Skip to content
TV

Fani Ricka i Morty’ego mają wiele do powiedzenia na temat tej wersji Jerryego

7 de wrzesień de 2022
l intro 1662523383

Jerry przez telefon

Szósty sezon flagowego serialu Adult Swim „Rick and Morty” został wydany 4 września (przez Ostateczny termin), a to oznacza tylko więcej przygód dla niezwykle inteligentnego Ricka Sancheza i jego naiwnego wnuka Morty’ego, którym głos zabrał współtwórca. Justina Roilanda. Po pojawieniu się na scenie w 2013 roku „Rick and Morty” wyrósł na ukochaną część telewizyjnej animacji dla dorosłych z ponad 60 odcinkami, pięcioma sezonami i zdobywcą dwóch nagród Primetime Emmy. Po mieszanym przyjęciu przez publiczność piątego sezonu serialu, twórcy serialu obiecali, że najnowszy sezon nadrobi widoczne niedociągnięcia z poprzedniego (poprzez IGN).

Z serialem tak szalenie zwariowanym, ale dziwacznie przejmującym i nihilistycznym, jak „Rick and Morty”, naprawdę nie wiadomo, czego się spodziewać po półgodzinnej animowanej komedii. Niemniej jednak, po wydarzeniach z finału 5 sezonu „Rickmurai Jack”, w którym Rick i Morty uciekają z Cytadeli i zostają wyrzuceni w kosmos (jak Tony Stark pod koniec „Avengers Infinity War”), wydarzenia nadchodzącego sezonu z pewnością zaowocują ekscytującym wydarzeniem. Fani z pewnością mogli być świadkami wyniku tej konfiguracji, ale jeszcze bardziej intrygujący szczegół istnieje pod koniec premiery szóstego sezonu, taki, który otacza ojca Morty’ego, Jerry’ego Smitha (Chris Parnell).

Fani nie mogą uwierzyć, że Jerry zabrał Ricka

W sezonie 6, w odcinku 1 „Rick and Morty”, „Solaricks” tytułowy duet, po tym, jak utknęli w kosmosie w finale sezonu 5, zostaje uratowany przez Space Beth i sprowadzony z powrotem do domu. Podczas gdy Rick próbuje naprawić swój pistolet portalowy, pojawia się usterka, która przenosi rodzinę do pierwotnych wymiarów. Morty zostaje wysłany do wymiaru Cronenberged, gdzie spotyka bardziej posiwiałą i samowystarczalną wersję swojego ojca, Jerry’ego, który żyje samotnie po śmierci Beth i Summer w swoim wszechświecie. W scenie po napisach, Cronenberged Jerry udaje się podciąć gardło Ricka Prime’a, tylko po to, aby Rick Prime mógł się z łatwością wyleczyć i zabić Jerry’ego dla siebie.

Delikatnie mówiąc, szokująca jest ta nagła prezentacja przemocy ze strony jednej z najbardziej przesłodzonych postaci serialu. W dyskusji na żywo na subreddicie rozpoczętej przez u/BarnyardCruz w związku z premierą szóstego sezonu u/Buizie skomentował: „Cholera, przez te wszystkie lata polowania na niego i to Jerry był najbliżej zabicia go”. Inni fani byli podobnie oszołomieni. Użytkownik Reddit u/Canhebeatgokutho4352 napisał: „Właśnie to obejrzałem i jest to prawdopodobnie najmądrzejsza rzecz, jaką Jerry kiedykolwiek zrobił”. Trzeci użytkownik, u/KingLiberal, napisał, że chciałby zobaczyć więcej współpracujących ze sobą Ricka Prime’a i Cronenberged Jerry. „Szkoda, że ​​Rick Prime zabija Jerry’ego w wymiarze Cronenberga. Czułem, że jest tam potencjalny zespół”.

Jak twierdzi współtwórca serialu, Dan Harmon, w niedawnym filmie zza kulis tego odcinka, ta wersja Jerry’ego jest bardziej pewna siebie i szczęśliwsza, karząc Morty’ego za porzucenie rodziny w 1. sezonie. dowiedzieć się o tej stronie Jerry’ego, ale jego intensywne działania z pewnością pomogły rozpocząć ten sezon z hukiem.

Czy ten post był pomocny?