Skip to content

Fani sezonu Cobra Kai uważają, że mogło być lepiej

21 de lipiec de 2022
l intro 1658372089

Chozen Toguchi w środku

Po spędzeniu dziesięcioleci w śnie, seria „Karate Kid” ponownie wzrosła w postaci „Cobra Kai”. Akcja rozgrywa się długo po wydarzeniach z filmów, a ich śladami są Johnny Lawrence (William Zabka), Daniel LaRusso (Ralph Macchio) i inne ikony kinowych sztuk walki, gdy odzyskują swoją moc w obliczu trwającego zła – lepiej znanego jako John Kreese (Marcin Kowe). Po drodze stają obok i naprzeciw załogi młodych cudownych Cobra Kai i Miyagi-Do, którzy starają się rozwiązać własne spory i zrozumieć moc, jaką daje im ich hobby.

Inauguracyjny sezon „Cobra Kai” pojawił się za pośrednictwem YouTube Red w 2018 roku, a dzięki intrygującemu założeniu i mnóstwu nostalgii błyskawicznie przykuł uwagę widzów. Rzeczywiście, YouTube usłyszał pozytywną reakcję, torując drogę do drugiego sezonu, który pojawił się w 2019 roku. Jednak poza tym sprawy trochę się trzęsły dla ekipy „Cobra Kai”. YouTube zrezygnował ze scenariuszy oryginalnych treści, pozostawiając ukończony sezon 3 bez możliwości wydania. Na szczęście Netflix pojawił się i miał premierę w styczniu 2021 roku, a następnie w grudniu 4 sezon.

W momencie pisania tego tekstu, sezon 5 „Cobra Kai” jest w drodze, co skłania wielu fanów do spojrzenia wstecz na dotychczasowy przebieg serialu. Według wielu, ten sezon, w szczególności, mógł okazać się znacznie lepszy niż ostatecznie.

Cobra Kai Season 4 ma sprawiedliwy udział krytyków

Jak się okazuje, czwarty sezon „Cobra Kai” nie jest najpopularniejszym z całej grupy — status, który partia odcinków zdobyła z kilku różnych powodów. „Sezon 4 mógłby skorzystać z większej liczby/dłuższych odcinków. Przy tylu postaciach i wątkach, ile ma teraz, byłoby to konieczne” – powiedział u/StaxShack na Reddicie, podczas gdy u/StarDestroyer50 życzy sobie, aby serial na stałe się wycofał z dziecięcej rywalizacji Johnny’ego i Daniela, zamiast ją wskrzesić. Redditor u/Sventhetidar zgodził się z obydwoma w pewnym sensie, żałując, że Johnny i Daniel nie przysłaniają swoich uczniów przez cały sezon.

Sezon 4 może nie być najmocniejszym wpisem do tej pory w „Cobra Kai”, ale miejmy nadzieję, że nie odstraszył zbyt wielu fanów. W końcu, jeśli komentarze współtwórcy Josha Healda na temat zbliżającego się piątego sezonu mają jakąkolwiek wskazówkę, nie będą chcieli jeszcze rezygnować z programu. „Wielu ludzi bije się nawzajem, kopie, ale historia potoczy się w nowy sposób, którego nikt nie jest w stanie przewidzieć. Źli ludzie wygrali w sezonie 4, więc będzie trochę piekła więcej ognia piekielnego lub zemsty”, powiedział Heald Deadline, sprawiając wrażenie, że „Cobra Kai” będzie bardziej pełen akcji niż kiedykolwiek przed sezonem 5.

Podsumowując, sezon 4 „Cobra Kai” nie jest idealny, ale z drugiej strony kilka sezonów telewizyjnych jest. Trzymamy kciuki, że kiedy nadchodzi sezon 5, nie rozczarowuje tak wielu ludzi.

Czy ten post był pomocny?