyjaźń Carol i Daryla ewoluowała przez 11 sezonów „The Walking Dead”, wiele osób spekulowało, czy może to zmierzać w kierunku romansu, szczególnie po rozstaniu Carol z królem Ezekielem (Khary Payton) po śmierć ich adoptowanego syna, Henry’ego (Matt Lintz), w sezonie 9.

Pod koniec sezonu 10 krytycy, tacy jak Renaldo Matadeen z CBR.com, komentowali „mieszane wiadomości”, które program wydawał się wysyłać na temat kultowego duetu. Te mieszane komunikaty wydawały się również źródłem napięć we własnych związkach Carol. Pomimo wyraźnej próby obrania głównej drogi, zazdrość Ezechiela o Daryla jest oczywista. Wątki „czy oni, prawda?” absolutnie budować. I choć może się wydawać oczywiste, że każdy fan „The Walking Dead” zasadniczo wysyłał Carol i Daryl, zaskakująco tak nie było.

Najwięcej głosów zdobyła para Daryla i Connie

Connie w Commonwealth w The Walking Dead

Opublikowana przez usuniętego użytkownika w subreddicie r/thewalkingdead ankieta pytała, który statek Daryla jest najlepszy. Spośród 1300 oddanych głosów, to Daryl i Connie zajęli pierwsze miejsce. W rzeczywistości nie było nawet blisko. Pomysł pojedynku między nimi miał 538 głosów, podczas gdy drugie miejsce miało 292.

Mówiąc o drugim miejscu, być może nie było zaskoczeniem, że była to opcja „samotnego wilka” Daryla, który pojawia się w ankiecie jako „aseksualny Daryl” (chociaż, jak wyjaśnia komentarz u/HisDarkOmens, wiele osób identyfikujących się jako aseksualni wciąż są chętni do umawiania się na randki i tworzenia romantycznych związków). Z 18 głosami mniej niż wiecznie samotny Daryl to para między Darylem i Carol, a następnie Daryl i dawno zmarła siostra Maggie, Beth (Emily Kinney), a na samym końcu Daryl i Leah.

Po pierwszym pojawieniu się w sezonie 9 Connie stała się popularną postacią samą w sobie. Sama Lauren Ridloff wyraziła zainteresowanie możliwością stworzenia spin-offu prequelu, skupiającego się na procesach Connie i jej siostry Kelly (Angel Theory) (za pośrednictwem Entertainment Weekly). Jeśli chodzi o Daryla i Carol, ich decyzja, by pójść własnymi drogami jako najlepsi przyjaciele, jest jednym z bardziej poruszających momentów w finale serialu „The Walking Dead”. Sama Melissa McBride tak myślała; zarówno ona (za pośrednictwem Entertainment Weekly), jak i Norman Reedus (za pośrednictwem Entertainment Weekly) mieli trudności z powstrzymaniem emocji przed przejęciem władzy podczas kręcenia.

Czy ten post był pomocny?