Skip to content
TV

Fani Golden Girls uważają, że to jeden z najlepszych momentów w ostatnim sezonie

8 de sierpień de 2022
l intro 1659587533

Rue McClanahan pozuje z Emmy

Ostatni sezon „Złotych dziewczyn” jest przykładem najlepszych cech serialu: to zabawny, pokrzepiający i zaskakująco emocjonalny sitcom. Czas pożegnać się z Dorothy (Bea Arthur), Rose (Betty White), Blanche (Rue McClanahan) i Sophią (Estelle Getty), ale podróż do końca jest pełna śmiechu, łez i wszystkiego pomiędzy. Chociaż jest kilka scen, które słabo się zestarzały, popularność serialu utrzymywała się przez lata od jego zakończenia, częściowo ze względu na ponadczasowy charakter przyjaźni kobiet. Ostatni sezon pokazuje niezrównaną chemię między głównymi członkami obsady, a pisanie jest tak ostre jak zawsze.

Każdy sezon serialu jest wyjątkowy na swój sposób, ale siódmy i ostatni sezon jest świadectwem talentu obsady i ekipy. Prowadzenie do finału serii jest słodko-gorzkie, a zakończenie jest tego warte. Ranking najlepszych odcinków serialu jest prawie niemożliwy, ale widzowie wyrazili swoje opinie, jeśli chodzi o ocenę najlepszych scen w sezonie 7. Przyjrzyjmy się, co fani uważają za jeden z najlepszych momentów ostatniego sezonu.

Do domu babci idziemy

Ostatni sezon „Złotych dziewczyn” jest pełen pożegnań, a jeden odcinek, zatytułowany „Pokój 7”, skupia się na szczególnie bolesnym pożegnaniu Blanche. Jest poza sobą, gdy dowiaduje się, że dom jej babci zostanie zburzony, by zrobić miejsce dla motelu. Dorothy, Rose i Sophia wyruszają z nią w drogę, starając się, by ich przyjaciółka się dogadała. Blanche i jej babcia były bardzo blisko, więc jest zrozumiale emocjonalna, kiedy wchodzi do sypialni z dzieciństwa. Jest tak zdenerwowana, że ​​postanawia przykuć się kajdankami do słupka łóżka.

Gdy Dorothy próbuje przekonać Blanche, by odzyskała zmysły, nie może się powstrzymać od rozproszenia uwagi, gdy widzi Sophię na dachu. Dla niektórych fanów scena jest tak niezapomniana z powodu doskonałej linii Bea Arthur. „Ma Ma, co do diabła robisz na dachu” to jeden z moich ulubionych fragmentów serialu. Ten moment zawsze sprawia, że ​​umieram ze śmiechu” – napisał Reddit u/ToonSciron.

Sophia przyjęła nieustraszoną postawę po doświadczeniu z pogranicza śmierci. Poza ekranem Sophia podskakuje, a widzowie widzą komicznie sztuczny manekin lecący w powietrzu. Dla fanów fakt, że tak oczywiste jest, że Estelle Getty nie upadła, czyni ten moment jeszcze zabawniejszym. „Skok Sophii zawsze sprawia, że ​​śmieję się głośno. Uwielbiam takie telewizyjne fragmenty, kiedy jest to wyraźnie atrapa” – powiedział u/GoldenGrlz. To właśnie takie sceny sprawiają, że ostatni sezon jest tak wyjątkowy.

Ostatnie pożegnanie dla kolejnego satysfakcjonującego momentu w sezonie 7

Dziewczyny się żegnają

„Złote dziewczyny” zawierały mnóstwo zabawnych i interesujących wątków, ale ostatni odcinek ma w zanadrzu jeszcze jedną niespodziankę. Dwuczęściowy finał zatytułowany „Wyleciał z kukułczego gniazda” podąża za Dorothy, która zakochuje się w wujku Blanche Lucas (Leslie Nielsen) i postanawia raz na zawsze opuścić Miami. To absolutnie poruszający zwrot wydarzeń, ale także powtarza pełne nadziei przesłanie w samym sercu serialu: życie może być naprawdę cudowne w twoich złotych latach. Starzenie się może być zniechęcające, ale wciąż czeka nas mnóstwo miłości i śmiechu. Odcinek jest idealną pożegnaniem dla wszystkich bohaterów, ale zwłaszcza dla Doroty, której życie miłosne było często przedmiotem kpin.

„Wiedzieliśmy, że chcemy coś dawać [Bea Arthur] Stosowny hołd i odpowiednie odejście od serialu” – powiedział dziennikarz i producent serialu Mitchell Hurwitz o odcinku w 30. rocznicę finału. „To naprawdę rodzaj lustrzanego odbicia rzeczywistości. Pamiętam, że w tym tygodniu było wiele pożegnań”.

W swoich ostatnich chwilach na ekranie cztery kobiety dzielą się emocjonalnym uściskiem, zanim napisy końcowe zaczną się toczyć, wiążąc historię w zgrabny łuk, który zapewnia satysfakcjonujące zakończenie dla wszystkich. Jednak fani nie musieli długo pożegnać się z Rose, Blanche i Sophią. Były one przedmiotem krótkotrwałej kontynuacji, zatytułowanej „Złoty Pałac”, która została odwołana po jednym sezonie.

Czy ten post był pomocny?