Skip to content
TV

Fani Gilmore Girls twierdzą, że rozpad Paryża jako redaktora naczelnego był obraźliwy

7 de kwiecień de 2023
l intro 1680252314

Telewizja

Czapki z gazet Rory i Paris

„Gilmore Girls” ma dość dużą, zróżnicowaną i uroczo dziwaczną obsadę. Ale jeśli zapytasz większość fanów, zwykle pojawia się imię jednej postaci, gdy pytasz o to, co najlepsze: Paris Geller. Parys, grana przez Lizę Weil, rozpoczyna serial jako inteligentny, zjadliwy antagonista słodkiego, bystrego Rory’ego Gilmore’a (Alexis Bledel), przy czym obaj ostatecznie zostają najlepszymi przyjaciółmi podczas pobytu w Chilton Academy, a później mieszkają razem na Uniwersytecie Yale.

Paris jest wyjątkowo skupiona i zmotywowana we wszystkich swoich dążeniach, uparcie i nieustannie pracuje, aby być absolutnie najlepsza w każdej dziedzinie — w tym, gdy zostaje redaktorką Yale Daily News. Niestety jest trochę zbyt zdeterminowana, jeśli chodzi o gazetę, i kończy zamykając się w domowej roboty bunkrze z płytą grzewczą. Rory w końcu zastępuje ją jako redaktorkę — ponieważ, wiesz, jest główną bohaterką serialu — a niektórzy fani uważają, że cała ta sytuacja jest niesprawiedliwa wobec Paryża.

W wątku Reddita na temat niepopularnych opinii o „Gilmore Girls”, u/annaisilee pisze: „Załamanie się Paris jako redaktor naczelnej Yale Daily News nie miało sensu. Jej załamanie emocjonalne było obraźliwe. Miała doświadczenie i motywację, by pisać gazetę odniesie sukces i chociaż może być obraźliwa i trudna we współpracy, nie pozwoli, by to stanęło na drodze dobrej pracy”. Najwyraźniej inni fani zgodzili się.

Załamanie Paris Geller było zupełnie nie na miejscu

u/ZippityDooDahDay10 zgodził się z oryginalnym plakatem, mówiąc: „Jej bunkier ze wszystkimi wycinkami na ścianach był dziwnym ukłonem w stronę Russela [sic] Crowe w Pięknym umyśle, kiedy po raz pierwszy widzimy, jak zaczyna wariować. Podobieństwa są obraźliwe i niesprawiedliwe. Zgoda.”

Inni użytkownicy zauważyli, że w sumie jest to dość niechlujny sposób radzenia sobie ze zdrowiem psychicznym, ponieważ Paryż jest wyraźnie bardzo chory i znajduje się w punkcie krytycznym bez żadnej pomocy. Kiedy oryginalny plakat wskazuje, że każdy, kto zbuduje bunkier wraz z niebezpieczną płytą grzejną na środku pokoju, prawdopodobnie potrzebowałby poważnej pomocy psychiatrycznej, u / WinkPhish napisał: „Uwielbiam wczesne lata 2000. i sposób, w jaki radzili sobie z tematem zdrowia psychicznego …”

Podczas gdy niektórzy redditorzy uważali, że działania Paryża były co najmniej mały realistyczna, inni zauważyli, że nie miała problemu z prowadzeniem gazetki szkolnej w Chilton i nie powinno być inaczej. W każdym razie Paris Geller jest jedną z najbardziej ukochanych postaci w „Gilmore Girls”, więc oczywiste jest, że fani staną w jej obronie, gdy poczują, że została skrzywdzona przez narrację.

Jeśli ty lub ktoś, kogo znasz, potrzebuje pomocy w zakresie zdrowia psychicznego, skontaktuj się z Kryzysowa linia tekstowa wysyłając SMS-a do HOME pod numer 741741, zadzwoń pod numer Narodowy Sojusz ds. Chorób Psychicznych infolinię pod numerem 1-800-950-NAMI (6264) lub odwiedź stronę Witryna Narodowego Instytutu Zdrowia Psychicznego.

Czy ten post był pomocny?