Skip to content
TV

Fani Pokemonów zgadzają się, że ta bitwa na siłowni jest klasykiem wszech czasów

6 de lipiec de 2022
l intro 1657120760

Walka z popiołem

Anime „Pokémon” ma sporo odcinków wypełniających. W wielu przypadkach Ash i jego rodacy natkną się na nowy obszar. Tam spotkają nowego Pokémona i będą musieli przejść jakąś przygodę z tym nowym Pokémonem w centrum. Wskazówka na wypadek, gdybyś tego potrzebował: ten nowy Pokémon prawie zawsze będzie centrum „Kim jest ten Pokémon?” gra w środku każdego odcinka.

Jednak co jakiś czas robimy sobie przerwę od tej struktury i widzimy, jak Ash naprawdę wciska gaz do dechy, aby zostać nowym mistrzem Pokémon. Dzieje się to, gdy Ash walczy z liderem siłowni, aby zdobyć niezbędną odznakę, aby przejść dalej w swojej misji. Na przestrzeni lat miało miejsce wiele epickich pojedynków, od ognistego starcia Asha z Blaine’em na Cinnabar Island po jego walkę o pokonanie Miltanka Whitneya w Sali Goldenrod. Ale jeśli chodzi o wyzwania wszechczasów na siłowni, fani wydają się być zgodni, że jest w szczególności jedno, które naprawdę góruje nad resztą.

Mecz Snowbelle City Gym był legendą

Niektórzy liderzy siłowni naprawdę dają Ashowi szansę na zdobycie pieniędzy. Może rzucić im wyzwanie tyle razy, ile chce, ale przegrana oznacza tylko, że wątpi w swój własny proces i zastanawia się, czy naprawdę ma to, czego potrzeba, aby zostać mistrzem Pokémon. To właśnie wydarzyło się w regionie Unova, gdy Ash walczył z ósmym i ostatnim liderem siłowni — Wulfricem ze Snowbelle City. Specjalizuje się w Pokémonach typu lodowego, a kiedy po raz pierwszy walczyli w „All Hail the Ice Battlefield!” Ash przegrał. W rzeczywistości wystarczyło Wulfricowi tylko dwa Pokémony, by pokonać trójkę Asha.

Ta strata wprawiła Asha w spiralę, zastanawiając się, czy on i jego Greninja są naprawdę zsynchronizowani. Otrzymał odpowiedź w „Prawdziwym lodołamaczu!” kiedy Ash ponownie rzucił wyzwanie Wulfricowi; tym razem Ash i Greninja byli ze sobą znacznie bardziej zestrojeni. Wygląda na to, że wszystko idzie po myśli Asha, dopóki Wulfric nie rozwinie swojego Abomasnowa, ale pomimo tej przeszkody, Ash wciąż wygrywa.

Fani to pokochali, jak wyjaśnia jeden wątek Reddit. Napływają wszelkiego rodzaju wspierające komentarze do odcinków, a ludzie piszą takie rzeczy, jak „Z łatwością najlepsza walka na siłowni w anime” i „Uwielbiam tę bitwę, wizualnie jest świetna. XY odzyskał moje zainteresowanie walkami na siłowni w anime, ostatnim razem był w Johto.” Gracze, którzy grali w „Pokémon X” i „Y”, wiedzą o tym aż za dobrze, ponieważ musieliby zmierzyć się z jego Abomasnow, Cryogonal i Avalugg, aby zabrać do domu odznakę Iceberg.

Czy ten post był pomocny?