Skip to content

Fani Sons Of Anarchy mają poważne problemy ze scenami w Irlandii Północnej

10 de sierpień de 2022
l intro 1660100818

Chipsy poważne

W połowie trzeciej części „Sons of Anarchy” Kurta Suttera, trwającej siedem sezonów opowieści FX o gangu motocyklowym z fikcyjnego miasteczka Charming w Kalifornii, nasi nieustraszeni wyjęci spod prawa antybohaterowie trafiają na Wyspę Północną. Po tym, jak Jax Charliego Hunnama, ówczesny wiceprezes SAMCRO (Sons of Anarchy Motorcycle Club Redwood Original) odkrywa, że ​​jego syn Abel (Ryder Londo) został porwany przez członka True IRA Camerona Hayesa (Jamie McShane), udaje się do Belfastu, aby odzyskać syna i krzyżuje się z oddziałem gangu za granicą. W trakcie wydarzeń gangster zdrajca Jimmy O (Titus Welliver, znany z „Boscha”) próbuje wykorzystać Abla do ratowania siebie.

Sama fabuła może doskonale współgrać z intensywnym i krętym podziemiem kryminalnym serii, ale odpowiedź na wieloodcinkowy wątek (który zaczyna się za granicą od odcinka 8, zatytułowanego „Lochán Mór”), ​​nie miał wiele wspólnego z fabułą. . W sfrustrowanym poście na Reddicie fanka zwróciła uwagę na litanię niepowodzeń serialu w odniesieniu do jego scenografii, ostatecznie mówiąc: „jako Irlandczyk z Północy ogląda w szczególności ten sezon, trudno go oglądać sceny „Belfast”. Ale nie tylko nasi przyjaciele zza przysłowiowego stawu mieli problem z odcinkami. Zarówno krajowi, jak i międzynarodowi fani i krytycy uznali, że odcinki „Sons of Anarchy” Goes Abroad są w najlepszym razie głupie, aw najgorszym straszne i obraźliwe, z powodów, których można by łatwo uniknąć, gdyby serial włożył więcej wysiłku w jego przedstawienie.

Od akcentów po estetykę, Sons of Anarchy pomylili Belfast

Jak napisał brytyjski użytkownik u/wdw2003 na subreddicie serialu, „sceny z Irlandii Północnej były trudne do oglądania. Sceny wewnętrzne były jak coś ze znacznie wcześniejszej dekady… Ponadto niektóre ujęcia zewnętrzne musiały zostać nakręcone w Kalifornia”. Okazuje się, że obserwacja kibica była trafna. Chociaż kilka scen trzeciego sezonu rzeczywiście kręcono w Belfaście i okolicach, większość kręcono w Los Angeles, aby obniżyć koszty (według Los Angeles Times). Chociaż serial można wybaczyć za budżetowy brak regionalnego realizmu, jego ogólny obraz kraju był jeszcze bardziej niepokojący dla wielu. Jak napisał Stuart Anderson z Den of Geek: „Wizerunek Kurta Suttera przedstawiający Irlandczyków i Irlandczyków jest trochę zawstydzający”.

Od „irlandzkiej” wersji utworu otwierającego (mieszanka, którą jeden fan nazywa „oryginałem zremiksowanym z reklamą Irish Spring”, a druga, „muzyką wstępu do skrzypiec de Dee”, według Reddita), po często krytykowane akcenty, do przestarzałego przedstawienia estetyki kraju, wielu fanów uważało, że serial nie wydobył swojego wizerunku kraju i jego kultury z królestwa kreskówkowego, przestarzałego i stereotypowego. „Czy Kurt Sutter oglądał tylko zdjęcia z lat 80.” zapytał u/AntonyIsOnFire.

Jednak inni po prostu nie mogli zignorować akcentów. „Welliver był mocno na terytorium Lucky Charms” – napisał użytkownik u/enygma9753 w jednej z wielu dyskusji fanów na ten temat. „Będąc sam z Irlandii Północnej, w rzeczywistości sprawia mi to wzdrygnięcie” – czytamy w oryginalnym poście w wątku. „Wydaje się, że Ameryka ma sposób, w jaki myślą, że Irlandczycy mówią, podczas gdy w rzeczywistości nie brzmimy tak… nawet kilku irlandzkich aktorów musiało zmienić swój akcent na ten fałszywy amerykańsko-irlandzki akcent”.

Krytycy są zgodni, że Sons of Anarchy powinni zrobić to lepiej

Motocykliści w "Irlandii Północnej”, czyli SoCal

Od czasu do czasu (czytaj: często) fandomy stają się niezwykle wybredne, gdy ukochana seria przechodzi do drugiej części. Oczekiwania są wyższe, obserwacje ostrzejsze, a żądań więcej. Ale w przypadku tej niefortunnej wędrówki po Irlandii Północnej w „Synach anarchii” niezliczone narzekania widzów są wspierane przez wiele mediów.

Podobnie jak Anderson, Pete Cashmore z The Guardian zakwestionował serię 3 sezonu, opisując slapdash portret serialu w następujący sposób: „Żaden kamień z Blarney nie został odwrócony, aby przypomnieć nam, gdzie jesteśmy. Są dudy, są sierocińce, barfly w kaszkietkach , bandyci w kominiarkach, bokserzy z gołymi pięściami, surowy ksiądz patrycjusz – są nawet zakonnice uzbrojone w broń… Suma oznacza, że ​​każda sekunda Synowie AnarchiiTrasa po Irlandii jest podkręcana i najwyraźniej została napisana przez kogoś, kto miał kontakt z kulturą tej wyspy przez [Irish dancer] Michael Flatley”. Tymczasem Tom Deignan z Irish Central umieścił go na swojej liście amerykańskich seriali, które (w przeciwieństwie do „Bez wstydu”, jak sugeruje artykuł) promują „mdły lub ogólny styl etniczności”.

Sezon 3 „Sons of Anarchy” zadebiutował w 2010 roku, ale niestety nie udało się wznieść ponad to, co nazywa John Maguire z BBC (choć w odniesieniu do ogólnego podejścia Hollywood do All Things Irish, w przeciwieństwie do serialu).wiara i begorrah, na szczycie poranka, niech droga wznosi się na spotkanie z tobą śmieci, które były starym kapeluszem w latach czterdziestych”.

Czy ten post był pomocny?