Skip to content
TV

Fani Frasier są skonfliktowani o Niles i romantyczną oś czasu Daphne

18 de lipiec de 2022
l intro 1658180623

David Hyde Pierce uśmiecha się

Kiedy Frasier Crane dołączył do dowcipnych łobuzów z „Cheers” w trzecim sezonie, fani nie mogli przewidzieć, że książkowy psychiatra pewnego dnia poprowadzi swój własny, doceniony przez krytyków spin-off. „Frasier” stał się samodzielnym molochem, trwającym przez 11 sezonów i zdobywając rekordową liczbę 37 Primetime Emmy Awards.

Akcja „Frasier” toczy się po rozwodzie głównego bohatera z Lilith (Bebe Neuwirth) i odnajduje go z powrotem w jego rodzinnym Seattle. Tam Frasier bierze udział w koncercie radiowym w KACL, gdzie udziela porad z pomocą swojego producenta, Roz (Peri Gilpin). Frasier spotyka się również ze swoim emerytowanym ojcem policjantem, Martinem (John Mahoney) i swoim podobnie snobistycznym bratem, Nilesem (David Hyde Pierce).

Chociaż Frasier mógł być bardziej wykształcony i pretensjonalny niż jego towarzysze na „Cheers”, jego snobizm blednie w porównaniu z Nilesem, którego postać została pomyślana jako „czym byłby Frasier, gdyby nigdy nie pojechał do Bostonu i nigdy nie był narażony na kontakt z ludźmi w Pozdrawiam” (za pośrednictwem New York Times). Rzeczywiście, wysokie gusta i upodobanie Nilesa do wyśmienitej francuskiej kuchni sprawiają, że jest mało prawdopodobnym partnerem Daphne Moon (Jane Leeves), przyziemnej doradczyni Martina.

Od momentu, gdy Niles spotyka Daphne w pierwszym sezonie, jest w niej od razu zauroczony — mimo że jest już żonaty. Para w końcu spotyka się w sezonie 8. Niektórzy fani mają jednak skomplikowane uczucia dotyczące romantycznej osi czasu pary.

Niektórzy fani żałują, że Daphne i Niles spotkali się wcześniej

Podczas gdy „Frasier” zakończył się w 2004 roku, seria utrzymuje znaczną popularność dzięki jej prowadzeniu w konsorcjum. Podobnie jak Niles i Frasier zaangażowali się w ożywione debaty na temat roczników wina i tym podobnych, fani serii nadal zastanawiają się nad zaletami serii na Reddicie.

Relacja Nilesa i Daphne jest ważnym punktem spornym wśród fanów, z których niektórzy zastanawiają się, dlaczego para nie spotkała się aż do sezonu 8. „Mogliby obejść się bez fabuły Mel”, napisał u/smokey_g, odnosząc się do krótkiego żył impulsywnym małżeństwem między Nilesem i Melindą Karnofsky (Jane Adams) w sezonie 7. Jeden z fanów odpowiedział, że Niles ożenił się tylko po to, by złagodzić cios krótkiego zaręczyn Daphne z Donnym (Saul Rubinek).

Rzeczywiście, często przeszkadzają im inne romantyczne zainteresowania, takie jak wspomniane małżeństwo Nilesa z Maris. „Ponieważ Niles i Maris byli naprawdę ukończeni dopiero w S5, nie sądzę [Niles and Daphne] mogło się to wydarzyć wcześniej”, sugeruje u/skdarkdragon. Inni fani „Frasier” bronili powolnego zbliżania się do Nilesa i Daphnes. „Myślę, że dodatkowy poziom napięcia stworzony przez trzysezonowy okres był idealny sposób, aby ich ostateczne połączenie było jeszcze bardziej sentymentalne” – dodał u/allispank_.

Pisarze „Frasier” przyznają, że nie byli aż tak wyrachowani, jeśli chodzi o nieprawdopodobny romans. „Nie było wielkiego planu na… nieodwzajemnione zauroczenie, które w niej miał” – powiedział David Isaacs (poprzez Foundation WYWIADY). „To jakby żyło własnym życiem przez dobre siedem lub osiem sezonów”.

Czy ten post był pomocny?