Skip to content
TV

Fani Kingkiller Chronicle obawiają się, że serial zostanie zrujnowany przez adaptację telewizyjną

22 de styczeń de 2023
l intro 1673989808

Patrick Rothfuss uśmiecha się

Bestsellerowa seria powieści fantasy Patricka Rothfussa „Kronika królobójcy” przenosi czytelników do świata Temerant, gdzie magia sięga głęboko. Pierwsza książka, „Imię wiatru”, rozpoczyna sagę o Kvothe, tajemniczym czarodzieju, którego historia życia składa się na fabułę serii. Jego przygoda zaczyna się w młodym wieku i jest wypełniona licznymi tragediami i trudnościami, gdy uczy się okiełznać magię, w wyniku czego Kvothe zyskuje przydomek „Królobójca”.

Biorąc pod uwagę ogromną popularność serii, nie jest zaskoczeniem, że studia filmowe chciałyby wykorzystać adaptację jej na ekranie. Godne uwagi powieści fantasy, takie jak książki „Wiedźmin” i „Gra o tron”, udowodniły, że adaptacje na żywo mogą zadziałać, a „Kronika królobójcy” może być kolejną wielką rzeczą. Po nieudanej próbie przeniesienia serialu na mały ekran przez 20th Century Fox, Rothfuss ogłosił na swoim blogu, że współpracuje z Lionsgate, aby dostosować jego historie do filmu, telewizji i gier wideo. Lin-Manuel Miranda dołączył do projektu jako producent wykonawczy, a wkrótce potem Sam Raimi został reżyserem.

Podczas gdy fani cierpliwie czekają na aktualizacje adaptacji „Kroniki Kingkillera”, wielu martwi się, że przejście do akcji na żywo może zaszkodzić historii. Nawet sam Rothfuss zwrócił uwagę, że serial lub film może wymagać uproszczenia tej historii (za pośrednictwem Newsweeka). „Kronika Królobójcy” w dużej mierze opiera się na retrospekcjach, ponieważ opowiada historię pełną emocji, traumy i magii, a fani uważają, że zbyt wiele zginie w tłumaczeniu.

Fani obawiają się, że The Kingkiller Chronicle po prostu nie będzie działać na ekranie

Fani „Kroniki królobójcy” naprawdę uwielbiają to, co Patrick Rothfuss zrobił z powieściami fantasy, ale nie bardzo chcą oglądać ich adaptacje telewizyjne. Użytkownik Reddit u/Glass_Ad_8774 rozpoczął wątek na platformie, mówiąc, że chociaż uważają serial za arcydzieło, odmawiają oglądania jakiejkolwiek adaptacji na żywo, nawet jeśli przyciągnie to nowych fanów do powieści. Użytkownik u/WynBytsson zgodził się, stwierdzając: „Niektóre historie lepiej pozostawić określonym formom mediów. Czy serial mógłby uchwycić piękno gry na lutni Kvothe’a, gdy jest sam w lesie po swoich rodzicach [sic] śmierć? Nie. Naprawdę, poważnie w to wątpię.

Powiedzieć, że fani są pasjonatami twórczości Rothfussa, byłoby niedopowiedzeniem. Wielu odmawia naginania się do jakiejkolwiek formy adaptacji, na przykład użytkownik Reddit u / pvcpipinhot, który stwierdził w tym samym wątku, że żadne hollywoodzkie studio nie może oddać sprawiedliwości serii. Użytkownik u/KyzaKC wyraził podobną opinię, mówiąc, że nie ma żywego scenarzysty ani reżysera, który mógłby „uchwycić głębię dowolnej sceny w książkach tak, jak napisano”.

Inni fani po prostu mają problem z medium, do którego studia chcą zaadaptować „Kronik Królobójcy”, wierząc, że animacja byłaby najlepszą drogą. Użytkownik u/Middle-Corgi3918 powiedział: „Akcja na żywo nie jest gotowa na KKC. Myślę, że animacja to najlepsza droga”, wymieniając Studio Ghibli jako swój najlepszy wybór. Użytkownik u/elihu zasugerował również, że animacja otworzy drzwi do dokładniejszej adaptacji, z aktorami, którzy mogą brzmieć w roli, ale niekoniecznie tak wyglądać.

Czy ten post był pomocny?