Skip to content
TV

Fani Grey’s Anatomy zgadzają się, że Henry Burton zasługiwał na coś lepszego

3 de maj de 2023
l intro 1683072043

Telewizja

Henry Burton w szpitalnej koszuli w łóżku

Dr Meredith Gray (Ellen Pompeo) i dr Derek Shepherd (Patrick Dempsey) mieli mnóstwo napięć typu „nie chcą, nie chcą”, zanim w końcu zeszli się na dobre, ale w „Chirurgach” nie brakuje romansu. Program trzyma widzów w napięciu dzięki nowym parom, choć niektóre z nich są bardziej niezapomniane niż inne. Teddy Altman (Kim Raver) miał kilka zainteresowań miłosnych, chociaż fani mocno i szybko zakochali się w Henrym Burtonie (Scott Foley). Twórcy serialu raz po raz pokazali, że nie boją się zabić ulubionych przez fanów postaci, ale tragiczny koniec Henry’ego jest nadal uważany za jedną z najbardziej frustrujących śmierci „Chirurgów” w historii.

Wiele lat po jego śmierci widzowie nie mogą się z tym pogodzić. „Nadal nie mogę zaakceptować śmierci Henry’ego, był jedną z moich ulubionych postaci pobocznych i zawsze myślałem, że Teddy najlepiej sobie z nim radzi” – napisał użytkownik Reddit u/kellial. Ogólnie rzecz biorąc, fani zgadzają się, że Henry był największym obiektem miłości Teddy’ego. „Zasługiwał na znacznie więcej – to było interesujące, jak wykorzystali jego przeszłość, by powiązać odcinek z baseballem, a on też był bardzo zabawny. Był bardzo spokojny, co uwielbiałem w przypadku Teddy’ego i ogólnie faceta 10/10” – powiedział użytkownik Reddit u /Pełny dźwięk przestrzenny.

„Kochałem go, nie mogę uwierzyć, że musiał umrzeć, aby mógł stanąć na czele tajnej, ale potężnej dywizji rządu USA” – żartował użytkownik Reddit u / _beachy_head, odnosząc się do późniejszej roli Scotta Foleya w „Skandalu”. Rzadko zdarza się zobaczyć parę końcową w „Grey’s”, ale historia miłosna Teddy’ego i Henry’ego zasługiwała na więcej czasu na ekranie.

Romans Teddy’ego i Henry’ego miał duży niewykorzystany potencjał

Romanse „Chirurdzy” są najlepsze, gdy narracja opiera się na tropach komedii romantycznych. Związek Meredith i Dereka miał wszystkiego po trochu, dr Jackson Avery (Jesse Williams) i dr April Kepner (Sarah Drew) otrzymali historię przyjaciół dla kochanków, a dr Alex Karev (Justin Chambers) dostał drugą szansę na miłość z dr Jo Wilson (Camilla Luddington). Romans Teddy’ego i Henry’ego narodził się z fabuły małżeństwa z rozsądku, a obserwowanie, jak godzą się ze swoimi wzajemnymi uczuciami, było niesamowicie satysfakcjonujące.

„Kontrowersyjne, ale wolę Teddy’ego i Henry’ego od Dereka i Meredith. Był ponadprzeciętnie charyzmatyczny. Zabicie go było jedną z najlepszych i najgorszych decyzji Shonda [Rhimes] kiedykolwiek nakręcono – dało Teddy jedną z jej najlepszych historii, a następnie szybko doprowadziło ją do całkowitej porażki ”- powiedział użytkownik Reddit u / saatchi-s. Życie miłosne Teddy pogorszyło się po śmierci Henry’ego. Obecnie jest żoną dr Owena Hunta (Kevin McKidd), najbardziej znienawidzonej postaci serialu, więc łatwo zrozumieć, dlaczego niektórzy fani uważają, że Henry lepiej pasował do Teddy’ego.

„Shonda nadal strzelała sobie w stopę, kiedy go skreśliła. Henry miał wielki wpływ, nawet przy ograniczonym czasie ekranowym i fabule. Jego romans z Teddym jest jednym z [my] ulubieńcami całego serialu” – napisał użytkownik Reddit u/Training-Pickle-6725. Nie ma wątpliwości, że Teddy był wspaniałą postacią, a jego nieobecność jest nadal wyczuwalna. Niestety, jego śmierci można było całkowicie uniknąć.

Śmierć Henry’ego była niepotrzebna

Henry Burton siedzi na wózku inwalidzkim i uśmiecha się do Teddy'ego

„Grey’s Anatomy” ma historię nieoczekiwanego zabicia zainteresowania miłosnego. Fani szybko nie zapomną tragicznej śmierci postaci takich jak Denny Duquette (Jeffrey Dean Morgan) i Derek Shepherd, chociaż te śmierci miały sens w narracji. Śmierć Denny’ego zapewniła dramatyczną scenerię finału drugiego sezonu, a śmierć Dereka pozwoliła postaci Meredith rozwinąć się na nowe sposoby. W przeciwieństwie do tego, śmierć Henry’ego tylko dowodzi, że wbija klin między Teddy’ego i dr Cristinę Yang (Sandra Oh), która operowała go, gdy umarł. Jego odejście złamało fundament relacji Teddy’ego i Cristiny, a ich dynamika nigdy nie była taka sama.

Gray Sloan Memorial Hospital nie ma najlepszych wyników w zakresie śmiertelności, ale historia Henry’ego nie musiała się tak skończyć. Przed śmiercią powiedział Teddy’emu, że chce zostać chirurgiem. Nie podobał jej się ten pomysł, ale nie mieli zbyt wiele czasu, aby o tym porozmawiać, zanim zmarł. Szkoła medyczna wymaga czasu i poświęcenia, więc jego przedłużająca się nieobecność byłaby łatwa do wyjaśnienia. Poza kostnicą istniało wiele opcji opowiadania historii dla Henry’ego. Chociaż narracja mogła znaleźć realistyczny sposób na utrzymanie Henry’ego przy życiu, nigdy nie miała tak być. W 2014 Reddit AMA Scott Foley ujawnił, że Henry zawsze miał mieć krótki epizod w serialu, co sprawia, że ​​łuk postaci jest jeszcze bardziej tragiczny.

Czy ten post był pomocny?