Skip to content
TV

Fani książki Firefly Lane narzekają na adaptację Netflixa

27 de grudzień de 2022
l intro 1672172099

Katherine Heigl na imprezie

Historie o silnych, trwałych kobiecych przyjaźniach wydają się mieć szczególne miejsce w sercach wielu widzów. Mając to na uwadze, nie jest zaskoczeniem, że tak wielu fanów zakochało się w adaptacji Netflix „Firefly Lane” powieściopisarki Kristin Hannah (via GoodReads). Podobnie jak dramat rodzinny NBC „This Is Us”, serial zmusza widzów do zgadywania, poruszając się tam iz powrotem między liniami czasu, ale rzadko dając widzom pełny obraz między nimi.

frd „Firefly Lane” opowiada o bliskiej przyjaźni między Tully Hart (Katherine Heigl) i Kate Mularkey (Sarah Chalke) na przestrzeni 30 lat ich życia. Gdy duet doświadcza wielu cudownie zmieniających życie wydarzeń i niektórych bardzo traumatycznych epizodów w swoich nastoletnich i dorosłych latach, fani są stopniowo wprowadzani w ich przyjaźń w intymny i zachęcający sposób. Jednak niektórzy fani serii, którzy przeczytali książkę, zdecydowali, że jest ona zdecydowanie lepsza od adaptacji z Netflix.

Fani książek uważają, że seria nie dorównuje źródłu

Fani „Firefly Lane” zaznajomieni z materiałem źródłowym zdają się sądzić, że adaptacja byłaby lepsza, gdyby była bardziej wierna książce Kristin Hannah pod tym samym tytułem. Na subreddicie r / FireflyLane wielu fanów podzieliło się swoim rozczarowaniem zmianami wprowadzonymi w adaptacji i dlaczego w rezultacie woleli oryginalną historię.

„Oglądałem program i bardzo mi się podobał” — napisał u/Rude-Negotiations3301. „Potem zdecydowałem się przeczytać książkę – właśnie skończyłem i kiedy skończyłem, płakałem. I myślę, że serial nie powinien był zmieniać tak wielu rzeczy”. Użytkownik zwrócił również uwagę na kilka zmian fabularnych, które sprawiły, że historia była mniej mocna. Ten fan nie był sam w krytyce serii „Firefly Lane” w odniesieniu do książki, która ją zainspirowała.

„Po prostu nie mogę zrozumieć, dlaczego musieli dokonać tak wielu odstępstw od książki” – powiedział u/StringsAttached972. „Właściwie to trochę mnie zadziwia. Czy ktoś jeszcze podejmuje to wyzwanie?” Oba wątki miały sporo czytelników książek, którzy zgodzili się z OP, co oznacza, że ​​najwyraźniej nie jest to odosobniona opinia dla fanów „Firefly Lane”.

„Właśnie skończyłem książkę i bardzo mi się podobała, więc zacząłem pierwszy odcinek serialu Netflix i już jestem bardzo rozczarowany!” napisał u/gentle_meow „Ktoś tutaj czytał książkę przed obejrzeniem programu?” Na nieszczęście dla fanów powieści, seria Netflix jest w trakcie zamykania drugiego i ostatniego sezonu, więc wydaje się, że osoby rozczarowane serialem prawdopodobnie nadal będą.

Czy ten post był pomocny?